Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny Ogród

SlonecznyOgrod 20:57, 07 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nie dość, że wyjątkowo nietypowe ma te kwiaty to jeszcze ten zapach... Żeby tylko nie chorował. A wasze jakie duże są?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
patrycja 21:03, 07 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
To prawda ,zapach powalający . Łatwo się rozmnaża wystarczy przygiąć gałązkę, przysypać ziemią i po jakimś czasie gotowa sadzonka. W ten sposób pozyskałam 4 sadzonki i rozdałam znajomym. U nich są zdrowe a u mnie wrrr. Masz tylko ten jeden krzaczek czy kilka?
____________________
Patrycja mój ogródek
SlonecznyOgrod 21:12, 07 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
patrycja napisał(a)
To prawda ,zapach powalający . Łatwo się rozmnaża wystarczy przygiąć gałązkę, przysypać ziemią i po jakimś czasie gotowa sadzonka. W ten sposób pozyskałam 4 sadzonki i rozdałam znajomym. U nich są zdrowe a u mnie wrrr. Masz tylko ten jeden krzaczek czy kilka?

Młode sadzonki mam pozyskane z tego oto osobnika
Dawno rozdałaś te młode sadzonki, może młode przez jakieś 3 lata nie chorują? Masz zdjęcie swojego?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
rozark 21:14, 07 lut 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
mój ma ok. 6 lat i nie choruje, chyba ta sama odmiana
____________________
pozdrowionka
21:36, 07 lut 2017
U mnie wiciokrzewy były na każdym trejażu.Razem kilka sztuk.I od zawsze łapały mączniaka a potem jakoś plamistość liści.Pod koniec lata nie miały żadnego liścia ;(
Mam jeszcze trzy.Jeden właśnie Pomorski,stoi cały czas w miejscu ale rekompensuje to cudnym zapachem.Drugi to Browna,ten nie pachnie ale jest bezmączniakowy i jeszcze mam japońskiego.

Przepiękna różę dojrzałam na pergoli,robi niesamowite wrażenie
patrycja 21:50, 07 lut 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Dario nie mam żadnego zdjęcia w zeszłym roku byłam jeszcze nie ogrodowiskowa więc nie mam się czym chwalić ale z chęcią pokażę go latem. Mój jest bardziej w formie krzewu , nie pnie się nigdzie
____________________
Patrycja mój ogródek
SlonecznyOgrod 11:13, 08 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
rozark napisał(a)
mój ma ok. 6 lat i nie choruje, chyba ta sama odmiana

Łatwo go rozpoznać jest kolorowy i ładnie pachnie. Masz zdjęcie?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 11:17, 08 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
patrycja napisał(a)
Dario nie mam żadnego zdjęcia w zeszłym roku byłam jeszcze nie ogrodowiskowa więc nie mam się czym chwalić ale z chęcią pokażę go latem. Mój jest bardziej w formie krzewu , nie pnie się nigdzie

Daj mu podporę, ładnie się owija i ma duże przyrosty 1-2m rocznie. Koniecznie musisz go pokazać.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
SlonecznyOgrod 13:51, 08 lut 2017


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aniaaa napisał(a)
U mnie wiciokrzewy były na każdym trejażu.Razem kilka sztuk.I od zawsze łapały mączniaka a potem jakoś plamistość liści.Pod koniec lata nie miały żadnego liścia ;(
Mam jeszcze trzy.Jeden właśnie Pomorski,stoi cały czas w miejscu ale rekompensuje to cudnym zapachem.Drugi to Browna,ten nie pachnie ale jest bezmączniakowy i jeszcze mam japońskiego.

Przepiękna różę dojrzałam na pergoli,robi niesamowite wrażenie


Dziękuję za miłe słowa Róża się rozszalała, nawet nie wiem jak się nazywa,bo jak kupowałam, to wtedy jeszcze nie zwracałam na to uwagi. Muszę ją przyciąć na wiosne bo ma takie afro jak na foto.
A jak u Ciebie rośnie ten japoński, polecałabyś go?

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
16:14, 08 lut 2017
Japoński wiciokrzew polecam Ci jak najbardziej.U mnie jest jeszcze młody,może ma za trzy lata.OdmianaʻAureoreticulataʼ- musiałam zajrzeć w mój kajet bo zawsze zapisuję z błędem
On ma młode listki takie ciapkowate biało-żółto-zielone i białe kwiatki.Ale nie kwitnie dużą ilością kwiatów,ma trochę ale to wystarczy by nęcił niesamowicie słodkim zapachem wanilii I z tymi najmłodszymi listkami go lubię,starsze są w przeważającej części zielone.On na zimę nie gubi liści całkowicie.
Tnę co roku wiosną go na krótko bo rośnie pod różą.Prowadzi się po ziemi.
Ale chyba w tym roku przesadzę na pergolę bo szkoda mi go ciągle tak ciąć.U mnie nie może pokazać na co go stać.Koleżanka ma też taka odmianę,u niej tylko korekcyjnie przycinany i tam jest burza pędów,niesamowity.

Jak to jest,że te rośliny kupione bez nazwy tak pięknie rosną Zwłaszcza róże.Tak samo jest u mojej siostry Gosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies