Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

Toszka 21:09, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a wszystkie były zakupione w jednej szkółce? jesli chorują wszystkie pochodzące z jednego źródła to sprawa jest oczywista.
Wyrzuć je i spal, bo rozsiewają zarazę. Ta choroba nie tylko rodki dopada. Nic nie zostawiaj z żalu.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 21:16, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Tak Toszko kupione w jednej szkółce. Proszę tak mi pisz, stawiaj do pionu . Będę twarda, jutro wywalam pozostałe dwa.

a jak myślisz mogły zarazić glębę, nie zdążyły się jeszcze dobrze ukorzenić dość łatwo je wykopałam.

Wiosną w to miejsce chciałabym kupić nowe rodki i boję sie, żeby nie było "powtórki z rozrywki"

Kama, ale taki ogród jak u Ciebie lepiej projektować, bo wszystko można jeszcze zmienić.

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Toszka 21:27, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No, wiesz - jesli łatwo wykopałaś to znaczy, że ziemi i korzeni prawidłowo im nie rozerwałaś. (Anbu str. 270 i poboczne wraz z filmem)
Glebę doskonale po promieniu odkaź, bo choroba infekuje/roznosi się z pękających guzów.

Szkółkarza bym poinformowała o zaistniałym problemie, wraz ze zdjęciami. Moze nawet nie wie jaki problem mu się wykluł...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
KamaG 21:33, 16 wrz 2016

Dołączył: 03 lip 2011
Posty: 3
Jaka jest szansa, że ta choroba jest na innych roślinach w szkółce? czy to jakaś z naszego miasta? bo jutro mam coś kupić i nie wiem, czy unikać konkretnego miejsca.
kamcia 21:43, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Kama nie kupowałam u nas w mieście, ale w tej szkółce co rodki kupowałam też inne rośliny, mam nadzieje, że będą zdrowe. Wszystkie kupowałam w donicach.

Toszko już ide do Ani i czytam. Te dwa wykopane dołki polałam prvicurem rozcieńczonym w 10 litrowej konewce

Szkólkarza poinformuję, chociaż pewnie nic z tym nie zrobi. Do tej szkółki już nie pojadę mimo, że mają duży wybór roślin.


Toszko przeczytałam, jak sadziłam swoje rodki to porozrywałam korzenie bo były zbite, musialam je podważać łopatą jak wykopywałam, to nie tak że pociągnęlam i wyszły, tylko że "całe " korzenie wyjęłam, że w ziemi nic nie zostało. One rosły u mnie gdzies od maja.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 22:43, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
żeby nie było tylko o chorobach pokażę kolejną rabatę

strona południowo-zachodnia więc "patelnia"

było tak


w maju



obecnie
begonie wsadzone, bo hakone jeszcze małe
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
asiak 08:17, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Piknie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
kamcia 10:28, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Proszę o radę odnośnie tego kawałka. Posadziłam tam 3 hortensje, oraz ambrowa za nimi. Ambrowiec jest jeszcze mały wiec można go przesadzić, a posadziłam go tam bo chciałam zobaczyć czy mi zimą nie przemarznie, a że nie przemarzł i rośnie więc chyba mu dobrze. I teraz pytanie czy może tam rosnąć?, czy nie będzie za duży kiedyś w tym miejscu? oczywiście będę go przycinać. Jest to strona południowa.

Przed hortensajami wczoraj posadziłam bukszpany (reanimuje je z innego miejsca), co posadzić między hortensje, a bukszpan? Mam 3 sadzonki rozchodnika, będzie go za mało, ale dzisiaj mam zamiar porobić sadzonki zgodnie z artykułem Danusi, mam też 2 sadzonki już spore różowego przetacznika. Tylko przetacznik już teraz brzydko wygląda, nie kwitnie, a czas swój ma rozchodnik prosze o pomoc , a może jeżówki będą nadłużej kwitły co myślicie?



przetaczniki już przesadziłam, doniczki z miętą zabrałam


poźniej wrzucę zdjecie już z tymi bukszpanami.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Toszka 11:03, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ja bym chyba jeżówki dała
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kamcia 13:46, 17 wrz 2016


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
jeżówki najdłużej kwitną tylko teraz które do tych hortensji

posadzony bukszpan mam nadzieje, że kiedyś będzie z niego obwódka. Ma taki dziwny rudawy kolor, powinnam go nawieźć jakimś nawozem jesiennym, czy to normalne na jesień?.





tyle miejsca zostało

czyli posadze jeżówki i myślicie że tulipany pomiędzy i czosnki główkowe będą pasować?


a tu ten ambrowiec, zostawić czy przesadzić? myślalam żeby jeszcze za hortensje posadzić trzy gracilimusy
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies