Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:30, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD
W tym roku tawuły cięłam nie dopuszczając do kwitnienia. Zrobiłam tak pierwszy raz. Kwitnienie przedłuża cięcie ok 3 tygodnie i po przycięciu tawuły nie zdarza nawiązać młodych liści drugi raz tak obficie.
Jak wcześniej przycielam tawuły ładnie się rozrosły i pięknie się przebarwiaja





Afrykańska z cytryny wpadła w taki kolor też ładny

2 tygodnie temu żółta w srodku



Teraz


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 23:32, 12 paź 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Fajnie wygląda ta grzybna łączka. Grzybki troszkę podobne do listopadówek ale na nie jeszcze za wcześnie. Sprawdź, czy mają żółty blaszkowaty spód. Też szczepiłam mikoryzę, ale nic mi nie wyrosło. Dzięki za fotki memory, widać że one zmienne jak kameleon
ElzbietaFranka 23:41, 12 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
"To już jest koniec, nie ma już nic"





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:18, 13 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
AniazUroczyska napisał(a)
Fajnie wygląda ta grzybna łączka. Grzybki troszkę podobne do listopadówek ale na nie jeszcze za wcześnie. Sprawdź, czy mają żółty blaszkowaty spód. Też szczepiłam mikoryzę, ale nic mi nie wyrosło. Dzięki za fotki memory, widać że one zmienne jak kameleon




Bo mikoryza działa dopiero w 3 roku po zaaplikowaniu mozesz mieć wysyp grzybków to wszystko zależy od podłoża gdzie zaaplikowalas.

Przez tyle lat nie miałam rydzów. Zresztą rydze nie są takie chętne do wysypu w centralnej Polsce raczej w górach. W zeszłym roku miałam kółka rydzów w tym roku już bardzo dużo pod sosna. Trochę się zmarnowało i robaki zjadły
W przyszłym będzie dużo.
Czekam na wysyp prawdziwków pod dębami. Może jeszcze kupię szczepionkę można aplikować do końca października.

Milej niedzieli - idź na wybory

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:26, 13 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
pestka56 napisał(a)
Moje trzmielny oskrzydlone dziś wytrzepał wiatr. Tylko jedna się uchowała z liśćmi.



Kasiu u mnie też pojedyncze liście wiszą na trzmielinie. Derenie miały liście różu tez owiane za to gałązki piękne.
Wiatr duży sieje liśćmi w każdą stronę. Mam 2 klony jawory te już bez liści.
W tym roku nie będzie tak pięknych kolorow na drzewach bo wszystko owiewa.


Miłej niedzieli - idź na wybory.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:27, 13 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Magleska napisał(a)
Elu przyleciałam obejrzeć piękną jesień u Ciebie




Dziękuję Madziu że zajrzałam i ci się podoba
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:35, 13 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
gosika67 napisał(a)
Elu moja trzmielina oskrzydlona nie ma już liści, nie zdążyłam się nią nacieszyć.



Goniu jak wiatr wieje nie zatrzymasz. U mnie wcześniej zmieniały kolor wiec trochę dluzej było różowo do wczoraj. Nie nadarmo piszą, że sadzić w słońcu w zacisznym miejscu. U mnie wydmuchow więc gdzie bym nie posadziła wszedzie wieje
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
KasiaLangier 10:02, 13 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
ElzbietaFranka napisał(a)





Kasiu miała sporo napisane coś znowu przycisnelam i poszło w kosmos.

Więc posadzoneb ok 2 m -+ 20-20 cm. W przyszłym roku będę gałązki podcinać aby nabrały drzewka gęstości. Moim zdaniem wysokie bo takie kupowałam w szkółkach rosły sobie na wzrost.
Właściciel szkółki opowiadał jakie widział we Włoszech formowane. Zakochał się w tych dębach i je sprowadza.

One są podobne do dębu Monumenty jeżeli chodzi i wygląd. Jednak liście od wiosny do późnej jesieni przepiękne. U mnie liście na drzewie zimowały.

Z tyłu na focie widać że niektóre dęby jeszcze są zielone. Na 8 szt tylko 3 zaczekają kolorów nabierać.




Mam tyle grzybów że się w głowie nie mieści. Różne rozniaste od muchomorów po to co widać w trawniku pod drzewami, rydze, maślaki, kozaki jednego prawdziwka miałam. To pewnie już grzyby z mikoryzy urosly. Szczepilan w glebę 2 lata temu.

Grzybów zazdroszczę, też muszę spróbować z mikoryzą, bo miałam tylko kilka zajączków. Piękne masz dęby, co jeden to ładniejszy Ja też się w nich zakochałam. Pojechałam po klona i wróciłam z dębem W szkółce w której kupowałam te dęby były posadzone 3 szt w takim mini szpalerze. Bardzo mi się to spodobało i zainspirowało mnie, żeby u siebie też tak zrobić. Tylko, że mam nie więcej niż 4 metry do dyspozycji. Pan w szkółce powiedział, że u nich są posadzone co metr i że można je dowolnie formować, tylko mam wątpliwości, czy to nie za mało ?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
pestka56 13:00, 13 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Nadal mam jedną z trzmielin w płomieniach liści. Dom ją osłania od zachodnich wiatrów i większość dnia ma słońce. Obok rosną też 2 Compacty, ale one tak pięknie się nie wybarwiają jak te duże.

Ela, co to za grzybnia, którą zaszczepiałaś? Masz może zachowane opakowanie?

U mnie są maślaki pod sosnami, a pod brzozami kozaki, ale w tym roku jakoś mało.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 16:39, 13 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kasiu o grzybni napiszę na priv musze wyjść z wątku. Jeżeli chodzi o grzyby u mnie też w tym roku trochę mniej niż w zeszłym za to rydze przebrały miare.
Miałam dużo kozaków na grubej nodze tych robactwo się nie ima.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies