Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Aurelllia 20:03, 08 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu zaglądam, podglądam Na jesieni też tak mocno obchlastałam sosnę czarną, trochę mi było szkoda ze względu na szyszki, ale musiałam, bo w druty wchodziła i było to niebezpieczne przy większych wiatrach. Coś będziesz działać w ten weekend na działce jeszcze? Ja w końcu mam troszeczkę czasu i poczyszczę bylinówki, jak nie zamarznę na śmierć
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Bogdzia 20:58, 08 mar 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mój M też sie porzadził bez mojej zgody poobcinał borówki , niestety nie tak jak sie powinno. Jeden dzień sie do niego nie odzywałam , ale cóz borówki odrosną , sosna juz nie ale za duże drzewa też nie są dobre.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Milka 06:43, 09 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Człowiek w chwili zagrożenia zrobi wszystko aby się ratować. U roślin jest tak samo. Rododendrony aby przetrwać zima ich liście zwijaja się aby uchronić się przed utratą wilgoci.
Tuje brabanty jak wiosna sucha bardzo kwitna aby przetrwać.
Na plusie to niech jest, ale ten deszcz mnie dołuje. Chociaż u nas to bardziej mrzawka pada. Też niedobrze dla roślin że skrajności w skrajności tak jak było w zeszłym roku. Wiosną w marcu i kwietniu a w maju tęgi mróz.

Odnośnie czubkow muszę powiedziec aby przyciął nowe przyrosty, będą gesciejsze i ograniczy to szybki wzrost.
W zeszłym roku niektóre przyrosty sosen miały po 70 cm bardzo długie.teraz po podcięcie bardzo rzadkie.


Mialam lata, ze przyrosty kolo metra, żałuję iz nie wszystkie przyrosty skracalam, bo wolniej rosna, no ale jest, jak jest. U nas cieplo, nawet deszcz juz nie meczy.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 12:52, 09 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
No właśnie jak rok dobry to i przyrosty metrowe później beznadziejnie to wygląda. Trzeba niestety od tego roku je obcinać nie ma wyjścia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 17:13, 09 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ela, pod domkiem letnim sosny czarne od malutkiego uszczykiwałam i one mają fajny kształt i wygląd, jak pinie. Ale byłam zielona no i błędów sporo, ale co tam, rośnie, zielone, oczyszcza powietrze, teraz tylko pilnujemy cięcia od dołu, bo gdyby nie to, byłby cień za duży, a ja chce i drzewa i słońce
Ot baba
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 11:02, 10 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Zaraz jadę słonko bardzo świeci więc trzeba coś zrobić aby później było mniej.
Dzisiaj słyszałam, że za tydzień znowu mróz i śnieg to ocieplenie jest chwilowe więc trzeba korzystać z plusów temperatury.

Wszystkim dobrego dnia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:10, 10 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Milka napisał(a)
Ela, pod domkiem letnim sosny czarne od malutkiego uszczykiwałam i one mają fajny kształt i wygląd, jak pinie. Ale byłam zielona no i błędów sporo, ale co tam, rośnie, zielone, oczyszcza powietrze, teraz tylko pilnujemy cięcia od dołu, bo gdyby nie to, byłby cień za duży, a ja chce i drzewa i słońce
Ot baba



Miluś, ale u ciebie przynajmniej z fotek widać że ten cień jest uroczy. Wiedza kiedy sadziłam moje iglaki i reszta roślin była żadna. Dopiero jak zaczęły się choroby, szkodniki szukałam porad w necie i tak się zaczęło przy okazji czytałam o wszystkim i kupowałam literature.
Mialam ogród owy miszmasz który się zmieniał co dziennie. Ze względu na glebę i co tu dużo mówić mokry teren plany się zmieniały.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gobasia 13:41, 10 mar 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Witaj Ela..

Czekam co nam z działki przywieziesz...może jakieś oznaki wiosny?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElzbietaFranka 21:07, 10 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
gobasia napisał(a)
Witaj Ela..

Czekam co nam z działki przywieziesz...może jakieś oznaki wiosny?



Basiu u nas było dzisiaj bardzo ciepło. Co chwilę zrzucalam z siebie ciuchy.

Nie zabralam telefonu i fot nie robiłam. Dzisiaj sporo z eMem przepuscilam przez rozdrabniacz z sciętych sosen. Praca dobrze szła 20 taczek zielonego towaru, to zaledwie połowa.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Radziu2013 21:52, 11 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Elu, u Ciebie też robota wre ...ach ta wiosna...
A dzisiaj ? miły niedzielny dzionek na świeżym powietrzu?
Propos zrzucania ubrań...dzisiaj jak jechałem samochodem to szło dwóch chłopaków w spodenkach i koszulce...ciepło bo ciepło, ale bez przesady...pierwsze podrygi wiosny a jutro będą mieli zieloności do pasa

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies