Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 18:15, 01 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
O! Gobasiu zjechałas. Wysyłaj.

Siedzę przed oczkiem i pisze. Teraz jest dobrze ciepło cicho woda pluszcze żaby walczą między sobą o terytorium. Jedna siedzi i gapi sie na mnie.



Wnerwiona jestem na wodę w oczku czego taka zielona mimo zastosowanych środków do klarowania tydzień temu.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:43, 01 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Chce pokazać moja druga bugenwille na wsi




Wiosna są zolte teraz kwitna






____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 20:49, 01 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Ewa to sosny czarne pięknie się układają, ale też nie wszystkie. Niektóre są rzadkie i nie są tak efektowne też takie mam, ale rosną jakoś tam nie wykopie.
Dzisiaj znowu skwar, ale podobno ostatni dzień jeśli wierzyć prognozom.
Przycinalam dzisiaj róże pnace miały długie gałęzie. Chodziłam za cieniem Następne przycięcie pnących dopiero wiosną o ile będzie trzeba.
Jesienią Spale po wyschnięciu.

Mam trochę robot pielęgnacyjnych ale bez pośpiechu.

Naprawdę ładne egzemplarze

Skwar był okrutny, a u nas od jutra zapowiadaja 19 stopni, aż się wierzyć nie chce...
Też trochę poprzycinalam róż, w sumie cały sezon je tnę, wycina przekwitle koryguję za długie baty etc. Uwielbiam takie kosmetyczne cięcia.
____________________
eVka 20:51, 01 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bugenwila genialna, czy ty wiesz, że dzisiaj o nich czytałam. Jak je uprawiasz? W donicach?
____________________
malgorzata_s... 20:53, 01 wrz 2019


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Elu trawiasta powala. U mnie dopiero trawki zaczynają a u Ciebie w pełnym rozkwicie, Uwielbiam tę porę w ogrodzie Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 21:24, 01 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
effka napisał(a)
Bugenwila genialna, czy ty wiesz, że dzisiaj o nich czytałam. Jak je uprawiasz? W donicach?




Próbowałam różnych metod
Z donica wkopywalam do ziemi. Następnie wyciągałam z donicy i wsadzalam w głęboki dołek bezpośrednio do ziemi we wrześniu znowu wykopywalam w wsadzalam do donicy. Korzeń tak się rozrosł że donica była za mała.
Ma korzeń z bardzo drobnych korzonków ale bardzo gęstych. Więc wsadzając do donicy musiałam okaleczyć korzenie aby weszła.
W większa donice można by posadzić, ale trzeba mieć wózek widłowy i winde w domu na wsi. Gdyż zimę spędza w pokoju nad garażem tam jest zawsze jednakową temperatura 18 stopni. Zresztą wszystkie kwiaty tam mam nawet z domu powywozilam bo tam najlepiej rosną kwiaty. Taka mała oranżeria.

Ale z wysadzania bezpośrednio do ziemi zrezygnowałam i sądzę w większej donicy wiosna obkopuje wyrzucam stara ziemię i daje zmieszaną ziemię z obornikiem i wsadzam.
Rosną dobrze pisze w liczbie mnogiej bo w Wawie mam druga na balkonie i bardzo wysoka nie da rady jej przewieźć. Ta zimuje na klatce schodowej liście opadną i jest do lutego łysa taki drapak. Później ja tnę, nie nawoze i maj/czerwiec kwitnie.
Na wsi jest gatunek ładniejszy gęściejszy, w Wawie długie baty wypuszcza bez odrostów to ciepło też się na niej odbija.
Na wsi jest w półcieniu więc liście nie są spieczone.

Mam je ok 10 lat. Poniżej miejska.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:32, 01 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Elu trawiasta powala. U mnie dopiero trawki zaczynają a u Ciebie w pełnym rozkwicie, Uwielbiam tę porę w ogrodzie Pozdrawiam




Oj nie Małgosiu nie wszystkie tak rozkwitają, są gęste i sprawiają wrażenie, że już wszystkie i całe w kłosach. Mam kilka sztuk które dopiero sprawiają wrażenie, że będą kwitły.

Muszę ci przyznać ja też lubię, żeby jeszcze popadało.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 22:07, 01 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Budengwilla śliczna, nigdy nie miałam. Podobno są kłopotliwe w zimie.
Odnośnie niezapominajek, jak się trochę ochłodzi przesadź od razu na docelowe miejsce. Dobrze wyglądają jako lamówka na rabacie. Sadź co około 15 cm. Nie sadź do doniczek, kiepsko wyglądają po zimie. (podsychają) Sadź po 1 sadzonce, one bardzo ładnie się rozrastają. Nawet zimą powiększają swoją objętość.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:20, 01 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dorota123 napisał(a)
Budengwilla śliczna, nigdy nie miałam. Podobno są kłopotliwe w zimie.
Odnośnie niezapominajek, jak się trochę ochłodzi przesadź od razu na docelowe miejsce. Dobrze wyglądają jako lamówka na rabacie. Sadź co około 15 cm. Nie sadź do doniczek, kiepsko wyglądają po zimie. (podsychają) Sadź po 1 sadzonce, one bardzo ładnie się rozrastają. Nawet zimą powiększają swoją objętość.




Dorotka zapomniałam zrobić fotki. Piszesz po 1 flancy o cholera to będę miała ich dużo. Ci ty piszesz nawet zimą się rozrastają. One się wysiewają prawda. To nie trzeba znowu siać i flancowac.
Muszę się dogrzebać do twoich fotek na wątku.

Bugenwilla zima opisałam co robię. W zimie wszystko jedno jedna na klatce druga w pokoju. Mam je musze z nimi się obchodzić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao_J 07:16, 02 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ładna ta Budenwilla.
Już wiem że nie dla mnie bo ja mam totalną sklerozę jeśli chodzi o rośliny które zimują w piwnicy
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies