Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Magleska 07:30, 16 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Fajnie ,że plany już sprecyzowane i konkretne będzie się działo ..... ten pawilon ciekawi mnie bardzo na pewno będzie taki ,że szczęki trzeba będzie zbierać z podłogi
A w domku ściana zburzona już ? Bo pamietam ,że pisałaś o przeniesieniu pokoju córki
Ja też mam w planie jeden pokój powiększyć kosztem zmniejszenia garażu - bo jest strasznie malutki - ma tylko 1,90 szer - chcę go o metr powiększyć .....właśnie wczoraj ze szwagrem złotą rączką o tym rozmawiałam i podobno się da
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AniMa 08:27, 17 sty 2018


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Przeczytałam już o kręgu a piszesz, że już następne "naskrobałaś". Oj pracusiową masz zimę
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AngelikaX 12:29, 17 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Jakoś do wiosny trzeba przetrwać

Macham Aniu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:37, 17 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Magleska napisał(a)
Fajnie ,że plany już sprecyzowane i konkretne będzie się działo ..... ten pawilon ciekawi mnie bardzo na pewno będzie taki ,że szczęki trzeba będzie zbierać z podłogi
A w domku ściana zburzona już ? Bo pamietam ,że pisałaś o przeniesieniu pokoju córki
Ja też mam w planie jeden pokój powiększyć kosztem zmniejszenia garażu - bo jest strasznie malutki - ma tylko 1,90 szer - chcę go o metr powiększyć .....właśnie wczoraj ze szwagrem złotą rączką o tym rozmawiałam i podobno się da



Domowa rewolucja czeka do kwietnia (tak mamy umówionego fachowca) - do tego czasu córkę muszę przenieść do nowego pokoju na piętrze... czasu sporo - nie mam na razie ciśnienia na to
Jeśli ścianki działowe to wszystko się da

U nas mały problem z płytkami - nie produkują ich już, dzwoniłam nawet do producenta, aby pomógł mi namierzyć hurtownie/sklep które mogły by posiadać jeszcze niestety bez rezultatów... jedyna nadzieja w lokalu (niedaleko nas) mają te same i będą robić generalny remont... cieszyłabym się bardzo gdyby z tych 400m2 udało się odzyskać tyle co potrzebujemy... choć w cuda nie wierzę...

Co do pawilonu - dziś robię rozeznanie w oknach/drzwiach... po długich analizach, dyskucjach zdecydowaliśmy, że zrobimy go sami - nie będzie z kontenera i z panelami szklanymi - spodziewaliśmy się wysokiego kosztu, ale nie aż tak... także powoli ruszamy do pracy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:39, 17 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
polinka napisał(a)


Ale fajnie będzie się działo u Ciebie! Pawilon na wiosnę już planujecie?


Planujemy, ba powiem więcej... już działamy - dziś beton ma przyjechać na "wylewkę"
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AniMa 12:40, 17 sty 2018


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
No to trzymam kciuki. Fajnie nawet, że sami coś stworzycie -przetrzecie szlaki i zaraz pójdziemy w Wasze ślady
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
gobasia 12:42, 17 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
AngelikaX napisał(a)


Planujemy, ba powiem więcej... już działamy - dziś beton ma przyjechać na "wylewkę"


czyżby u Ciebie zimy nie było?...
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AngelikaX 12:45, 17 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AnkaK napisał(a)
Heloł Podeślij dobra duszo trochę tego słońca w łódzkie, bo mrozi i paskudnie jest. Przespawszy pół jesieni i zimy chyba ominął mnie jakiś pawilon, muszę doczytać. Fajnie, że młoda koza szybko ozdrowiała. Macham!



Hej hej Już go nie ma, niestety... a może do Ciebie się przeniosło?


W dużym skrócie - pawilon powstaje na miejscu placu zabaw dzieci (ten już był leciwy - poza tym przed domem na "miejskiej" działce powstał miesiąc temu taki publiczny - u siebie tylko piaskownicę zostawiamy ) Najbardziej cieszy się córa, bo w nowym pokoju obiecaną ma huśtawkę z ogrodu - tzw bocianie gniazdo Pawilon ma być oszkolny, wykonany z płyty osb, docieplonej styropianem i wykończony tynkiem jak na naszym domku, ze sporymi przeszkleniami

Koza dziękuje

Pozdrawiam

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:47, 17 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
gobasia napisał(a)


czyżby u Ciebie zimy nie było?...



Temperatura na plusie - śniegu wczoraj napadało ledwo ledwo... nawet na bałwana nie starczyło
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:48, 17 sty 2018


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AniMa napisał(a)
No to trzymam kciuki. Fajnie nawet, że sami coś stworzycie -przetrzecie szlaki i zaraz pójdziemy w Wasze ślady



Dzięki satysfakcja większa to fakt... i oszczędności spore

ps. Szlaki Ola przetarła
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies