Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Basilikum 20:53, 28 lis 2016


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Nowalijka napisał(a)


Pewnie, jak dostanę jakąś radę odnośnie lilaka - podzielę się.

Przy okazji mam inną prośbę. Mam plany co do wiosny, na załączonym zdjęciu mam podłużną rabatę do zagospodarowania, (ok 6m x o,5 m). Jak widać zaczyna się liliowcami a kończy kamieniami, po drodze jest lawenda, której już nie ma (jest przesadzona).Po drugiej stronie rabaty (za siatką) jest działka sąsiadów, jest to strona południowo - zachodnia, niestety zacieniona przez leszczynę, altanę, dużą śliwę i inne krzaki.
Podpowiedzcie mi proszę co mogę tam posadzić.



a napisz jeszcze czy chcesz wysokie (by zakyc plot i widoki na dzialke sasiada) czy niskie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Nowalijka 21:01, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Basilikum napisał(a)

a napisz jeszcze czy chcesz wysokie (by zakyc plot i widoki na dzialke sasiada) czy niskie


Nie koniecznie muszą zakrywać płot sąsiada, mogą być niskie lub tak do ok 0,5 m. Myślałam o hostach (takich dużych) ale może same hosty to za smutmo, tym bardziej, że jest tam dość ciemno.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Iwk4 22:23, 28 lis 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Cześć Elu. Zanim się przywitam, musiałam przeczytać te kilka stron.

Widzę, ze zachwycasz się obecnie wszystkimi roślinkami. Zachłysnęłaś się naszymi ogrodami. Poczytaj trochę, pooglądaj, a potem zrób sobie plan na jakąś rabatkę, potem kolejną itd. To działka ogrodnicza, więc masz prócz części warzywnej też pewnie kawałek trawniczka i część ozdobną.

Widzę, że zastanawiałaś się nad nasadzeniami wkoło oczka wodnego ...
Narysowałabyś schemat działki? Jakie ma wymiary? Wejście, ścieżki, domek itp ...
Rozumiem, że przebywasz tam od wiosny do jesieni? Więc nie musi być sporo roślin zimozielonych ...

A na pv napisz mi, z jakiej dzielnicy Gdańska jesteś?
Kiedyś tam mieszkałam, teraz 100 km od Gdańska
____________________
Ogródek Iwony II
Nowalijka 22:45, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Narysuję schemat działki, ale nie obiecuję, że będzie arcydziełem
Tak jak zauważyłaś, ciągnę kilka srok za ogon, ale chciałabym cieszyć się roślinami jak najszybciej. Wiosną tego toku na domowym parapecie wysiałam m.in. malwy - jakież moje rozczarowanie było, jak okazało się, że malwy kwitną w drugim roku. Z jeżówkami też mnie zmartwiłaś, bo niedawno otrzymałam przesyłkę, m.in z nasionami jeżówki
Na działce jestem jak piszesz od wiosny do jesieni, ale zima też mi nie straszna (co weekend idę doglądać mojego gospodarstwa. Przyznam, że mając działkę od lipca 2015 roku, oprócz rodzinno - przyjacielskich grillowań, tylko raz usiadłam i odpoczywałam na działce (bo bolała mnie głowa). Cały czas coś robię, kopię, piele odchwaszczam... ale nie widzę efektów, mam chyba zbyt duży chaos w głowie i na działce. Ale wierzę, że wspólnie uda się
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nallar 23:44, 28 lis 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Jeszcze nie tak dawno martwiłaś się że nikt do Ciebie nie zagląda, a tu proszę ile postów.
Nasza sprytna Kasia obsadzała w tym roku swoje mini oczko, zaproszę ją jeśli pozwolisz do Twojego wątku, może coś podpowie.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Sebek 23:51, 28 lis 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nowalijka napisał(a)


Pewnie, jak dostanę jakąś radę odnośnie lilaka - podzielę się.

Przy okazji mam inną prośbę. Mam plany co do wiosny, na załączonym zdjęciu mam podłużną rabatę do zagospodarowania, (ok 6m x o,5 m). Jak widać zaczyna się liliowcami a kończy kamieniami, po drodze jest lawenda, której już nie ma (jest przesadzona).Po drugiej stronie rabaty (za siatką) jest działka sąsiadów, jest to strona południowo - zachodnia, niestety zacieniona przez leszczynę, altanę, dużą śliwę i inne krzaki.
Podpowiedzcie mi proszę co mogę tam posadzić.




A ja tu widzę hortensje Anabelle Dla rozjaśnienia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Nowalijka 23:54, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Nallar napisał(a)
Jeszcze nie tak dawno martwiłaś się że nikt do Ciebie nie zagląda, a tu proszę ile postów.
Nasza sprytna Kasia obsadzała w tym roku swoje mini oczko, zaproszę ją jeśli pozwolisz do Twojego wątku, może coś podpowie.


przygarnę wszystkie pomysły), zapraszam
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nowalijka 23:56, 28 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Sebek napisał(a)


A ja tu widzę hortensje Anabelle Dla rozjaśnienia


Pomysł niczego sobie)
Na te ok 6 m ile krzaków proponujesz?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Nallar 00:03, 29 lis 2016


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Nowalijka napisał(a)


Pomysł niczego sobie)
Na te ok 6 m ile krzaków proponujesz?

Mnie tam pasi 5 sztuk ale zobaczymy co napisze Sebek.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Sebek 00:06, 29 lis 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
One i tak bedą gigantyczne po paru latach - 5 sztuk wystarczy całkowicie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies