Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

sylwia_slomc... 19:49, 29 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Nowalijka napisał(a)


ścieżka urywa się







a płyty, które były z boku domku są teraz przedłużeniem do domku, wiosną chcę wysiać trawę aby potem z niej wystawały takie romby.

Masz sporo roślin odziedziczonych po poprzednikach i one są fajne tylko trzeba mądrze poprzesadzać i jakoś teren uporządkować by zaczął się z tego wyłaniać jakiś konkretny zarys bo na razie to było posadzone gdzie popadnie. Ale początek masz bo rośliny są.
Zima długa to wymyślisz kształty rabat
Ważne , żebyś działając wiedziała czego mniej więcej oczekujesz i jak to ma wyglądać w przyszłości
No i najważniejsze zapału Ci nie brak
Poszukaj w necie i na O.. pomysłów jak zagospodarować to co masz .... w sensie płotki, płyty chodnikowe i architekturę....czasem wystarczy puszka farby, albo kawałek sznurka i patyka...polecam Ci wątek Kasi " Moja Bajka"
Ona potrafi zrobić coś z niczego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowalijka 20:01, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dzięki za słowa otuchy, faktycznie roślin trochę odziedziczyłam, ale już cały ogrom kupiłam (zbankrutuję!!!). Po poprzednikach oprócz drzew owocowych i krzewów (2 krzewuszki, 2 tawuły, dereń biały, kalina szorstkolistna, śnieguliczka na hektary, którą trzeba usunąć, lilaki, jaśminowce, forsycje) odziedziczyłam piwonie, hortensje, miodunkę, floksy, jednego rododendrona, żuraweczki, bodziszka, cisy, jałowiec, tuje.
Reszta została już kupiona przeze mnie, nie powiem juz ile tych roślin wypadło

Mam taki chaos w głowie, że nie wiem czy podołam,... tych pięknych różyczek nie było, to moje wychowanice

____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Katkak 21:11, 29 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zabieraj winobluszcz od powojników w te pędy, w jeden sezon je połknie i tyle będzie z twojej roboty, powojniki same fajnie przykryją , a winobluszcz lepiej puścić na domek.
Co do oczka to ukryłabym brzegi pod kamieniami lub roślinnością okrywową, przy brzegu sadź trawy, kosaćce, bergenie, tojeść rozesłaną, klony palmowe pięknie wyglądają, wilgoć lubią języczki, do oczka skoro ono sezonowe ze wzgl na wielkość raczej to może być pistia, hiacynt wodny, lilie wodne z tych małych, nad brzegiem może się przewieszać jakiś konar lub korzeń. Skoro wykopujesz stare drzewa wykorzystaj korzenie do dekoracji, można przy nich dać trzmieliny i paprocie, koło oczka hosty też mogą być jeśli jest trochę cienia.
Zależy co chcesz osiągnąćWiosną niezapominajki i kaczeńce czyli knieć błotną.....dodają sielskości i romantyzmu.
Pod ten konar koło kompostowników jeśli jest plan, że ma zostać posadź bluszcz hedera, pięknie go obrośnie

Ja też te same roślinki co Sylwia bym doradziła. Sama moje pseudo oczko mam podobnie obsadzone .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:40, 29 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Nowalijka napisał(a)
Dzięki za słowa otuchy, faktycznie roślin trochę odziedziczyłam, ale już cały ogrom kupiłam (zbankrutuję!!!). Po poprzednikach oprócz drzew owocowych i krzewów (2 krzewuszki, 2 tawuły, dereń biały, kalina szorstkolistna, śnieguliczka na hektary, którą trzeba usunąć, lilaki, jaśminowce, forsycje) odziedziczyłam piwonie, hortensje, miodunkę, floksy, jednego rododendrona, żuraweczki, bodziszka, cisy, jałowiec, tuje.
Reszta została już kupiona przeze mnie, nie powiem juz ile tych roślin wypadło

Mam taki chaos w głowie, że nie wiem czy podołam,... tych pięknych różyczek nie było, to moje wychowanice


Na Ogrodowiskowym forum są takie zakładki jak oddam, wymienię , przyjmę....można oddać chętnym to czego u siebie już nie chcemy, przyjąć to co chcemy, a nie chce ktoś inny, oraz zamienić coś za coś
Połowa moich roślin to dary Ogrodowiskowych znajomych
A czasem jak ktoś robi rewolucję w ogrodzie lub rozmnaża można poprosić o sadzoneczkę lub nasionka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Nowalijka 21:42, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Sylwia, lepszej wiadomości dziś nie dostałam)))
Zaraz tam biegnę, tylko wydaje mi się, że dużo chętnych do dawania i przyjmowania o tej porze roku nie będzie
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
sylwia_slomc... 21:43, 29 lis 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Nowalijka napisał(a)
Sylwia, lepszej wiadomości dziś nie dostałam)))
Zaraz tam biegnę, tylko wydaje mi się, że dużo chętnych do dawania i przyjmowania o tej porze roku nie będzie

Warto zaglądać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
asiak 21:45, 29 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Też mi się wydaje, że bardziej na wiosnę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Nowalijka 21:46, 29 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
asiak napisał(a)
Też mi się wydaje, że bardziej na wiosnę


Asiu, już korzystałaś z tego?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
asiak 21:49, 29 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Jeszcze nie...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwk4 21:15, 01 gru 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Elu, zebrać ci nasionka liatry?
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies