Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:27, 01 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
anabuko1 napisał(a)

cudna ta kalina
I kocimiętka bardzo ładna.
Moja kocimiętka to i wielka i bardziej kwiaty ma jakby wybujały
Bardzo podoba mi się te twoje oczko czy to stawik.

Pozdrawiam serdecznie



Aniu kupiłam w zeszłym roku jesienią w internecie kocimiętkę "Piersiami blue" i "Cat's Pajamas". Przyszły takie pycinki. Jak widzisz jeszcze nie są rozrośnięte.
Może w tym sezonie stezeja.
Pokazała się jeszcze jedna niska ko ocimietka zapomniałam nazwy.

Chce zastąpić lawendę kocimiętka niska już podjelam decyzję.nbardzo mi się lawenda podoba ale u mnie źle rośnie przymarza. To strata pie na iedzy tyle już ich nakupilam i znowu w tym roku nie odrasta.

Moje oczko ma 17 tys litrów wody. Przestała działać pompa filtracyjna i trzeba było kupić nową. Wydatki na okrągło.
eM 2 tygodnie temu kupił kosiarke spslinowa rozrusznik na przycisk. Już miałam dosyć koszenia i ciągnięcie linki albo zapali albo nie. Traktor nie wszędzie wjedzie.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:38, 01 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, z hakonechloa miałam to samo, większość zakupionych (kilkadziesiąt)padła, myślę, że winny był torf i zbyt dużo nawozu dla młodych sadzonek też zrobiło swoje. Dostałam od dziewczyn w tym roku nadwyżki z podziału i zdziwiłam się, jakie grube mają korzenie.
Pięknie masz.
ElzbietaFranka 23:17, 01 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Martka napisał(a)
Elu, z hakonechloa miałam to samo, większość zakupionych (kilkadziesiąt)padła, myślę, że winny był torf i zbyt dużo nawozu dla młodych sadzonek też zrobiło swoje. Dostałam od dziewczyn w tym roku nadwyżki z podziału i zdziwiłam się, jakie grube mają korzenie.
Pięknie masz.



Też dostałam nadwyżki i widzę jaka jest darń takiej trawki to się przyjmuje a nie kilka źdźbeł przed sprzedażą do donicy włożonych to się rozsypuje przy sadzeniu do gleby. Wtedy nie miałam pojęcia jakie mają być sadzonki aby się przyjęły i rosły.

Dziękuję. Pięknie będzie jak wypiele wszystko. Kiedy to bedzie nie wiem bo pogoda obecna sprzyja chwastom.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 09:12, 02 cze 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)




Irus mam 3 hakomy a kupiła może ok 20 zobacz jaka porażka.



Na focie powyżej są 2 szt jedna ledwo zipie druga jakoś rośnie. W tym miejscu posadzone w 2014 roku szału nie ma.
Pewnie problem w tym, że kupowałam słabo ukorzenione. Kupowalam przez internet mam porównanie z tymi co kupowałam w Melonie. Donice spore i widać że dobrze ukorzenione bo wychodzą z dołu.

Tutaj zrobiłam obwódkę z hakomek (zawsze mi się podobały) z kilka sztuk została jedna.
Zobacz jak bym miała ładnie.



Ela, wiem co sprzedają. Ostatnio w LM oglądałam złotą Hameln, cena 35zł, kilka źdźebeł, szok.
Moja ruszy ci z kopyta, tylko rób, jak mówiłam. te co pokazujesz, co masz od 2014, to moje z podziału były takie rok temu, a teraz jak ta twoja największa.
Domowe roslin są mocniejsze.
Jarzmianki i u mnie kwitna, mam białe.
A rutewki mam ogromne, zrobi siewki, jak ty
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 09:53, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Milka napisał(a)


Ela, wiem co sprzedają. Ostatnio w LM oglądałam złotą Hameln, cena 35zł, kilka źdźebeł, szok.
Moja ruszy ci z kopyta, tylko rób, jak mówiłam. te co pokazujesz, co masz od 2014, to moje z podziału były takie rok temu, a teraz jak ta twoja największa.
Domowe roslin są mocniejsze.
Jarzmianki i u mnie kwitna, mam białe.
A rutewki mam ogromne, zrobi siewki, jak ty



Jedna jarzmianke mam srebrzysto biała. Wysoka jest.

Wiem twoje miały piękna darń. Jak tylko te juki usunę to zaraz je przesadze na to miejsce tam dobra ziemia. Podsypie kompostu to będa śmigać.
Drożyna taka, że głowa boli.

Rutewki - jesienią rzuć wiechy na ziemię powinny się wysiać jak u mnie.
Nieraz człowiek coś zrobi nieopatrznie i jest miłe zaskoczenie.

Jest wnuczka Stefcia. Cieszę się.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 09:57, 02 cze 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja mam fioletowe jarzmianki

Jukę można mieć 1, więcej nie lubię. Jakaś taka właśnie jedna mi zakwitnie, ale niemal ogoliłam ją z liści.
Oj tak, coś nieopatrznie i jaki sukces.
Elu kochana, gratki dla ciebie i rodziców, niech malutka szczęśliwa zyje na tym swiecie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martka 10:12, 02 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, Stefcia, pięknie! Gratulacje! Wielka radość.
Pielenie po deszczu czeka i mnie, mam kompletnie zarośniętą rabatę z miskantami, grubsza robota i nie wiem, czy jeden dzień wystarczy. Odkładam na potem i takie są efekty...
April 10:34, 02 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
ElzbietaFranka napisał(a)



Jedna jarzmianke mam srebrzysto biała. Wysoka jest.

Wiem twoje miały piękna darń. Jak tylko te juki usunę to zaraz je przesadze na to miejsce tam dobra ziemia. Podsypie kompostu to będa śmigać.
Drożyna taka, że głowa boli.

Rutewki - jesienią rzuć wiechy na ziemię powinny się wysiać jak u mnie.
Nieraz człowiek coś zrobi nieopatrznie i jest miłe zaskoczenie.

Jest wnuczka Stefcia. Cieszę się.



Gratuluję wnuczki Niech się zdrowo chowa
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 11:51, 02 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Dzięki wszystkim też się bardzo cieszymy.
Miałam jechać na działkę ale nie jadę dopiero jutro.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 12:25, 02 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gratuluję Stefci wnuczki. To fajne imię, sąsiadka tak nazwała swoją córeczkę i też wszyscy byli zdziwieni
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies