Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 19:02, 24 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Dzień dobry wszystkim!
Podglądam Was od jakiegoś czasu i w końcu sama postanowiłam zaczerpnąć z ogrodowiskowego źródełka. Mój ogród częściowo założyła natura - działka była leśna, zadrzewiona, pozbyłam się z niej tylko kilku czeremch. Po budowie zostało do zagospodarowania otoczenie domu, tj. rabata wzdłuż podjazdu/płotu sąsiada oraz część frontowa, czyli placyki po prawej i lewej stronie chodnika. Wystawa zachodnia, ziemia piaszczysta, otoczenie zadrzewione (piękne choinki vis a vis mojego domu).
Chciałabym umaić tę reprezentacyjną część posesji, ale nie mam pomysłu. Na początku myślałam o rabatkach wzdłuż chodnika, po obu jego stronach, ale teraz teren został wstępnie uprzątnięty i zrobiło się sporo miejsca. Może jednak zadziałać szerzej, tzn. wzdłuż słupów i płotu? Proszę spójrzcie świeżym, fachowym okiem i pomóżcie lajkonikowi
Wrzucam parę fotek poglądowych i pięknie dziękuję za wszelkie sugestie.
____________________
ogród pod lasem
Nallar 22:11, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
No ja trafiłam, ale postaraj się o ten link w podpisie
Witamy w klubie, ha, ha, jestem pierwsza.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
UrsaMaior 22:16, 24 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Podpis jest Też mam husky!
____________________
ogród pod lasem
Nallar 22:34, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
UrsaMaior napisał(a)
Podpis jest Też mam husky!




Podpis jest ale zły, jeśli potrzebujesz pomocy to daj znać o psie potem teraz podpis bo nie można do Ciebie trafić.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
UrsaMaior 22:46, 24 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Dzięki Ewa Początki wyboiste hehe
____________________
ogród pod lasem
Nallar 22:53, 24 maj 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
UrsaMaior napisał(a)
Dzięki Ewa Początki wyboiste hehe


Moje były podobne, ważne że się udało.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
MamaMagda 23:27, 24 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
witaj! obejrzałam zdjęcia i powiem Ci ze Danusia projektowała ogród przy podobnym domu do Twojego, tez z brzozami poszukaj w archiwum - myślę, ze będzie inspiracją
ja Danusine ogrody oglądam z zapartym tchem!
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
UrsaMaior 23:30, 24 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Hej! Dzięki, poszukam na pewno! Muszę ogarnąć temat do lipca, bo wtedy mam wizytację rodziny. Nie wiem czy zdążę, zaczynam w to wątpić
____________________
ogród pod lasem
MamaMagda 23:35, 24 maj 2014


Dołączył: 18 kwi 2013
Posty: 788
grunt to dobry pomysł, zdobycie roslin jakie bys chciala i nie kupowanie substytutów na zasadzie - nie ma tego co potrzebuję, więc kupię inne ładne
a nie jest to takie latwe (wiem cos o tym)
____________________
Marta Ogród po Bukami - czyli jak z ogrodu bylinowego zrobić ogród pełen traw i żurawek (prace w toku..)
UrsaMaior 23:40, 24 maj 2014


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Aaaa no właśnie. Trochę roślin już mam, ale synek mi dziś nie pozwolił popstrykać fotek stanu posiadania Może jutro się uda.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies