Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Pędraki w trawie

Pokaż wątki Pokaż posty

Pędraki w trawie

beata_kulesza 19:54, 09 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
hejka, pędraki już coraz wyżej, wczoraj po ulewnym deszczu zastosowałam DURSBAN. Zobaczymy co dalej. Pozdrowionka
____________________
Beti - Ogród Beaty
AkapulkoBial... 01:44, 25 kwi 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Kiedy zbaczyłam te robale to niedobrze mi sie zrobiło.Własnie dzis pieliłam moje truskawki i tam były takie czerwone robale podobne do tych pędraków , niszczyłam je jeden za drugim. Jestem przerazona , przeciez to walka z wiatrakami one znów po jakim czasie znow tam będą, a może to była stonka ? Nie wiem !
____________________
Ranczo Akapulko
Gardenarium 14:52, 25 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chorobcia gdzie pędraki, a gdzie stonka, ?? kobieto pokaż zdjęcia tych osobników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agarad 22:25, 04 maj 2014

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
Znalazłam dzisiaj pędraki (chyba). Było ich niewiele, 4 sztuki, ale w różnych częściach działki. Znajdowały się pod grubą warstwą kory w okolicy azali, rododendronów i cyprysików. Pocżatkowo myślałam, że to opuchlaki, ponieważ też je raczej posiadam (powygryzane liście rh), ale z waszych opisów i zdjęć wywnioskowałam, że to larwy chrząszcza. Podsumowując, na mojej działce żerują jedne i drugie. No i kolej na pytanie. Czym je likwidować? Nie myslę jeszcze o ninieniach, mam ok. 2 tys. metrów ziemi więc troche by to mnie kosztowało. Poproszę o propozycje środków chemicznych i ekologicznego działających zarówno na jedne i drugie gady.
Dzięki
Agata
Gardenarium 12:35, 05 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcia, szkodników i szkód jakie robią, to istotne co chcesz zwalczać, bo każdy z nich ma inny cykl rozwojowy i skrajnie inne sposoby zwalczania,





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agarad 15:35, 05 maj 2014

Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 23
Ktoś sobie ucztował na moim rh.
Drugie zdjęcie wstawiałam, ponieważ nie wiem kto jest sprawcą tych dziur.
trzecie zdjęcie - paskuda. na razie nie widze szkód. Znalazłam parę przy odchwaszczaniu. Każda w innej części ogrodu. Jest ich niewiele, ale nie chcę aby sie to wszystko rozprzestrzeniło.
Pani Danusiu, co z tym robić?
Pozdawiam
Agata

Napia 13:14, 06 maj 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
W moim ogrodzie także zadomowiły się pędraki. Rozumiem, że Dursban na mokrą ziemię będzie najlepszy. Mam jednak sporo pędraków bardzo dużych, czytałam o siatce wykładanej na trawnik, by zapobiec wyrojeniu młodych chrząszczy. Jakiego typu siatka byłaby najlepsza? I jaki musiałby być rozstaw oczek, by chrząszcze nie wydostały się spod niej? Jak mocować? Pomocy!
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Mazan 18:39, 06 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Pytasz o siatkę - jeśli chcesz ponosić koszty to najlepsza może okazać się markizeta o oczkach 1 x 1 do 3 x 3 mm. Jednak proponuję zapoznać się z wątkiem. Na pierwszej stronie Gardenarium podała jeden ze sposobów. Może znajdziesz więcej?


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Napia 08:10, 07 maj 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Dziękuję Wątek przejrzałam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Florini_pl 19:36, 07 maj 2014

Dołączył: 25 lut 2014
Posty: 11
No i kóry wg Ciebie jest najlepszy? Bo u mnie poajwai się notorycznie ten sam problem z pędrakami i siatka tak szczerze mówiąc ta tansa okazuje sie bezużyteczna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies