Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Basilikum 15:43, 21 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
oj potancowal skurkowany jeden. Uff u mnie bezkretowo narazie, tylko na lakach jakies kopczyki sa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Aurelllia 17:34, 21 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu a nie chcesz od razu karp dalii zamówić? Ja zamawiałam w zeszłym roku z bene... i bardzo ładne przyszły, a jakie okazałe kwiatostany miały, i każdy rodzaj dalii mają: pomponowe, anemonowe, kaktusowe itd
Krecia robota jest fatalna...... chyba wiosnę poczuły i zaczynają wietrzyć..... :/
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Milka 17:48, 21 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Piękna uroczystość za Wami
klimatycznie, nostalgicznie...niech młodej parze szczęście sprzyja na zawsze i godów w każdej odsłonie niech doczekają
A ogród...trawy cudne, ale widzę, że i u Ciebie krecik rządzi, u siebie już 1 kopiec też znalazłam, walka nas wiosną czeka, Ela buziaki i wnusiów, ja dziś z moimi miałam cudowne święto
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 23:16, 21 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
gobasia napisał(a)
Nooo!! to kret sobie poszalał...Paskuda jedna.
na trawniku to jeszcze pól biedy ale jak zacznie w rabatach to już masakra



A Basiu zobacz dokładnie wyżej wrzosy jaki kupisz zrobiły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:33, 21 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Milka napisał(a)
Piękna uroczystość za Wami
klimatycznie, nostalgicznie...niech młodej parze szczęście sprzyja na zawsze i godów w każdej odsłonie niech doczekają
A ogród...trawy cudne, ale widzę, że i u Ciebie krecik rządzi, u siebie już 1 kopiec też znalazłam, walka nas wiosną czeka, Ela buziaki i wnusiów, ja dziś z moimi miałam cudowne święto



Moje też dzwoniły bo już mam wnuka i wnuczkę i następne w drodze z niedawnego wesela.
Babciu proszę kup nam klocki LEGO które, Wysłałem esemesem tylko nie zapomnij. Poprzeczka wysoko podniesiona jutro muszę szukać.
Zabawek, gier, pucki, instrumenty, książek, sztalugi bo rysują, że przez pokój nie można przejść a jeszcze mało.

Nie raz sobie tak myślę i wspominam jak moje dzieci były chowane bi co miały w komunię. A teraz wszyscy się wyzbywają zabawek nawet za darmo mam pół piwnicy paczek z zabawkami składowisko zrobili wyrzucić szkoda.

U mnie jutro wizyta bo dzisiaj miały zajęcia pływanie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:46, 21 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Aurelllia napisał(a)
Elu a nie chcesz od razu karp dalii zamówić? Ja zamawiałam w zeszłym roku z bene... i bardzo ładne przyszły, a jakie okazałe kwiatostany miały, i każdy rodzaj dalii mają: pomponowe, anemonowe, kaktusowe itd
Krecia robota jest fatalna...... chyba wiosnę poczuły i zaczynają wietrzyć..... :/



Aurelia napisz dokładnie firmę bo nie wiem co to bene...
Może to i racja, ale jak wysięje sama to mam za 3 zł prawie 100 nasion np dali kolnierzykowe różne kolory bo to mix. W jesieni wykopie bulwy i będę miała na przyszły rok.

Będę znowu latała po mieszkaniu z doniczkami jak w zeszłym roku ze stopą.
O dziwo zeszłym roku moja stopą przeze mnie wyhodowana nie kwitła. Wczoraj zaglądałam i od pukać dobrze się trzyma nie odkrywałam jej. Trudno ci będzie to będzie.

Czy stopę na wiosnę się przycina czy zostawia zeszłoroczne źdźbła.
Pytam proszę o odpowiedź.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 01:30, 22 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu karpa dalii zamawiana u nich (napisałam u siebie rozwinięcie skrótu) kosztuje ok 5zł, jak zamawiałam w zeszłym roku przed sezonem to w tym okresie sprzedają je nawet taniej po promocyjnych cenach to niektóre kupowałam za 3 z groszami

Ja sobie co roku mówię, żadnych rozsad, żeby nie latac i żeby parapetów nie zajmowały i co..... i w listopadzie zrobiłam sadzonki z brabantów, dwa parapety zastawione - łącznie ze 30 sadzonek w multiplatach, stoją pod torebkami dla lepszej wilgotności - jak ksiądz przyszedł to się uśmiał co hoduje, czy aby nie zioło nielegalne hahahhaha no a w marcu kolejne parapety werbeną zastawię......

Co do stipy to ktoś inny musi się wypowiedzieć, bo ja nigdy jej nie sialam i nie sadziłam muszę spróbować, bo fajnie puste miejsca na rabacie wypełnia.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Margerytka40 07:18, 22 sty 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Elu ze stipą są dwie szkoły, albo obcinasz albo wyczesujesz stare ždźbła. Ja w zeszłym roku obcinałam, fajnie odbiła.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 07:47, 22 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu, u nas, w Mazowieckim najważniejsze jest przy stipie aby nie dać się ponieść ogólnoforumowemu cięciu, które bez względu na rejon Polski jest jak wirus W naszym rejonie radzę nie śpieszyć się z cięciem stipy, nawet do połowy maja. Kilka lat temu dałam się ponieść wiosennej fali i powiem ci, że to był bład. U nas pośpiech nie jest wskazany. My nie Wrocław ani nawet Małopolska, aby śpieszyć się

W połowie maja powinnaś zacząć zauważać stipowe siewki-samosiejki. Najchętniej wyrastają pomiędzy kamieniami i przy krawężnikach.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Aurelllia 15:39, 22 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu pokazuj jakie nasionka upolowałaś
Ja w zeszłym roku jak do Lidla po spożywcze artykuły jeździłam na przełomie lutego/marca to wychodziłam obowiązkowo z jakimiś paczkami nasion....... Zobaczymy jak w tym roku.
Może wyratuje mnie nadchodzący remont elewacji budynku, bo warzywnik jest w odległości metra od niej, więc wiadomo, że panowie budowlańcy raczej nie będą patrzeć, że tutaj jest warzywnik i nie depczemy tylko będa łazić i kłaść swoje narzędzia gdzie popadnie....... więc nie wiem jak to w tym roku będzie z warzywnikiem........
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies