Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

Sima 17:51, 18 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Cytuje Age, która cytuje inne źródło

bleebla napisał(a)
i jeszcze takie coś
[zmoderowane]




Źródło: http://www.vanmeuwen.com/bulb-planting-depth-guide
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 17:52, 18 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
I kolejny cytat dla pamięci

bleebla napisał(a)
[zmoderowane]

podebrane z ogrodu botanicznego uniwersytetu warszawskiego

Objawy niedoboru składników pokarmowych u roślin:

- (B) Bor – Nekroza wierzchołków wzrostu pędu i korzeni. Liście kruche, zamieranie kwiatów, brak zawiązywania owoców, owoce niewyrośnięte, skorkowaciałe, spękane. Nekrozy floemu.

- (S) Siarka – Chloroza całych liści, żyłki czerwonawe, czasem brak turgoru liści. Objawy zbliżone do braku azotu.

- (Mn) Mangan – Mozaikowa chloroza, nekroza międzyżyłkowa. Niekiedy smugowate plamy (u zbóż). Zahamowanie wzrostu. Opadanie liści.

- (Zn) Cynk – Zahamowanie wydłużania międzywęźli (u drzew), redukcja powierzchni blaszek liściowych. Przebarwienia jasnozielone liści starszych.

- (Mg) Magnez – Chlorozy przechodzące w nekrozy (na liściach dolnych pięter plamy między żyłkami) w skrajnych przypadkach nekroza brzegów liści. Hamowanie wzrostu, szczególnie korzeni.

- (P) Fosfor – Zahamowanie wzrostu, liście ciemnozielone, często od dolnej strony fioletowopurpurowe.

- (Ca) Wapń – Drastyczne zahamowanie wzrostu, zamieranie wierzchołków pędu, śluzowacenie korzeni, nietypowe chlorozy. Deformacja liści. Zasychanie wierzchołków liści.

- (Fe) Żelazo – Chloroza całych liści młodych.

- (Cu) Miedź – Nekrotyczne plamy, niebieskozielona barwa liści. Czasem brak turgoru. Zaburzenia w formowaniu organów generatywnych.

- (Mo) Molibden – Redukcja rozwoju blaszki liściowej. Chloroza liści młodych. Zahamowanie brodawkowania i wzrostu roślin motylkowych. Deformacja pędu.

- (K) Potas – Plamy chlorotyczne i nekrotyczne (od wierzchołka i brzegów blaszki liściowej) na liściach starszych (dolnych). Zahamowany wzrost, szczególnie organów spichrzowych i reprodukcyjnych.

- (N) Azot – Hamowanie wzrostu, szczególnie liści, małe krzewienie, chloroza liści starszych (dolnych – zasychających).

[Chloroza – brak barwników zielonych u roślin]

Przedstawione kolory są orientacyjne, mogą się różnić w zależności od roślin.

Źródło opisów: "Fizjologia roślin" pod redakcją Jana Kopcewicza i Stanisława Lewaka, Wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa 2005
Źródło grafiki: http://tiny.pl/q629x
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
ElzbietaFranka 22:25, 19 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Haniu zrób oczko to zobaczysz ile zwierzątek ci przybędzie w ogrodzie.
Ja najpierw miałam jedną żabkę a teraz mam 4 siedzą na liściach liliowców lub wygrzewają się na kamieniach. Małe jaszczurki też nie gardzą kamieniami w oczku.
Sadzę różnego rodzaju cebulę tak jak napisane na kartonie doczepionym do cebul. Teraz to wszystko podadzą jak na tacy.
Jeżeli chodzi o niedobór składników pokarmowych to trzeba niestety wszystko nawozić odpowiednimi nawozami organicznymi lub sztucznymi to wtedy nie będzie takich problemów jak w powyższej grafice.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniMa 08:48, 20 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Ta głębokość sadzenia cebul troszkę mnie zdziwiła...Sadzę starą szkołą: na głębokości 3x większą niż cebula
Zobaczymy co mi wzejdzie...na razie cisza...
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Sima 08:49, 20 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Oczko to moje marzenie a raczej staw kąpielowy. Niestety to koszt porządnego samochodu, więc narazie sobie pomarzę .

Aktualnie planuje tylko mikro oczko przy klonie palmowym
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 13:51, 21 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Z powodu tęsknoty za wiosną, mam dla Was mały szafirkowy prezent


____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 14:18, 21 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ania u mnie też cisza - zrobiłam obchód i ani widu ani słychu krokusów. Nawet liści nie ma
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
anbu 14:59, 21 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ten szafirek super
____________________
Ania Ogród Ani :)
Sima 17:13, 21 lut 2017


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Dziękuję
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
AniMa 20:13, 21 lut 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Jak u Ciebie cisza to się uspokoiłam...u mnie totalna.... W zeszlym roku to już nawet czosnki wychodziły a teraz nic z cebulowych
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies