Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Kokesz 19:07, 24 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Pięknie

Nawet u mnie w samym Poznaniu i w dodatku w betonowej okolicy tulipany mniej rozwinięte.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwai 23:51, 24 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Przecudnie Angela,cudny kolor krokusów.Białe smukłe nogi brzózek robią teraz robotę U mnie exotici w podobnym stadium.
____________________
sylwia
AngelikaX 10:45, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Szkoda, że po krokusikach już
Oj tak brzozy zachwycają, ale czekam na moment aż pojawią się im listki... i wtedy po prawie pół roku samych gałęzi ma się wrażenie że drzewa do domu wchodza, jakoś ogród się kurczy

Przykrywalaś exotici w nocy?
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:46, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kokesz napisał(a)
Pięknie

Nawet u mnie w samym Poznaniu i w dodatku w betonowej okolicy tulipany mniej rozwinięte.


Dziękuję
u mnie część też w blokach startowych
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:47, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
wiunia napisał(a)



To prawda, niesamowity masz ogród Angeliko, ja też z Wielkopolski i daleko u mnie do tak rozwiniętej roślinności!



Dziękuję

Hmmm... nie wiem w takim razie o co kaman cieplejsza część Wielkopolski czy jak
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:48, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Borbetka napisał(a)
Chyba masz jakiś mikroklimat . Ja też z Wielkopolski, ale jestem 2 tygodnie do tyłu chyba. Pięknie dbacie o ten ogród, jest cudowny.


Dbamy jak umiemy cieszy mnie ogromnie ten nasz ogród, zwłaszcza ostatnio... czekam na cieplejsze dni, aby ID porozsadzać i gracki

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:59, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
KasiaBawaria napisał(a)


Ale daja po oczach, piekny kolor. U mnie w tym roku nic z bratkow nie bedzie- wszystko pozamykane, ogrodnicze rowniez.

Nie widac, ze trawnik po wertykulacji u mnie wtedy prawie gola ziemia zostaje Jaka masz glebe?

Wiem, ze pisalas- ale w jakiej odleglosci od tui i od siebie masz brzozy?Jakie sa teraz duze?



Swoje kupowałam wcześnie, jakoś na początku marca... mam sprawdzone miejsce, niedaleko od domu to producent kwiatów sezonowych... uwielbiam chodzić w tych ogromnych oranżeriach i wybierać Ale szczerze to gdybym nie kupiła, to na dzień dzisiejszy nie ryzykowałabym wyjazdami, które nie są niezbędne. Ograniczam wychodzenie od dwóch tygodni do totalnego minimum... choć rozważam obecnie pieczenie w domu nawet chleba...

Nie widać, bo trawnik jest bardzo gęsty, więc nawet jak wertykulator wywali połowe to i tak jest ok
U mnie gleba jest bardzo ciężka, zbita... pod trawnik specjalnie przywożony był czarnoziem i mieszany z piaskiem.

Co do brzóz to odległość od tui to 2m w tym większym gaiku i jakieś 1,50 w tym mniejszym. Odległości między drzewami to 2,5 do 3,5m bedzie.

Pozdrawiam

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:01, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonka napisał(a)

Czekałam i się doczekałam dziękuję za relację z ogrodu który uwielbiam Porównałam z fotkami sprzed kilku lat, niesamowicie wszystko urosło. Brzózki takie już dorodne i żywopłot fajnie się ujednolicił. Piękne zdjęcia, fajne kontrasty kolorystyczne.



Proszę miło mi i dziekuję Iwonko Ogród dorósł, sama nie dowierzam jak przeglądam stare foty

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:02, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
SlonecznyOgrod napisał(a)
Super się wszystko prezentuje.


Cześć Daria wyższych temperatur trochę poproszę, to całkiem wszystko buchnie życiem
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:02, 25 mar 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kawa8002 napisał(a)
Cudnie, rozmarzyłam się.....




____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies