Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

gosika67 14:49, 19 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U mnie jeżówki też byle jak wyglądają a w ub.r. były jeszcze do przymrozków i ładnie wyglądały.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
greg66 15:58, 19 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Elu dzięki, przetaczniki kwitną mi po raz drugi to je opryskam, czy robisz coś z werbena bo mi się w ogóle nie chce rozsiać?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 21:17, 19 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
pestka56 napisał(a)
Ela, obiecane informacje

Preparat do oczka wodnego nazywa się AlgoLess. Zastosowanie dodatkowo absorbentu fosforu PhosSorb zwiększa jego skuteczność.

Aplikuje się równomiernie do zbiornika wodnego po wcześniejszym rozcieńczeniu w proporcji 1:20.
Przed wlaniem do oczka wodnego trzeba wybrać glony i wyłączyć lampę UVC. Lampę włącza się po 48 godzinach.
Trzeba podczas zastosowanie preparatu mieć włączony napowietrzacz.

Butelka AlgoLess o pojemności 0,5 l przeznaczona jest na 10 000 litrów wody.
Jeśli glony kwitną bardzo intensywnie stosuje się podwójną dawkę.

Tu https://www.k-rain.com.pl/pl_praparaty-ekologiczne,262.html kupisz wszystko. Ten PhosSorb też mają.




Kasiu dzięki już kiedyś mieliśmy te preparaty, ale eM zmienił i d...
eM ma jutro zamówić przysyłają z dnia na dzień.
My glonów nitkowych takich grubych wstazek nie mamy tj chyba Zielenica wody to są jakieś glony które powodują że woda zielona.
Wlalam ekstraktu z jęczmienia zobaczę czy coś się zmieni.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:34, 19 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
U nas pada mocno juz 10 minut, oby cała noc.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 00:31, 20 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269














Ja z kolei tyle wysiałam różnych różności , a wyrosły tylko cynie!
Zapewne zależy to o odczynu gleby.
ElzbietaFranka 08:04, 20 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
AniazUroczyska napisał(a)


https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/191/1919978/original.jpg[/img]



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 09:15, 20 sie 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Werbenę masz dorodną Zbierz nasiona to się podzielisz bo u mnie w tym roku jak na lekarstwo Cynie śliczne mam też ale siedzą na patelni i za gęsto u mnie ale są ładne .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Mirka 10:45, 20 sie 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Elu i ja pozazdroszczę ci werbeny .U mnie jak i u Halinki wzeszły jak na lekarstwo. Muszę pilnować aby nasiona nie zapomnieć zbrać.
Podało dzisiejszej nocy u mnie i to nieźle
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 11:13, 20 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka napisał(a)
Elu i ja pozazdroszczę ci werbeny .U mnie jak i u Halinki wzeszły jak na lekarstwo. Muszę pilnować aby nasiona nie zapomnieć zbrać.
Podało dzisiejszej nocy u mnie i to nieźle



Po jaka cho.. zbieracie nasiona ona się sama rozsiewa. Już od 2 lat nie wysiewam werbeny jak bym jej flancow nie usunęła miałabym las wyrośnięty.
Nie wolno jej usuwać jesienią niech przezimuje taka jak ja mróz zastał.
Stratyfikacja nasionom dobrze zrobi.
I trzeba uważać wiosna aby jej nie wypielic bo później wschodzi.
Myślałam, że też nic nie będę miała. Pod koniec maja wschodziła wszędzie i musiałam w niektórych miejscach po usuwać np między różami przed oknami.

Z jednej flancy może wyrosnac potężny gaj który w ogrodniczym kosztuje od 10 do 20 zł
Jeszcze nie eksperymentowałam, ale widziałam dzisiaj w ogrodniczym, że werbena jest kształtowana przycinana i wtedy jest gęsta. Zostawia się tylko 2-3 pędów najwyższych a reszta o połowę tnie.

Byłam dzisiaj w ogrodniczym i kupiłam 6 żurawek fire alarm razem mam 14 z wcześniej kupionymi.

Miłego dnia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 11:36, 20 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Werbena cudnie u Ciebie wygląda! Oby moja się rozsiała i zagaiła lasek doorenbosowy Zostawiam ją na zimę z nadzieją, że się wysieje
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies