Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

eVka 13:59, 12 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Elu, właśnie dzisiaj zauważyłam, ze Green Pillar zaczyna się przebarwiać, rzeczywiście późno w tym roku
Pięknie u Ciebie
____________________
KasiaLangier 18:18, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Przepiękne kolory jesieni, ale najbardziej cieszy mnie, że dąb błotny grinn pilar tak cudnie się przebarwia, bo właśnie go nabyłam Na tyle mi się podoba, że chyba kupię jeszcze 2 sztuki i chciałam się zapytać w jakich odległościach sadziłaś dęby ?
Kluczowa dla mnie sprawa bo nie wiem, czy się zmieszczą
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
gosika67 18:38, 12 paź 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu moja trzmielina oskrzydlona nie ma już liści, nie zdążyłam się nią nacieszyć.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Magleska 20:03, 12 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Elu przyleciałam obejrzeć piękną jesień u Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
pestka56 20:32, 12 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Moje trzmielny oskrzydlone dziś wytrzepał wiatr. Tylko jedna się uchowała z liśćmi.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 22:31, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
KasiaLangier napisał(a)
Przepiękne kolory jesieni, ale najbardziej cieszy mnie, że dąb błotny grinn pilar tak cudnie się przebarwia, bo właśnie go nabyłam Na tyle mi się podoba, że chyba kupię jeszcze 2 sztuki i chciałam się zapytać w jakich odległościach sadziłaś dęby ?
Kluczowa dla mnie sprawa bo nie wiem, czy się zmieszczą





Kasiu miała sporo napisane coś znowu przycisnelam i poszło w kosmos.

Więc posadzoneb ok 2 m -+ 20-20 cm. W przyszłym roku będę gałązki podcinać aby nabrały drzewka gęstości. Moim zdaniem wysokie bo takie kupowałam w szkółkach rosły sobie na wzrost.
Właściciel szkółki opowiadał jakie widział we Włoszech formowane. Zakochał się w tych dębach i je sprowadza.

One są podobne do dębu Monumenty jeżeli chodzi i wygląd. Jednak liście od wiosny do późnej jesieni przepiękne. U mnie liście na drzewie zimowały.

Z tyłu na focie widać że niektóre dęby jeszcze są zielone. Na 8 szt tylko 3 zaczekają kolorów nabierać.





Mam tyle grzybów że się w głowie nie mieści. Różne rozniaste od muchomorów po to co widać w trawniku pod drzewami, rydze, maślaki, kozaki jednego prawdziwka miałam. To pewnie już grzyby z mikoryzy urosly. Szczepilan w glebę 2 lata temu.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:42, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
CD

Dzisiaj dosadilam resztę tulipanów i krokusy w trawie. Zrobiłam porządki w jukach. Posadziłam trawy Rosi i grabienie, koszenie liści.
Dzisiaj to dało do wiwatu liscmi sypalo co nie miara. I korę rozsypałam przy wrzosach..cały czas jest co robić.

Nigdy nie zawiódł kolorem. Klon wyjątkowy ma bardzo duże liście
.przyniosłam samosiejke z osiedla.

Z tego po nizej to jego geny










____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:46, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
CD

Liści wszędzie pełno czeka mnie jeszcze odkurzanie oby tylko sucho było





poniżej berberys Juliany co rok to jest bardziej kolorowy



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:04, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Kwitnie u mnie Kilimandżaro od dłuższego czasu. Rośnie w sporej donicy w altance widocznie mu tam dobrze, gesciutki. I mam 3-ci rok dylemat cze go posadzić do gleby czy zostawić w tej donicy.
Już spory nie licząc doniczki ok jednego metra,.



A to moja dżungla





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:11, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Trawę podziałami nawozem trzy tygodnie temu i tak wygląda gęsta bardzo rośnie bez opamiętania kosze co tydzień bo nie wiedziemy później trzeba by było na dwa razy kosić. Trochę może już tępe ale jakoś dają radę.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies