Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

anpi 22:18, 08 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ciekawe czy nasiona traw ,np rozplenic potrzebują stratyfikacji?I czy lepiej zebrać je po pierwszych przymrozkach ,czy wcześniej?Czy to nie ma znaczenia?
Twoja trawiasta cudna.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Figaro 22:31, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Jestem i Cie czytam ale zajeta troche jestem.
Figaro 22:33, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
A i teraz bede rozplenice sadzic.
ElzbietaFranka 22:42, 08 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
danuta_szwajcer napisał(a)
Ale śliczne te dalie kołnierzykowe, bardzo lubie te niskie dalie bo kwitną cały czas, mus dokupić, trawy masz imponujące no i kwitną, u mnie przez susze to rozplenice są bez kwiatosnanów, pozostałe coś tam wypuszczają, hakonki teraz zakwitły a ja najbardziej lubie u Ciebie te zakamarki, dodają tajemniczości Pozdrawiam



Dzięki Danusiu, że zajrzałam w moje progi

Też w przyszłym roku więcej tych kołnierzykiem wysieje. Nie są wysokie nie trzeba wiązać a kwitną bez przerwy jak zakwitną.

U mnie jedna jedyna hakomka kwitnie. Jeszcze nie kwitnie u mnie ta najwyższą to potwór duży, każda wiosnę chce ją ograniczyć, ale na wyciągnięciu narzędzi się kończy. Nie wiem co z nie zrobić taką dużą korzeń jak bym granit kupała.

Chodziłam po tych zakamarkach cięcia od groma cały czas robota.

U nas dzisiaj dobrze lało więc pracy ogrodowej nie było. Niech leje deszczu trzeba a praca nie zająć

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Figaro 22:46, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
I tu juz snieg spadl i to tak duzo. To znaczy w Alpach i okolicach.
ElzbietaFranka 22:47, 08 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Figaro napisał(a)
A i teraz bede rozplenice sadzic.



Figus sadz tylko zachowaj odpowiedni odstęp. Jeżeli w rzędzie sądzisz i chcesz mieć ładny efekt bo szybko rosną to ok 1,2 m. Chodzi mi o to aby nie zachodziły na siebie wtedy jest ładny efekt.
Inna sprawa moje są wszystkie w jednym czasie sadzone 4 szt jeszcze za tą wysoka jest jedną a każda ma inny wzrost.

Pozdrawiam Figa
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Figaro 22:54, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
ElzbietaFranka napisał(a)



Figus sadz tylko zachowaj odpowiedni odstęp. Jeżeli w rzędzie sądzisz i chcesz mieć ładny efekt bo szybko rosną to ok 1,2 m. Chodzi mi o to aby nie zachodziły na siebie wtedy jest ładny efekt.
Inna sprawa moje są wszystkie w jednym czasie sadzone 4 szt jeszcze za tą wysoka jest jedną a każda ma inny wzrost.

Pozdrawiam Figa


W Obi mi powiedziei ze co 60 cm i co teraz ? Ale tylko 3 kupilam bo tu troche drogie sa.Wiec rzedu nie bedzie narazie.To tak co 60 bedzie albo ?
ElzbietaFranka 22:56, 08 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Figaro napisał(a)
I tu juz snieg spadl i to tak duzo. To znaczy w Alpach i okolicach.



To macie ze skrajności w skrajności brr. U nas uspokoily sie w temperatury, ale i tak ciepło jutro ma być 27 na plusie będzie więcej pewnie bo zawsze jest więcej gdzieś w piwnicach mierzą.

Napisałam na twoim wątku kiedy wreszcie pokażesz jakieś fotki. Jestem pewna, że ogród masz ładny nawet w budowie ale jestem bardzo ciekawa. Nie ukrywaj i pokaż.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Figaro 23:00, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
ElzbietaFranka napisał(a)



To macie ze skrajności w skrajności brr. U nas uspokoily sie w temperatury, ale i tak ciepło jutro ma być 27 na plusie będzie więcej pewnie bo zawsze jest więcej gdzieś w piwnicach mierzą.

Napisałam na twoim wątku kiedy wreszcie pokażesz jakieś fotki. Jestem pewna, że ogród masz ładny nawet w budowie ale jestem bardzo ciekawa. Nie ukrywaj i pokaż.


Jutro ponapisuje odpowiedzi a zdjecia porobie to wstawie ale teraz to kupe ziemi mam w ogrodzie z jednej strony a z drugiej chwasty. I w betonce woda byle jaka bo sie ostatnio urzadzenie zepsulo.
ElzbietaFranka 23:08, 08 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Figaro napisał(a)


W Obi mi powiedziei ze co 60 cm i co teraz ? Ale tylko 3 kupilam bo tu troche drogie sa.Wiec rzedu nie bedzie narazie.To tak co 60 bedzie albo ?






A tam wiesz ci sprzedawcy w supermarketach to z łapanki nie mają pojęcia o roślinach. Tak jest u nas lawendę podlewają aż woda cieknie z donic i stoją w tej wodzie. Klient kupi a w domu lawenda zdycha.

60 cm to stanowczo za mało. jak będziesz widziała że szybko rosną za 2 lata to rozsadzisz. Tak jak pisałam pokaż je to rozplenica japońska tak?

Ta poniżej ma 2 m szerokosci jest bardzo duża mam tylko taka fotke



Ta ma 1,5 m




____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies