Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

mrokasia 22:24, 09 sie 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18003
Poczytałam o problemach z uzyskaniem pozwolenia na budowę. To wręcz nie do uwierzenia, że człowiek mając własność nie może jej wykorzystać w sposób w jaki chce. Tym bardziej, że nie chcecie tam zbudować autostrady a dom .
Trzymam kciuki za powodzenie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
dana1s 22:28, 09 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj w prezencie urodzinowy od M dostałam pół płotu z przodu, jestem zachwycona
Już myślałam że nigdy tego nie skończymy...





żeby nie było kwiaty też były. Pierwszy raz w życiu moi Synowie podarowali mi bukiet róż... co za uczucie

Mój ogród dzisiaj





____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 22:30, 09 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)

Szkoda nie, o ile by było prościej.....a powinno być takie prawo, żeby nie trzeba było kombinować jak koń pod górę ech



Sylwuś Polska to jest dziwny kraj, ale i tak nie wyobrażam sobie mieszkać nigdzie indziej


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 22:33, 09 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
mrokasia napisał(a)
Poczytałam o problemach z uzyskaniem pozwolenia na budowę. To wręcz nie do uwierzenia, że człowiek mając własność nie może jej wykorzystać w sposób w jaki chce. Tym bardziej, że nie chcecie tam zbudować autostrady a dom .
Trzymam kciuki za powodzenie.


Kasiu niestety tak to u nas funkcjonuje i nie możemy na to nic poradzić. Okrężne drogi są drogie i niebezpieczne, dlatego próbuję to załatwić w zgodzie z obowiązującym prawem. Co z tego wyjedzie zobaczymy lub... nie

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
BasiaLT 10:15, 10 sie 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Płot prezentuje się pięknie i bardzo pasuje. Zobacz jakie dziwne z nas towarzystwo że cieszy i podoba nam się prezent w postaci płotu teoretycznie kobiety raczej wolałyby perfumy albo karnet do spa.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
dana1s 20:10, 10 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
BasiaLT napisał(a)
Płot prezentuje się pięknie i bardzo pasuje. Zobacz jakie dziwne z nas towarzystwo że cieszy i podoba nam się prezent w postaci płotu teoretycznie kobiety raczej wolałyby perfumy albo karnet do spa.


Basiu mnie też się podoba, jeszcze tylko zostało nam zrobić bramę i mury wokół niej, trochę to potrwa...
Idąc tym tropem to ja nie wiem czy jestem kobietą
Uwielbiam takie prezenty...łopata, taczka czy wiertarka. Ja i Spa mamy raczej nie po drodze w sumie to Spa mam w ogrodzie takie kąpiele borowinowe a jak chcę to nawet w mule
Buziaki!!


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:18, 10 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dzisiaj udało nam się zamontować drugą, dłuższą część płotu od frontu. Jestem zachwycona, że poszło w sumie dość gładko. Teraz zostało zrobić bramę i furtkę, a wokół nich betonowe mury na tabliczkę z nawą ulicy wyszperaną na starociach i moją zabytkową skrzynkę na listy z Anglii

Powolutku, ale idziemy do przodu.
Płot od podwórka prezentuje się tak, roślinki zimą będą miały znacznie zaciszniej.
Wkrótce będziemy mogli ściągnąć starą siatkę i przesadzić część roślin. Znów nas czeka niezła zabawa




a od ulicy



M dzisiaj tryskał energią i przy okazji zrobił mi nowy blat do stołu w biesiadnym Wreszcie jest schludnie i pasuje do krzesełek






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 20:27, 10 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Świetnie to wygląda I Wy to wszystko na tych upałach? Podziwiam
To się nazywa prezent
100 lat Danuś i spełnienia marzeń wszelakich
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 20:37, 10 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
W ogródku mało kwitnie, wszystko raczej umęczone tymi upałami i dopiero róże startują do drugiej tury. Hortensje się przebarwiają i muszę zdecydowanie powiększyć ich liczbę w ogrodzie. Kolejna wiosna pod znakiem sadzonki z bukietówek
Pokochałam zawilce japońskie całym sercem i chcę ich mieć więcej odmian. Dojdą floksy w różnych odcieniach, bo uwielbiam ich zapach. Kojarzą mi się dzieciństwem
Koniecznie musze przesadzić jeżówki mam kilka odmian i w tym roku zakwitła jedna z nich. Reszta ma złe stanowisko. Trawy mnie zachwycają i chcę jeszcze kilka odmian, a część tego co mam wymaga rozsadzenia i przesadzenia. Zapowiada się pracowita jesień









____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:46, 10 sie 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)
Świetnie to wygląda I Wy to wszystko na tych upałach? Podziwiam
To się nazywa prezent
100 lat Danuś i spełnienia marzeń wszelakich


Sylwuś cieszę się, że podobają Ci się nasze wypociny i to dosłownie . Nie mogliśmy już dłużej czekać, bo od przyjazdu z wczasów ciągle jest tak ciepło... to już prawie 4 tygodnie. Stwierdziłam, że w końcu zima nas zastanie i znów nie skończymy.

Jeździmy wcześnie rano do 12 a potem około 18 i do nocy inaczej nie sposób. Dziwny jest ten sezon...
Takie prezenty są najlepsze

Kochana serdecznie dziękuję!!
U nas tak śmiesznie mamy urodziny 2 razy w roku( ja i Mały latem , a M i Duży zimą co kilka dni i jeszcze do tego rocznica ślubu.


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies