Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

SlonecznyOgrod 17:27, 23 sty 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ela zaglądam i pozdrawiam Cię.
Tez po woli kupuję nasiona kwiatów.
Dalie to słyszałam, że z nasion uzyskuje sie ale tylko pojedyncze, ale ja nie sieję ich, mam ich od groma w karpach.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
ElzbietaFranka 00:09, 24 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ela zaglądam i pozdrawiam Cię.
Tez po woli kupuję nasiona kwiatów.
Dalie to słyszałam, że z nasion uzyskuje sie ale tylko pojedyncze, ale ja nie sieję ich, mam ich od groma w karpach.




Daria posieje na początku lutego i zobaczę. Przecież te w donicach wiosna też z siewu. Possdzecw dobre miejsce i gęściej. Może bulwy wyrosną to jesienią wykopie karpy. Kupiłam głównie do 50 cm wysokie się łamią.

Jeszcze kanny kupię jako druga wysokość.


Odpiszę wszystkim jeszcze dzisiaj ale później.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:30, 24 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Toszka napisał(a)
Elu, u nas, w Mazowieckim najważniejsze jest przy stipie aby nie dać się ponieść ogólnoforumowemu cięciu, które bez względu na rejon Polski jest jak wirus W naszym rejonie radzę nie śpieszyć się z cięciem stipy, nawet do połowy maja. Kilka lat temu dałam się ponieść wiosennej fali i powiem ci, że to był bład. U nas pośpiech nie jest wskazany. My nie Wrocław ani nawet Małopolska, aby śpieszyć się

W połowie maja powinnaś zacząć zauważać stipowe siewki-samosiejki. Najchętniej wyrastają pomiędzy kamieniami i przy krawężnikach.




Dzieki Toszko za rade. Przez te 10 lat co sie zajmuje ogrodnictwem zdobylam wiele doswiadczen.
Zawsze mam na uwadze panujacy u nas klimat jestesmy miedzy wschodem a zachodem albo wyz albo niz. Zalezy tez gdzie dzialka jak w strefie zabudowanej to zawsze cieplej. U mnie wydmuchow z kazdej strony wieje i dlayego tuje posadzone.
Stipe mam pierwszy raz wiec nie mam z nka zadnych doswiadczen.
Pytala. Dlatego bo w 2017 roku kupilam stipe we wrzesnju i jej do gruntu nie posadzilam tylko przechowywalam w chlodnym pomieszczeniu 6 donic.
Z tego uchowy sie 2 szt nie pamietam kiedy obcielam gore wyouscily nowe zdzbla ale po jakims czasie po wsadzeniu do gleby zmarnowy sie.
Teraz pytam bo mam ich sporo posadzonych z zeszlego roku i dosyc dobrze sie trzymaja. Pod kazdy posadzony krzaczek podsypalam 2 garscie kamyczkow aby korzenie nie zgnily.
Moje stpy byly w zeszlym roku przeze mnie posiane w lutym ale nie kwitly wiec mam nadzieje, ze w tym roku prze, zime sie uchowaja i zakwitna.
Bede obserwowala jak sie zachowuja te ubiegloroczne i albo zetne lub wyczesze.

Asiu dziekuje wiec albo czesanie albo scecie bez pospiechu w naszym klimacie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
roma2 12:44, 24 sty 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Cześć Elu. Nadrabiam zaległości forumowe. Pozdrawiam i uff u Ciebie jestem na bieżąco!
____________________
Komendówka
Figaro 19:10, 26 sty 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
100 lat w szczesciu i szacunku Mlodej Parze i Wam jako rodzicom dumy z wnuczat. Pozdrawiam Cie serdecznie z Polski.
ElzbietaFranka 07:58, 27 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Wsi spokojna i nie odśnieżona dziewiczość







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:04, 27 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 08:08, 27 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
kawa8002 09:09, 27 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Coś w tym jest. Zima też ma swój urok
____________________
Kasia między polem a lasem
ElzbietaFranka 22:22, 27 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936



Stipa zimuje.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies