Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 20:32, 21 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasiu bardzo się ciesze. Napadało na 1/2 szpadla na osiedlu ogrodnik tył na rownym terenie. O godz 3 nad ranem tak lało jak z wiadra stałam na balkonie i podziwiałam. Studzienki nie nadarzały.

Kasiu paczka że środkami już przyszła że Wrocławia od Trzmiela.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 20:43, 21 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Aniu oj tak jest praca np 1 dzień na oberwanie liści.
Wkładam wodery na nogi i idę wzdłuż brzegu i obrywam zzolkle liście, wyciągam liście przy brzegu które opadły z brzóz. Lilie z żółtych liści oczyścić i przekwitły u kwiatów. Na szczęście bardzo dobrze się je usuwa biore za liść i odrywam lekko się trzymają.
Dochodzi dolewanie wody co tydzień przy takich upałach.
Co miesiąc trzeba takie porządki zrobić. Nie jest tak źle lubię się taplać ciepła woda jest.

Aniu a ja tobie zazdroszczę wodospadu wodnego. Muszę zajrzeć do ciebie może już dzisiaj.

Przy takim oczku wodnym to już niedaleka droga do zrobienia ciurkadełka. Jest sporo sprzętów na rynku.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
ElzbietaFranka 22:36, 21 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Makao_J napisał(a)

Przy takim oczku wodnym to już niedaleka droga do zrobienia ciurkadełka. Jest sporo sprzętów na rynku.




Myślę może w przyszłą wiosnę - a miałam już nic nie wymyślać - zrobić małe bajorka w dwóch miejscach ogrodu to dobrze robi dla innych roślin.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:53, 24 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Piękna pogoda mam najazd



A to najmłodsze





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 15:53, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękna, pogoda, piękny ogród ale dzieciaczki najpiękniejsze!!! Maluszek rozkoszny
____________________
Makao_J 21:08, 24 sie 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
ElzbietaFranka napisał(a)




Myślę może w przyszłą wiosnę - a miałam już nic nie wymyślać - zrobić małe bajorka w dwóch miejscach ogrodu to dobrze robi dla innych roślin.

Prawda. Rośliny przy takich zbiornikach lepiej sobie radzą podczas suszy.

Pogoda piękna ale znowu trzeba wodę lać.

Temat trawnika u nas wciąż gorący. Dziś kopaliśmy i po prostu w głowie się nie mieści jaką mamy suszę. Ciężko łopatę wbić więc jak ta trawa ma rosnąć.
Dzięki Twoim cennym radom myślę że ogarniemy ten temat
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Kim 21:25, 24 sie 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dzieciaczki superowe widać że im dobrze u Ciebie maluszek super słodziak

no i hortki piękne
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
pestka56 22:15, 24 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, byłam dziś w ogrodzie naszego przyjaciela i zrobiłam z myślą o tobie kilka zdjęć oczka i stawu. Chcę ci pokazać jak zadziałał u niego ten specyfik na glony.
Usunę później.

Duży staw
Małe oczko położone na strumieniu spływającym z górki do stawu
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 23:00, 24 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Kasia staw i reszta jakieś płytkie. Ogród piękny.
Ale trzeba przyznać woda bardzo klarowna. Kiedyś taką czystą wodę miałam video 1 strona mojego wątku.ty


My jutro z rana będziemy czyścić tzn zżółknięte liście z liści trzeba usunąć. Trochę wody wypompować, folac wody i potem środki zaaplikować.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 08:31, 25 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
To jest duży stawek. Ma jakieś 50m2. Środek ma 1,5 m głębokości na powierzchni około 10-15 m2. Fotografowałam żeby pokazać wodę. A to drugie jest i małe i płytkie, bo to tylko poszerzenie na strumieniu. Ma tylko 5 x 1,5 m wielkości.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies