Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

kamcia 15:59, 26 lut 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Hej

Pomału wybudzam się z "zimowego snu", sporo rabat mnie czeka do zrobienia w tym roku, nic tam nie rośnie więc tylko kupować i wsadzać, a kilka do poprawy. Teraz tylko z odpowiednim podłożem, żeby roślinkom było dobrze.

Podpowiedzcie, tam gdzie czerwona kropka chciałabym wsadzić grujecznika i nie wiem czy takiego w formie krzaczastej i przed nim już nic nie wsadzać, czy w formie drzewa, czyli na pniu, a przed nim tuje golden tuffet, mam nawet jedną już nawet sporą, to bym ją tam przeniosła. Jest to strona północno-zachodnia.




na pierwszym zdjęciu przed trawą rośnie nigra
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
makadamia 17:35, 26 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja bym dała go jako drzewko i podsadziła tymi tawułami.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anbu 11:32, 27 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ja też bym dała drzewko, ja nie przepadam za krzewami Jakoś takie nieporządne mi się wydają a u Ciebie Kamciu tak czyściutko i elegancko
____________________
Ania Ogród Ani :)
kamcia 14:45, 27 lut 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dzięki dziewczyny też mi się wydaje, że drzewko będzie lepsze, niżej będzie można coś posadzić. Na wiosnę szukam więc grujecznika na pniu i coś czuję, że nie będzie łatwo.


Chcę posadzić jeszcze jedno drzewo przed tujami, a rodkami strona południowy zachód i nie wiem jakie? W projekcie też jest grujecznik, ale wtedy grujeczniki rosłyby na przeciwko siebie tylko, w odległości jakieś 40 m.





na drugim zdjęciu lepiej widać, a przed rodkami posadziłabym wrzosy i wrzośce.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
makadamia 14:59, 27 lut 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
kamcia napisał(a)
Chcę posadzić jeszcze jedno drzewo przed tujami, a rodkami strona południowy zachód i nie wiem jakie? W projekcie też jest grujecznik, ale wtedy grujeczniki rosłyby na przeciwko siebie tylko, w odległości jakieś 40 m.


Ale w czym problem?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kamcia 15:11, 27 lut 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
w wyborze drzewa

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 19:44, 03 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dziewczyny Toszka w zeszłym roku mi pisała, żebym skróciła cisy o połowę, czyli po prostu ciachnąć w połowie? czy jakoś inaczej się za to zabrać. Powiem szczerze, że ja miałam zamiar obcinać troszkę z każdej gałązeczki.



boję się, że im krzywdę zrobię

i jeszcze pomóżcie. Mam w jednym miejscu posadzone 5 rodków, teraz bedzie już 3 sezon jak u mnie rosną, ale przyznam się, że tak idealnie podłoża nie przygotowywałam, tylko wsadziłam do kwaśnej ziemi.
Zastanawiam się, czy je teraz nie wykopać, przygotować ziemię ze wszystkimi dobrociami i je wsadzić, czy wystarczy teraz podlewać koktajlami?


przepraszam za jakość zdjęć, ale bardzo słońce świeciło

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
anbu 19:59, 03 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ja bym po sznurku ciachnęła te cisy na równo a potem jeszcze każdą gałązkę delikatnie. Krzywdy im nie zrobisz
____________________
Ania Ogród Ani :)
kamcia 20:05, 03 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Jutro mam nadzieję, że będzie ciepło i zacznę sprzątanie w ogródku. Mam zamiar przyciąć tuje (choć też nie wiem jak ) no i może te cisy.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
anbu 20:23, 03 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A tuje to chyba trzeba kij na miarę sobie zrobić ... taki na wysokość i potem każdą tujkę ciachnąć równo z kijem.
Można sznurek też rozciągnąć ...i po sznurku. A Ty chcesz je z wysokości ciachnąć? Czy tylko z grubości?

Nie bojaj się Kamciu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies