Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

hanka_andrus 18:45, 26 lis 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bergenie są wytrzymałe, i pewnikiem wiosną pokażą, że żyją. O powiadomieniach już wiesz, Izabelka wytłumaczyła co i jak.
Dobrze przytulić porzucone rośliny- odwdzięczą sie w kolejnym sezonie.
Pozdrawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Nowalijka 18:50, 26 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Zastanawiam się tylko czy nie za rzadko je posadziłam. Chciałabym żeby ładnie zageściły ten kawałek ziemi.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
hanka_andrus 18:52, 26 lis 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
One szybko urosną, teraz dobrze jest!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Nowalijka 20:15, 26 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Nie ma jak fachowa podpowiedź. Dziękuję. Wiosną zrobię zdjęcia bergeni
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Basilikum 19:48, 27 lis 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
powolutko, powolutku i Twoja dzialeczka bedzie wyspa zieleni i oaza odpoczynkiu dobrze zaczelas a teraz tylko cierpliwosc
Nie mam pojecia co z lilakiem zrobic zeby sie tak nie panoszy ale jak inni doradza to chetnie poslucham, bo tez mam teki jeden
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 10:58, 28 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Witam nową koleżankę Fajnie, że masz zapał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowalijka 19:50, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam nową koleżankę Fajnie, że masz zapał


Hmm, oglądając Twój ogród, który jest tak piękny (w moim stylu) zastanawiam się, czy mam szansę osiągnąć choć minimum tego co Ty. Uwielbiam ogrody, gdzie rosną "babcine" kwiaty, dekoracjami są pieńki drzew, rośnie łubin i piękne róże. Ile czasu trwało Twoje tworzenie tego cuda?
Mam też kilka pytań technicznych:
- jaką różę poleciłabyś z tych pnących, gęstych i pachnących
- widziałam na zdjęciach Twojej wizytówki młode clematisy, czy w pierwszych latach przetrwały zimę bez szwanku,
- drewniane elementy - czy na zimę je chowasz lub jakoś konserwujesz
- naparstnice - wysiewasz je sama
- na jednym zdjęciu jest serduszka, jak ja uprawiasz i jakie ma roczne przyrosty
- z jakich kwiatów zbierasz nasiona
Przepraszam, że zasypałam Cię pytaniami ale Twój ogród jest dla mnie inspiracją, choć w niewielkiej części chciałabym to wykorzystać.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
asiak 20:30, 28 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Elu, z oczkiem nie pomogę, bo na tym się nie znam. Jeśli chodzi o bez, to jest go bardzo trudno wytępić. Ja u siebie miałam też ogromny bez, który dawał tylko cień na działkę. Najpierw wycięliśmy kilka konarów, nie podobało mi się, bo od dołu były łyse. W końcu mąż wykopał go z korzeniami. Podejrzewam, że na wiosnę będzie odbijać
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Nowalijka 20:37, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Basilikum napisał(a)
powolutko, powolutku i Twoja dzialeczka bedzie wyspa zieleni i oaza odpoczynkiu dobrze zaczelas a teraz tylko cierpliwosc
Nie mam pojecia co z lilakiem zrobic zeby sie tak nie panoszy ale jak inni doradza to chetnie poslucham, bo tez mam teki jeden


Pewnie, jak dostanę jakąś radę odnośnie lilaka - podzielę się.

Przy okazji mam inną prośbę. Mam plany co do wiosny, na załączonym zdjęciu mam podłużną rabatę do zagospodarowania, (ok 6m x o,5 m). Jak widać zaczyna się liliowcami a kończy kamieniami, po drodze jest lawenda, której już nie ma (jest przesadzona).Po drugiej stronie rabaty (za siatką) jest działka sąsiadów, jest to strona południowo - zachodnia, niestety zacieniona przez leszczynę, altanę, dużą śliwę i inne krzaki.
Podpowiedzcie mi proszę co mogę tam posadzić.


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 20:42, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
asiak napisał(a)
Elu, z oczkiem nie pomogę, bo na tym się nie znam. Jeśli chodzi o bez, to jest go bardzo trudno wytępić. Ja u siebie miałam też ogromny bez, który dawał tylko cień na działkę. Najpierw wycięliśmy kilka konarów, nie podobało mi się, bo od dołu były łyse. W końcu mąż wykopał go z korzeniami. Podejrzewam, że na wiosnę będzie odbijać


Asiu, obawiam się, że odbije. Ja swoje bzy potraktowałam chemią, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Najbardziej boję się, że zagłuszą mi rododendrony. Byłaby to niezła porażka. Ja na działce robię sama, pewnie nie dam rady go wykopać, mimo, że przenoszę tam góry. Kręgosłup dostał już po kościach, ale nie poddaję się.
Asiu oglądałam Twoją działeczkę, w tak krótkim czasie zrobiona - imponujące
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies