Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Basilikum 19:23, 06 mar 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ElzbietaFranka napisał(a)

Ren zamarzł.



rena to juz pogn do Norwegii, iech sie wyspi przed przyszla zima
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 20:55, 06 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Basilikum napisał(a)

rena to juz pogn do Norwegii, iech sie wyspi przed przyszla zima


Iza nie da rady popędzić specjalnie umocowany aby się nie przewrócił. Już na plusie to mam nadzieję w sobotę go popędzę na północ.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 05:53, 07 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Na pewnojuz pora na niego
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:58, 07 mar 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzisiaj piękna pogoda dużo zrobiliśmy z EMem. EM bez mojej kontroli zapedzil się i igolił sosny za bardzo tragedia. Prześwit jak Ch... Twierdzi, że teraz wszędzie dojedzie traktorem aby skosić. To małe pocieszenie dla mnie bo niestety łyso.



Liście rododendronów zwiniete. Poniżej biały w zeszłym roku w maju zmarł obecnie ma dużo pączków kwiatowych



Ten wzrostowy



Magnolia dużo żółta



I na takie widoki się czeka, robotka wre. Elu, dobrze, ze podgolil, kiedys i ja protestowalam, teraz gonie aby podcinal, nawet kombinuje jak czuby skrocic. Rosna ogromne i zabieraja slonce, lepiej mieć park niź las.
Rodki też miałam zwiniete, ajak na plusie i deszcz, leje i się cieszę, od razu odźyly, to są cholery cwane
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 09:20, 07 mar 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Ela ja swego chopa jak puszczałam do ogrodu to chodziłam za nim krok w krok bo zawsze jak nie pilnowałam to coś zmalowam A to połamał gałąż a to zgolił coś kosiarką a to korę zerwał kosiarką na dole drzewka .Tak to czasami jest.A teraz niestety już sama wszystko muszę robić od 4 ch lat. Pozdrawiam pomocnika
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 11:37, 07 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Milka napisał(a)


I na takie widoki się czeka, robotka wre. Elu, dobrze, ze podgolil, kiedys i ja protestowalam, teraz gonie aby podcinal, nawet kombinuje jak czuby skrocic. Rosna ogromne i zabieraja slonce, lepiej mieć park niź las.
Rodki też miałam zwiniete, ajak na plusie i deszcz, leje i się cieszę, od razu odźyly, to są cholery cwane



Człowiek w chwili zagrożenia zrobi wszystko aby się ratować. U roślin jest tak samo. Rododendrony aby przetrwać zima ich liście zwijaja się aby uchronić się przed utratą wilgoci.
Tuje brabanty jak wiosna sucha bardzo kwitna aby przetrwać.
Na plusie to niech jest, ale ten deszcz mnie dołuje. Chociaż u nas to bardziej mrzawka pada. Też niedobrze dla roślin że skrajności w skrajności tak jak było w zeszłym roku. Wiosną w marcu i kwietniu a w maju tęgi mróz.

Odnośnie czubkow muszę powiedziec aby przyciął nowe przyrosty, będą gesciejsze i ograniczy to szybki wzrost.
W zeszłym roku niektóre przyrosty sosen miały po 70 cm bardzo długie.teraz po podcięcie bardzo rzadkie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:44, 07 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
zawitka napisał(a)
Ela ja swego chopa jak puszczałam do ogrodu to chodziłam za nim krok w krok bo zawsze jak nie pilnowałam to coś zmalowam A to połamał gałąż a to zgolił coś kosiarką a to korę zerwał kosiarką na dole drzewka .Tak to czasami jest.A teraz niestety już sama wszystko muszę robić od 4 ch lat. Pozdrawiam pomocnika


Zawitka jestem w takiej sytuacji, że trochę pohukuję, jakbym alarm mocno podniosła to by wióry leciały. Ma swoje fobie odnośnie trawnika i nic na to nie poradzę. Zrobil nawodnienie i podlewanie moje rośliny ciągle zalewana chodzę i folia narywam. Do rabat się nie wtrąca.
Wiem, że trzeba było to kiedyś przyciąć ale nie tak ostro.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 17:33, 07 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Pomyślę nad tym dereniem. Jeśli to dereń zobaczymy wiosną po listkach
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 18:38, 07 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Urszulla napisał(a)
Pomyślę nad tym dereniem. Jeśli to dereń zobaczymy wiosną po listkach



Robisz alarm a nie wiesz czy to deren ha ha.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 19:36, 07 mar 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ptactwo pokazałaś prześliczne, uwielbiam.
Ale nie to żeby od razu jeść, ale przyglądać się uwielbiam
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies