Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 21:52, 16 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Moze troche o moich hortensjach mialam 10 krzakow juz wyrosnietych, ale wyginely zima zostal tylko jeden krzak ktory od czasu do czasu kwitnie.
Z Hortensja bukietowa nie ma takich klopotow zawsze mozna na nia liczyc.
Mam 4 szt hortensji bukietowej bardzo dorodnych w zeszlym roku dokupilam jeszcze kilka krzakow i w przyszlym roku juz powinne sie dobrze prezentowac.

Moim zdaniem hortensja wanilla jest najladniejsza pieknie sie przebarwia, u mnie rozowa







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
adkawi 22:03, 16 gru 2016


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Tez mam hortensje bukietowe bobo,pinky winky i vanilla fraise. Ogrodowe mam trzy sztuki .Zabezpieczyłam na zimę ,jak wypadną to trudno najwyżej więcej nie posadzę.To ich pierwsza zima,zobaczymy.Twoje pięknie się prezentuja.
____________________
Adrianna
ElzbietaFranka 22:17, 16 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Lubie robic z moich kwiatow ogrodowych suche bukiety. Sa tak piekne w lecie, ze przedluzam im zywotnosc w suchych bukietach. Spogladam na nie bo sa u mnie w licznych wazonach po domu.

Kwiat hortensji jest doskonaly materialem na suche bukiety jeszcze roze, ale nie wszystkie kolory, ostrozka, lawenda, trawy i wiele innych. Susze wiechy kwiatow a potem przebieram co sie nadaje do bukietu.
Moze kilka fotek.









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 01:22, 17 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja mam 3 limelighty i zakwitły już w pierwszym roku po posadzeniu

Ogrodniczy przepis na uzdatnianie gliniastej ziemi, to nawieźć piasek rzeczny drobnoziarnisty i ziemię kompostową (albo przekompostowany obornik). Przekopać koniecznie z rodzimą glebą na głębokość sztychu szpadlem. Idealne proporcje to wszystkiego po 1/3.
Nasypanie żyznej ziemi na wierzch gliny to może wystarczy pod trawnik, ale dla bylin i cebulek to już nie jest dobre.
____________________
Kasia
pestka56 01:26, 17 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jak suszysz hortensje? Masz jakiś specjalny sposób?
Ja róże i trawy po prostu wieszam do góry "nogami", ale krótko są potem ładne. Kiedyś słyszałam o jakichś sposobach suszenia w piasku
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 01:45, 17 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Ty tez jeszcze nie spisz? susze normalni do gory nogami i wysycha ale tez nie dlugo bo musza troche obeschnac a potem wkladam do wazonu i tam dochodza.
W tym roku lato skonczylo sie we wrzesniu i jak zapowiadali deszcze scielam i wlozylam do wazonu z woda, wyjechalam na kilka dni hortensje wode wypily i uschly na zdjeciu trzecim od gory.

Jezeli chodzi o te nowe moje hortensje to tez kwitly ale nie tak jak te kilkuletnie musi sie rozrosnac aby mialy duzo pedow.
Tam z boku jest kwiat seledynowy piekny kolor zdjecie tego nie oddaje..
Wszystkie kwiaty wieszam do dolu kwiatem.
W piasku to susza roze, ale ja tego nie stosuje. Roze trzeba scinac jak sa w niepelnym rozkwicie i suszyc bo i tak sie bardziej otworza w czasie suszenia.
Zagladalam na watek kwiaty na skarpie b. Ciekawy i nie spie. Juz koniec ide spac.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 09:21, 17 gru 2016


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Śmietankę Towarzyską Woody Allena oglądaliśmy Sympatyczny.
Zawsze po filmie zanim zasnę robię malutką sesyjkę z tabletem po forum i jednego mahjonga
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 10:56, 17 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Dla Allena warto poswiecin noc, ale i tak trzeba pozniej odespac. Ja ogladalam wydarzenia parlamentarne. Mam podzielnosc - jeszcze -uwagi.
Jade zaraz na dzialke. Rozpalam kominek i odpoczywam, musze jeszcze rozwiesic iluminacje swiateczne.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:28, 17 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Nie mam ciagot do gier, kiedys nie mieli czwartego do brydza i trzymalam karty i od tego czasu zaczelam kumac o co w tym wszystkim biega i tak gralam dosyc sporo. Po urodzeniu dziecka wszystko odeszlo w sina....
Mam za to ciagoty do wszelkich kabal, pasjansa, bioenergoterapii i wszystkiego co sìe z tym laczy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 18:39, 17 gru 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Jestem w moim raju ziemski, czyli na dzialce. Chwycil dosyc spory mroz oczko pokryte 7 cm lodem, krety nie ryja nie ma nowych kopcow. Przyroda spi.
Ubralam na zewnatrz swierk. Jeszcze w domu musze ubrac.
W kominku skwierszczy drewno jest dobrze posiedziec i leniuchowac.
Od jutra zaczynam przygotowania do swiat, prezenty juz ogarnelam. Najgorsze to gotowanie, pieczenie itd.
Kazdego roku obiecuje sobie, ze wszystko kupie w sklepie garmazeryjnym i 2 tygodnie przed swietami zrobilam rozpoznanie, wiec pierogi twarde ciasto warsz nie podobny do farszu. Sledzie nie ten smak. Salatki tak samo. Wiec trzeba znowu gotowac, nikt mi nie pomaga robie wszystko sama.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies