Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

malgol 10:41, 04 maj 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
AngelikaX napisał(a)



Te czarne kupiłam jako bezodmianowe - tulipan czarny zobaczymy czy powtórzy kwitnienie za rok

Kule cięłam w marcu także są "uczesane" żywopłot buksowy ma mega duże przyrosty... szykuję się do cięcia ale jeszcze chwile, bo u nas na minusie ma być w tym tygodniu w nocy...

ps. Z nauk Toszki jak opisywała terminy cięcia zapamiętałam marzec i potem czerwiec (najłatwiej zapamiętać miesiąc z "r") ale zdarza mi się nie dotrzymać do czerwcowego terminu


Wlasnie tez miesiące z "r" w nazwie zapamiętałam,ale teraz maja takie przyrosty ,że aż się prosza o fryzjera.Boje się ,że przez maj tak urosna ,że w czerwcu nie ogarnę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
AngelikaX 10:45, 04 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MonikA napisał(a)
Angela tulipany Virichic i Blue aimable kwitną ci co roku tak ładnie?
A co z tulipanków w różu byś poleciła, co by wykopywać nie trzeba było



Virichic 3 lata super kwitną Blue Aimable 2 lata, ten czyli trzeci niższe - ale tu miały więcej słońca (czytaj mniej wilgotna gleba) z suszą dały taki efekt...
Tulipanów nigdy nie wykopuje, bo nie chce mi się jak sadzę każdych powyżej setki, aby tę czynnośc powtarzać więc testuje i mam już swoje sprawdzone odmiany:
Z powtarzających kwitnienie z rózu to Dolls Minuet mogę polecić ( 2 lata bez zarzutu , a ten niższe)
Z ciemnego różu, a raczej to już fiolet to pełne - Purple Pion polecam - również 3 lata kwitną (ale sadziłam kilka sztuk tylko)

A tak wogole to dla mnie niezawodne wśród tulipanów to Exotic Emperior - biało z nutką zieleni... mam 3 lata kwitną cudownie, mnożą się, kwiaty bez ubytku w wielkości...

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:48, 04 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
malgol napisał(a)


Wlasnie tez miesiące z "r" w nazwie zapamiętałam,ale teraz maja takie przyrosty ,że aż się prosza o fryzjera.Boje się ,że przez maj tak urosna ,że w czerwcu nie ogarnę


Ja na bank nie doczekam, bo są już mocno poczochrane, potem źle się takie ciach, jak za duże przyrosty mająa... poza tym mam nowy sprzęt więc jak tu wytrzymać do czerwca z testowaniem

ps. W przyszłym spróbuje pierwsze cięcie buksów w marcu, wiec do czerwca będa wyglądać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:52, 04 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MonikA napisał(a)


Wdziałam wcześniej na fb i ekipę filmową też wiosną gościłaś, widziałam filmik.

Pięknie Angela jak co roku zresztą Buziam


To ekipa jednoosobowa była Tomek z bloga z Ogrodem na Ty Gościłam go już drugi raz, pierwszy raz był we wrzesniu - bardzo pozytywny gość
Filmik nagrywał GoPro, mówił że to początki - uczy się ale wyszło całkiem fajnie

Dzięki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 10:54, 04 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)
Po takich zdjęciach widać jaka jest różnica klimatyczna między nami.
U mnie hosty jeszcze śpią i Dorembosy też nic nie puszczają. Piwonia dopiero ma 10 cm od ziemi a Twoja już kwitnie.

Tylko tulipany mamy na podobnym etapie.

Pięknie to już u Ciebie wygląda



Doorenbosy z tydzień temu obudziły się, hosty mają cieplutko przy ścianie budynku więc to pewnie przez to wcześniej Te pełne kwiaty to tulipany, ale faktycznie można się pomylić

Dzięki - pozdrawiam Aniu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
BASIA8 11:16, 04 maj 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Angelika piękne tulipanki masz w ogródeczku: ) podajesz nazwy a Ja je zapisuję. Przydadzą się nazwy jesienią. Możesz mi przesłać namiary gdzie kupowalas żurawki Zipper?
Dziękuję i pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
AngelikaX 11:19, 04 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Basiu zippery kupowałam na allegro, ale to było tak dawno, ze w archiwum zamówień nawet nie dokopię się skąd bo już nie mam po takim czasie...

Dzięki za komplementy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Makao_J 12:07, 04 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Poważnie? Te kwiaty które wzięłam za piwonie to tulipany? Ale wstyd nie zauważyć tego No nawet kolor mają taki jak te stare piwonie

A jeśli chodzi o strzyżenie to nawet nie wiedziałam że wybiera się takie miesiące. Zwykle patrzyłam na to jakie są przyrosty. Planowałam cięcie teraz a okazuje się że muszę poczekać z buksami i cisami do czerwca. Muszę sobie to zapisać.

Ps. Wróciłam do fotek tych tulipanów. Na prawdę myślałam że to piwonie wśród tulipanów.
Powtarzają kwitnienie co roku czy masz je po raz pierwszy?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
AngelikaX 11:06, 05 maj 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Nie trudno się pomylić, bo wyglądają jak piwonie Mam je pierwszy raz, testuję - odmiana wedding gift za rok się okarze czy powtórzyły kwitniene

Aniu jak pisałam ja do czerwca nie dotrwam, bo nie dam rady okiełznać tak długich przyrostów, żlę się będzie cięło, więc nie później niż tydzień dwa będzie u mnie żywopłocik z buksów pociachany
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Johanka77 11:41, 05 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
AngelikaX napisał(a)
Virichic





Zdecydowany Must Have na kolejny sezon
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies