Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

anna_t 20:26, 03 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kamcia napisał(a)
Dziewczyny Toszka w zeszłym roku mi pisała, żebym skróciła cisy o połowę, czyli po prostu ciachnąć w połowie? czy jakoś inaczej się za to zabrać. Powiem szczerze, że ja miałam zamiar obcinać troszkę z każdej gałązeczki.



boję się, że im krzywdę zrobię

i jeszcze pomóżcie. Mam w jednym miejscu posadzone 5 rodków, teraz bedzie już 3 sezon jak u mnie rosną, ale przyznam się, że tak idealnie podłoża nie przygotowywałam, tylko wsadziłam do kwaśnej ziemi.
Zastanawiam się, czy je teraz nie wykopać, przygotować ziemię ze wszystkimi dobrociami i je wsadzić, czy wystarczy teraz podlewać koktajlami?


przepraszam za jakość zdjęć, ale bardzo słońce świeciło


Kamcia niewiem ile masz tych cisow ale jesli ilość pozwala to ja bym każdą gałązkę ciachnęła. ja tak zrobię bo wolę teraz przy nich pochodzić aby potem były ladne gęste
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anbu 20:47, 03 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kamciu odbierz PW
____________________
Ania Ogród Ani :)
kamcia 21:35, 03 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
anna_t sporo mam tych cisów i mogę je ciąć gałazka po gałązce, ale wlaśnie Toszka pisała żeby się zagęściły powinnam je skrocić o polowę,czyli rozumiem, że całe a nie tylko gałązki

anbu tuje z jednej strony działki rosną na rownym terenie więc ten spoób z miarką, bądź sznurkiem jest dobry, ale z drugiej strony rosną na spadku więc tak się nie da. Chciałabym ciachnąć tylko z wysokości celem podrównania, by miały ładny pokrój.
Tak teraz wyglądają


tak powinnam ciachnąć?

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Mira104 22:39, 03 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Kamcia masz śliczny czyściutki ogród, a murek no cudowny, prześliczny, nie wiek kto go murował, ale na zdjęciach wygląda super
Ja mam niższe szmaragdy i z tego co czytałam, to obcina się nowy przyrost o 1/3,

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1733-przycinanie-ciecie-tui

tu masz link jak to zrobić dobrze, Szefowa radzi jak to zrobić.
Powiedz mi proszę, gdzie kupowałaś rodki, bo już się boję o moje.
Posadzonych rodków już nie wykopuj, podsyp obornikiem końskim, fusy z kawy też są dobre, kup siarkę.
Ja przynajmnie bym tak zrobiła
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
kamcia 21:18, 04 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Miru dziękuję za link, czytałam go, zrobię więc tak jak piszesz i przytnę tylko o 1/3

Moje rodki rosną w tym miejscu rosną 3 sezon kupiłam je na all, ale nie pamiętam już u którego sprzedawcy. Chcę kupić teraz 4 fantastiki, w miejsce tych wyrzuconych i nie wiem gdzie.

Wszystkie dobroci dla rodków już się zaopatrzyłam jesienią, więc chyba je tylko podleje tą siarką, potasem i jeszcze coś tam było

____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Mira104 22:57, 04 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Kup u producenta, bo po 1 są sprawdzone odmiany i masz to co chcesz, po 2 masz gwarancję że będą zdrowe, ja tak zrobiłam
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Gardenarium 18:54, 05 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



Są za wąskie albo za rzadko posadzone, gdybyś dosadziła, wtedy przycięcie byłoby mniej radykalne. Tutaj to się gną zamiast rosnąć i żeby je ustabilizowac w pionie jako tako to trzeba faktycznie połowę uciąć. Szkoda. Dosadź pomiędzy.

Widać że pędzone w wysokość a nie w jakość.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kamcia 19:13, 05 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dziękuję, sadzone były co 30 cm
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Mira104 21:57, 05 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Jak nie będzie jutro padać to Ci zrobię zdjęcie jak obcięłam swoje tuje, chodzi o to żeby nie było widać cięcia, ładniej to wygląda
Na zdjęciu wydaje się że masz większą odległość, ja bym cięła żeby zagęścić, nie bój się ciąć. Ja tez na początku, się bałam i mi żal było, ale Toszk powiedziała tnij tera, bo potem będzie Ci jeszcze bardziej żal nowych przyrostów i tak zrobiłam. Teraz ciacham równo, a rośliny się zagęszczają ślicznie.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 21:48, 14 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Kama, wstawiam zdjęcia jak cięłam szmaragdy nie wiem czemu choinki leżą, tzn zdjęcia,ale to dla zobrazowania
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies