Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 12:32, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
asiak napisał(a)
Przecudownie jest u Ciebie, zawsze się zachwycam
Jak pielęgnujesz surfinie, że tak pięknie Ci jeszcze kwitną i są takie ładne? Jakaś konkretna odmiana?


One już nie są ładne, najgorzej przesuszyć raz to potem od razu mączniak się przypałęta... a że nas weekendowo nie było trochę w wakacje to wyglądają średnio... na fotach może tego nie widać...
Bądź co bądź wróciłąm z wycieczki po CO odwiedziłam 5 i wróciłam z niczym... dobre dwie godziny straciłam... ach te nasze lokalne CO zawsze sobie mówię pojadę pod Poznań i szkoda mi czasu na taką wyprawę a po lokalnych i tak tyle samo czasu zleci

ps. Kupuje z reguły białe milion bells
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:34, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Dominika11 napisał(a)
okrywasz wrzosy na zimę ???


Nie, ale u mnie nie hula wiatr w tych częściach ogrodu, także jestem spokojna.... Mojej szwagierce za to prawie wszystkie mroźny wiatr w zimie wykosił...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:36, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Pszczelarnia napisał(a)
Czy ta azalia na pniu wymaga zimowego okrycia?


Ewo to rododendron... staruszek leciwy już z 10 lat mam go prawie nie wymaga okrywania, ale w kiepskiej kondycji ostatni rok jakieś grzybowe choróbska się go trzymają
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:36, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
mrokasia napisał(a)
Mmmm, pięknie . Wrzosowisko w brzozach ma swój urok. A trawa to marzenie .


Dziękuje, dwa dni temu nawet po deszczach za mleczyki się wziełam teraz to jest dywanik
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:40, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
KasiaBawaria napisał(a)
Powiedz mi, czy w czasie suszy czesto podlewasz te swoje wrzosowisko?



Mam linie kroplujące tam, ale w tym roku zauważyłam, że są zdecydowanie niższe i wydaje mi się, że to właśnie przez te okropne upały w lecie.. zobacz jakie duże był w ubiegłym roku

córka w pakiecie proszę nie cytować


____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:47, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
lawenda001 napisał(a)


trawka i wrzosowisko cudne! wygląda jakby były pluszowe
Całość ogrodu świetna! A jaką masz trawkę w brzozowej, taka fajnie rozczochrana? I twoje donice nadal są w super formie. Też miałam u siebie ipomeę, jasno zielona, ale średnio wygląda już, a na oknie południowym bardzo źle. Nie wiem czy posadziłam za ciasno w za małej doniczce z surfiniami? Czy słońca za dużo? Surfinie pochłonęły je.
A jakie plany na donice jesienne?



U mnie właśnie ipomee z reguły pożera surfinie. Miałam też i seledynową i taką marmurkową - też ciekawa możliwe że mają za ciasno... u mnie są od wschodu i południowego-zachodu i słońce raczej im nie szkodzi
Dziś chciałam kupić wrzośce do donic, w kolorze jasnego różu (czyli takie jak mam w donicach frontowych) dodatkowo chciałam jakieś zwieszające się trawki np beatlesy aby zakryć wątpliwej urody doniczki na parapetach - wrzośców nie było a w niskich trawach też kiepskawy wybór...

Pytasz o tą z tyłu? Ta trawa to jakiś duży miskant ale niestety nie znam... wkurza mnie strasznie bo bardzo się rozłazi na boki.... jakiś taki rozciapany... miałam w planach podwiązać go linką ogrodniczą (zielona to by się nie rzucałą w oczy) ale ilość pająków-krzyżaków, które już są sporych rozmiarów skutecznie mnie od tego odwiódł
Chyba, że chodzi o tą we wrzosach to stipa
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:49, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Helen napisał(a)
Angelika, wrzosy cudne, bogate kobierce No i cały ogród do zgapiania i podziwiania

Jaką masz odmianę lawendy, że tak ładnie powtarza kwitnienie?


Dziękuję

Lawenda to moja ulubiona hidcote
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:51, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
amatorodniczka napisał(a)
Ogród przecudowny! Podziwiam...hortensje jakie piękne, a wrzosowisko na żywo musi robić dopiero wrażenie!

Też kupiłam ostrokrzew 25 sztuk, już posadzony żywopłot z niego..
Być może mamy tę samą odmianę.. Tylko się obawiam jak przezimuje bo czytałam różne opinie..

Pozdrawiam


Dziękuję Wiesz z reguły na fotach wszystko wygląda "lepiej" niż w realu, wiec tu bym polemizowała

Jestem także ciekawa ostrokrzewów...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:56, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MonikA napisał(a)
Angelika a z czym mogę dolsy zestawić by kształtem były podobne?, kolory w odcieniach bieli różu lub fioletu. I pytanie mam o Ejki, miałaś? Polecasz? Powtarzają kwitnienie bez wykopywania?


Ejki miałam biedronkowe i właśnie z prawie setki chyba 10 zakwitło w kolejnym roku...
co do dollsów to miałam podobny dylemat jak sadziłam z czym zestawić i suma sumarum zostawiłam same, one są na tyle oryginalne i pod względem kształtu i koloru, że szkoda było dawać im konkurencje, ale jak byś bardzo chciała to na pewno ciekawie będą wyglądać z czarnymi, albo jak chcesz poszaleć i dać im oryginalnego looku to fiolet i ciut pomarańczy dadzą fajny kontrast



edit:


kiedyś zostały mi pojedyńcze paczki z białych saporro i fioletów purple pion dałam je w miksie z paczką dollsów... jakoś średnio wyglądało to połączenie kolorystyczne
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:57, 13 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MonikA napisał(a)


Dziękuję, kochana jesteś, czyli nie muszę ich wykopywać
Mam po 80 sztuk, a tych w worku to 2k słyszałam że z 60 będzie



Ja nie wykopywałam nigdy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies