Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejski azyl

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejski azyl

Wendy79 23:02, 12 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Tak, Wy tam kupujecie i potem dla mnie brakuje




____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
eVka 11:10, 13 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Tak, Wy tam kupujecie i potem dla mnie brakuje





Hehe też to zauważyła, że od kiedy ten sklep jest popularny na O. jest mniejsza dostępność i niestety też jakość sadzonek się obniżyła...
____________________
Sima 22:06, 18 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
A propos zakupów - moja dzisiejsza lawenda
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
asiak 22:18, 18 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
O ja, jakie ilości
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Sima 22:39, 18 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Mini Oczko Wodne z kastry budowlanej - część druga sadzenie

1. Większość roślin ma określone wymagania co do zanurzenia. By dopasować wysokość koszy do sadzenia robię podpórki.Korzystam ze wszystkiego co mam - kamieni brukowych (wykopuje je przy robieniu rabat z czeluści naszej gleby), doniczek plastikowych etc.



2. Sądzę przeważnie do koszy plastikowych


3. W oczkach wodnych staramy się sadzić rośliny „hydroponiczne” - czyli takie które będą spokojnie żyły w substracie, kamieniach etc. bez ziemi! - oczyszczają wtedy najlepiej wodę pobierając z niej substancje odżywcze. Bardzo dobrze czują się w takiej uprawie kosaćce żółte . Kupioną sadzonkę oczyszczam z ziemi w jakiej rosła.


4. Są rośliny które nie dadzą rady rosnąć w kamieniach - a chcemy je mieć (np. lilie wodne) - wtedy wyściełamy kosz materiałem (docinacie na wymiar) i do niego wstępujecie specjalną ziemię do oczek wodnych. Brzegi materiału zaginanacie do środka i przystępujecie np. kamieniem.





5. Układamy wszystko w kompozycje (pamiętając o prawidłowych głębokościach przynależnych dla danego gatunku i odmiany) i maskujemy kamieniami brzegi kastry i plastikowych koszy. Pamiętamy o zwierzętach - muszą mieć wyjście z wody, oraz wypłaszczenia nad lustrem wody by się mogły wygodnie napić. Dodajemy koniecznie bakterie startowe do oczek oraz ja jeszcze dodaje Algostopper (raz na tydzień) oraz bakterie oczyszczające raz na miesiąc jako prewencję
Oczko wyglada tak:

____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 22:47, 18 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
W mini oczku wodnym jest zachylnik błotny, 15 kosaćców żółtych (będą rozsadzane - ale im więcej ich tym lepiej), przetacznik bobowniczek. Muszę jeszcze dodać salvinię i coś dotleniającego na głębokość .


____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Sima 22:53, 18 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
asiak napisał(a)
O ja, jakie ilości

Metrów dużo
Już mnie ręka boli na samą myśl o kopaniu
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
ElzbietaFranka 00:30, 19 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
A ty wiesz, ze ciagle myslalam u kogo ja widzialam pagorek z wrzosami szukalam i nie moglam znalezc. Ogladam twoj watek od poczatki i widze wzgorze wrzosowe. Co tam u wrzosow slychac jak sie czuja.

Jutro napisze wiecej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sima 07:01, 19 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Ela, susze widać

Dobrze się mają póki... nie ma upałów. Jak się zaczyna to na tych górkach nawet podlewanie kropelkowe nie pomaga. Bym musiała stać i codziennie wylewać hektolitry (w upały leje wodociągową co też nie przydaje się PH). Nie mam na to czasu Jestem w takcie zmiany - podkręcamy podłoże i je wymieniamy dla lawendy. Będzie, mam nadzieję, lepsza na nasz Wrocławski klimat.
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
frezja 09:15, 19 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Trochę lawendy...no ponad 100 sztuk. Czekam na rabaty z nimi.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies