Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:17, 22 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Aurelia sporo tego jutro pokaze. Raczej polować nie trzeba bo dużo jest, ale np dalii kolnierzykowych nie ma.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 23:29, 22 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82122
Aurelllia napisał(a)
Elu pokazuj jakie nasionka upolowałaś
Ja w zeszłym roku jak do Lidla po spożywcze artykuły jeździłam na przełomie lutego/marca to wychodziłam obowiązkowo z jakimiś paczkami nasion....... Zobaczymy jak w tym roku.
Może wyratuje mnie nadchodzący remont elewacji budynku, bo warzywnik jest w odległości metra od niej, więc wiadomo, że panowie budowlańcy raczej nie będą patrzeć, że tutaj jest warzywnik i nie depczemy tylko będa łazić i kłaść swoje narzędzia gdzie popadnie....... więc nie wiem jak to w tym roku będzie z warzywnikiem........

Jak budynek piętrowy to raczej nie ma szans bo rusztowanie ten metr zajmie. Ale i tak proponuje żebyś taśmą wygrodziła dokąd mogą się poruszać, a gdzie już nie bo zadepczą ile dadzą radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
m_gocha 23:40, 22 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Elu, nie wiedziałam, że danie można uzyskać z nasilonej
Zawsze wydawało mi się że tylko z bulw albo sadzonek zielnych
Muszę zerknąć na te różne odmiany o których pisałaś
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Aurelllia 08:18, 23 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak budynek piętrowy to raczej nie ma szans bo rusztowanie ten metr zajmie. Ale i tak proponuje żebyś taśmą wygrodziła dokąd mogą się poruszać, a gdzie już nie bo zadepczą ile dadzą radę


Tak zrobię ale z winogronem się w tym roku pożegnam, bo rośnie na kratce przy budynku :/ z róża taka różowa nie znam jej nazwy, z rabata bylinowa przy
balkonie i wiciokrzewie pnącym się po kratce na balkonie .... no cóż trzeba to trzeba. Te byliny to wykopię i do doniczek co przetrwa to przetrwa
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
pestka56 09:19, 23 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Aurelia, różę i wiciokrzew też możesz wykopać. Odchorują to, ale przeżyje. A może poosłaniaj co się da np. Skrzyniami drewnianymi. Można z palet zrobić. Może panowie nie zadepczą. U nas jak remontowali dach i kładli nowe rynny nie ucierpiały żadne rośliny przy elewacji, chociaż mogły.
____________________
Kasia
Aurelllia 09:36, 23 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Pestko zależy wszystko od ekipy może przyjdą jacyś tacy co będą trochę patrzeć co mają pod nogami ja mam niestety złe wspomnienia po poprzedniej ekipie od dachu .... zadeptali wszystko co się dało a zwracanie im uwagi było jak grochem o ścianę
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
pestka56 11:43, 23 sty 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Aurelia, gdybyś jeszcze kiedyś potrzebowała dachowców, polecam Mr Dach (ja z twojej okolicy). Są naprawdę super: szybcy, porządni, grzeczni i solidną robotę robią. Nie tylko u mnie pracowali
Życzę solidnej ekipy tym razem.
____________________
Kasia
m_gocha 12:23, 23 sty 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
pestka56 napisał(a)
Aurelia, różę i wiciokrzew też możesz wykopać. Odchorują to, ale przeżyje. A może poosłaniaj co się da np. Skrzyniami drewnianymi. Można z palet zrobić. Może panowie nie zadepczą. U nas jak remontowali dach i kładli nowe rynny nie ucierpiały żadne rośliny przy elewacji, chociaż mogły.

Kasia przesadzałaś wiciokrzew? Jaki ma on system korzeniowy? Mam co najmniej kilkuletni okaz. W ubiegłym roku ścięty prawie do zera ale ładnie odbił Najchętniej przeniosłabym go w inne miejsce ale obawiam się przeprowadzki dla takiego starszego już pnącza

Aurelio postaw stanowcze wymagania firmie.Płacisz przecież nie małe pieniądze za usługę. Zatem możesz wymagać aby starali się nie zniszczyć wszystkiego na swojej drodze. Dzisiaj dobra firma to też taka która zostawia po sobie ład porządek
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Aurelllia 15:05, 23 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
OOO Pestko dziękuję a hmmmmm ja się tak za bardzo nie znam, ale jak są fachowcami od dachu to i kominy robią prawda ? Bo u mnie i komin do poprawy, ale na razie powolutku, pierwsza elewacja Tak na przyszłosc pytam

m_gocha to prawda, teraz powinni trochę inaczej podchodzić, bo ten dach to mi 15 lat temu robili, to jeszcze inne podejście było

Elu przepraszam za moją prywatę odnośnie budowlanki !!!
Wracamy do tematów ogrodniczych
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 17:03, 23 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Aurelia ta prywata nie szkodzi pisz. Tez czytam na razie. Rozmow o fachowcach nigdy nie za duzo.
Tez uwazam zalezy od ekipy i szefa przede wszystkim na ile pozwala tzw fachowcom.
Ekipa ekipie nie rowna te sama robote robia a roznica taka jak miedzy niebem a ziemia.
Na osiedlu 6 lat temu ocieplali nam budynki musielismy zmienic towarzycho z dnia na dzien. Nie zabezpieczyli styropianu przyszla wichura i wszystko polamane i na drzewach wyladowalo. Rusztowania wichura wywrocila.
Chcieli dodatkowej forsy. Wiec zostali przepedzeni z dnia na dzien.

Znowu jak budowalismy dom na wsi to kazda ekipa byla na medal.
Najlepiej brac poleconych
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies