Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:04, 09 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kim napisał(a)


Piękna ta nasza stolica wstyd się Elu przyznać ale jeszcze nie byłam w Warszawie

Trzeba by było się wybrać myślę że najlepiej pojechać pociągiem , niech dzieciaki chociaż wiedzą jak się pociągiem podróżuje





Jeszcze większym wstydem jest tyle lat mieszkać w Wawie i na zamku nie byc.
dziedziniec zwiedziłam w niedzielę. Już wiem gdzie się bilety kupuje więc w najbliższym czasie się wybiorę.
Kiedyś miałam okażję aby być na imprezie z pracy dziecko zachorowało i guzik.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kim 22:12, 09 wrz 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
ElzbietaFranka napisał(a)




Jeszcze większym wstydem jest tyle lat mieszkać w Wawie i na zamku nie byc.
dziedziniec zwiedziłam w niedzielę. Już wiem gdzie się bilety kupuje więc w najbliższym czasie się wybiorę.
Kiedyś miałam okażję aby być na imprezie z pracy dziecko zachorowało i guzik.

No to możemy sobie rękę podać

jak przyjadę do Warszawy to dasz znać gdzie te bilety kupić bo już będziesz miała obcykane
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
anka_ 11:44, 10 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Warszawa się zmienia pod kątem zieleni na plus. Choć np do Rzeszowa jeszcze daleko.

Piękny masz Elu ogród we wczesno-jesiennym wydaniu. Trawy robią ogromną robotę. Wczoraj byłam w Daglezji w Rykach i miałam okazję pozachwycać się trawami na żywo. Rosi o którym pisałaś wcześniej jest niesamowity. Fotki nie oddają jego piękna.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ElzbietaFranka 13:06, 10 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ania Warszawa się zmienia, ale też coś takiego sfocilam w samym śródmieściu metro Świętokrzyska kiedyś tam były pawilony. Tak się zastanawiam czy to nie działka prywatną.
Nie wiem czy sobie przypominasz ANiu tam kiedyś jakiś Chińczyk czy Wietnamczyk postawił samolot i restauracje zrobił. Samolotu nie ma ale pozostało to co widać.
Miałam tego nie pokazywać bo wstyd






Teraz każde miasto jest ładne nawet na tym kiedyś brudnym Śląsku czysto kwiatów od groma Śródmieście Katowic nawet palmay spore w donicach rosną.
Tak trzymać nie mamy się czego wstydzić.
Bardzo duże zmiany młodzi myślą, że tak zawsze było.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:18, 10 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj byłam w Lidlu znowu nakupilam. Tym razem cebulki tulipanów. Ręką sięgała też po czosnki, ale zrezygnowała.

Tulipany 6 paczuszek po 2 kg van Eijk różowe nie focilam bo schowane. Jeden worek Salomon van Eijk, jeden "Mystica van Eijk, jeden "Purple flag"
Jeden worek 2 kg kosztuje 34,99 w jednym woreczku jest ponad 60-62 tulipanów więc moim zdaniem się opłaca ok 56 groszy. Piękne dorodne cebulki.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:48, 10 wrz 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja w tym roku staram się panować nad ogrodowymi zakupami. Cebulowe sobie odpuściłam. Tym bardziej, że wszystko co kupiłam siedzi w doniczkach. Nie mam kiedy, a poza tym kilka, ktore wsadziła do ziemi szlag trafił mimo podlewania. W doniczkach łatwiej mi zadbać.

Ta działka róg Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej jest prywatna. Parę lat temu miasto chciało odkupić, ale cenę własciciel dał zaporową. Był projekt budowy centrum handlowego, jakiegoś budynku z pasażem. Nie wiem czy pamiętasz, ale była taka historia z reklamami, pod które wynajmował i miasto go wedy jakoś usadziło.
____________________
Kasia
AniazUroczyska 03:08, 11 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ElzbietaFranka napisał(a)


Aniu przeczytaj o stratyfikacji.
Ja kiedyś też nie miałam pojęcia co to jest i że tak z niektórymi nasionami trzeba postępować.
Pozdrawiam

Elu, teoretycznie znam zagadnienie, ale wiesz jak to jest , im więcej człowiek czyta, poznaje, tym więcej pytań, wątpliwości, a wtedy rada doświadczonego praktyka- bezcenna Na przykład: który sposób przechowywania nasion w lodówce stosujesz,uważasz za najlepszy, najwygodniejszy?
ElzbietaFranka 09:21, 11 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
AniazUroczyska napisał(a)

Elu, teoretycznie znam zagadnienie, ale wiesz jak to jest , im więcej człowiek czyta, poznaje, tym więcej pytań, wątpliwości, a wtedy rada doświadczonego praktyka- bezcenna Na przykład: który sposób przechowywania nasion w lodówce stosujesz,uważasz za najlepszy, najwygodniejszy?





Aniu też zawiesiłam wątek?
Najlepiej wrzucić torebki do skrzynki na warzywa tam wilgoć i chłód, jeszcze można na drzwiczki lodówki.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 09:37, 11 wrz 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
ElzbietaFranka napisał(a)





Aniu też zawiesiłam wątek?
Najlepiej wrzucić torebki do skrzynki na warzywa tam wilgoć i chłód, jeszcze można na drzwiczki lodówki.

Pozdrawiam

Stratyfikacja nasion to tylko w zamrażarce w lodówce jest plusowa temp.a nasiona potrzebują minusowej temp.Nasiona traw jej nie potrzebują .
Pozdrawiam Elu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
ElzbietaFranka 11:04, 11 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Mirka napisał(a)

Stratyfikacja nasion to tylko w zamrażarce w lodówce jest plusowa temp.a nasiona potrzebują minusowej temp.Nasiona traw jej nie potrzebują .
Pozdrawiam Elu




Mirka może padło gdzieś słowo trawy wiem, że nie potrzebują, ale kogoś wysłałam do ciebie aby się zapytać dokładnie. Tyle mam wszystkiego na głowie, że nie pamietam.
Nigdy w zamrażalniku zawsze w pojemniku na warzywa trzymalam nasiona werbeny i o tych nasionach była mowa że potrzebują stratyfikacji.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies