Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

Nowa12 14:16, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
dana1s napisał(a)


Aguś u nas też były rozmowy z mieszkańcami na temat drogi, ale droga ma ponad 800m i koszt byłby ogromny, dlatego upadło. Miasto czasami wysyła koparkę żeby wyrównać dziury i wsypują jakiś żużel, który po pierwszym deszczu ląduje z wodą w moim ogrodzie...
U nas drogi na razie robić nie będą, bo podobno wodociągi musza najpierw wymienić stary wodociąg i dalej nie rozwiązali sprawy z kanalizacją. Całe miasto skanalizowali tylko nie naszą ulicę, bo nie wiedzą jak rozwiązać to technicznie. Koszty ich przeraziły.
A dwa zasłaniają się tym, że drogę zrobią jak wszystkie działki się zabudują, a mi nie chcą przekształcić, czyli... nigdy


Czyli widać że po prostu nie ma z ich strony żadnej dobrej woli.
U nas wylali asfalt też z jakieś 600 m, zrobili chodnik i jeszcze kostką zrobili parking na jakieś 20 miejsc. Przy okazji robienia drogi przenieśli wodociągi a nam zaślepili rury na działce bo mieliśmy wszystko w działce - wodę, prąd i gaz.
Teraz przenoszą nam i sąsiadom gazociąg z działek do drogi więc zostanie tylko prąd w granicy działki.

Koszty na pewno spore ale jakoś biorą je na siebie.

No ale cóż głową muru nie przebijesz. Współczuję ci bo można szału dostać jak taki "beton" napotykasz.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
dana1s 14:21, 16 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Dostałam takiej energii po wizycie na ogródku i żyć mi się zachciało, postanowiłam też że nigdy nie zrezygnuję z tego miejsca choćbym miała koczować w szałasie!
Kocham to miejsce, już nie mogę się doczekać jak buchnie zielenią, a później obsypie się bielą i różem kwiecia.










Wykorzystałam ten nagły przypływ energii i schowałam choinkę, u mnie już w sercu czas na Wiosnę!
Pozdrawiam serdecznie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:29, 16 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Nowa12 napisał(a)


Czyli widać że po prostu nie ma z ich strony żadnej dobrej woli.
U nas wylali asfalt też z jakieś 600 m, zrobili chodnik i jeszcze kostką zrobili parking na jakieś 20 miejsc. Przy okazji robienia drogi przenieśli wodociągi a nam zaślepili rury na działce bo mieliśmy wszystko w działce - wodę, prąd i gaz.
Teraz przenoszą nam i sąsiadom gazociąg z działek do drogi więc zostanie tylko prąd w granicy działki.

Koszty na pewno spore ale jakoś biorą je na siebie.

No ale cóż głową muru nie przebijesz. Współczuję ci bo można szału dostać jak taki "beton" napotykasz.


ja powoli tracę nadzieję, że coś się zmieni i obawiam się że długo poczekam na zmianę kwalifikacji działki, ale postanowiłam działać. Papier jest cierpliwy, więc będę pisać!
Sąsiedzi wyjechali na urlop w góry, więc nie mam jak pogadać . Jak wrócą musimy obgadać wspólna strategię
U nas miasto robi tylko w centrum, tam jest pięknie i co z tego, jak dzielnice oddalone od centrum są zaniedbywane i " zlewane" . U nas mieszkańcy coś przebąkują, że przestaną płacić podatki. Dzisiaj nie dało się dojechać do działki , miałam zrobić zdjęcie drogi jakby ktoś myślał że przesadzam, jutro cyknę.
Ja naprawdę już nie mam siły, człowiek chciałby zbudować swoją przyszłość, a tu natrafia na mur, tak jak napisałaś...

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:45, 16 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Aldona40 napisał(a)
Danuś kochana, będzie dobrze

Ja mam doła od kilku dni przez to co się teraz wydarzyło w GdańskuBoże co się teraz dzieje. Każdy ma jakieś plany, marzenia a tu nagle koniecOgladam tą tv i rycze, bo ja to taki ryczek jestem.

Dobrze że Danusia stworzyła "Ogrodowisko" i mamy te nasze ukochane ogrody, bo to taka nasza odskocznia od tego złego.

Pozdrawiam.

_______________
Aldona


Aldonko mam nadzieję!

Niestety obecne czasy są okropne, zazdrość i nienawiść na pierwszym miejscu. Tak się zastanawiam, czy kiedyś też tak było. Teraz ludzie się nawzajem opluwają, nie myśląc wcale u uczuciach innych...
Żal mi tej Rodziny

To prawda tez się cieszę, że tu rozmawiamy głównie o ogrodach, które są naszym największym hobby i oby tak pozostało
A Ty się mobilizuj i zakładaj wątek teraz jest dobry czas .
Ja za 5 dni mam drugą rocznicę jak tu przybyłam i zostałam tak miło przyjęta


____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Nowa12 14:52, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
dana1s napisał(a)


ja powoli tracę nadzieję, że coś się zmieni i obawiam się że długo poczekam na zmianę kwalifikacji działki, ale postanowiłam działać. Papier jest cierpliwy, więc będę pisać!
Sąsiedzi wyjechali na urlop w góry, więc nie mam jak pogadać . Jak wrócą musimy obgadać wspólna strategię
U nas miasto robi tylko w centrum jest pięknie i co z tego jak dzielnice oddalone od centrum są zaniedbywane i " zlewane" . U nas coś przebąkują, że przestaną płacić podatki. Dzisiaj nie dało się dojechać do działki , miałam zrobić zdjęcie drogi jakby ktoś myślał że przesadzam jutro cyknę.
Ja na prawdę już nie mam siły, człowiek chciałby zbudować swoją przyszłość, a tu mur tak jak piszesz...



A to nie jest tak że jeżeli ta droga należy do miasta to powinni ją utrzymywać w jakimś przyzwoitym stanie?
Ja dzwoniłam na numery kryzysowe z urzędu albo pisałam do nich jak było np. nieodśnieżone i następnego dnia przyjeżdżali i robili porządek.

Ale domyślam się że pewnie nie zawsze da się coś wskórać.
Ale najważniejsze że patrzysz optymistycznie. I tak trzeba wbrew wszystkiemu.
A wiosna już za pasem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basilikum 15:11, 16 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Nowa12 napisał(a)


po tym jak wracając z dzieckiem na rękach do domu po ciemku wpadłam do dziury i się wywaliłam.

moj znajomy na takich dziurach sobie noge zlamal i dostal dosc dobre odszkodowanie od miasta no i dziur tez juz nie ma

Dana u nas tez slonko swieci temp +4 i az chce sie zy owce wszystkie wylegly na pastwisko i sie opalaja w slonku
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Nowa12 15:17, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A tak nawiasem mówiąc to Waszą dzielnicę powinni wcielić do innego miasta sąsiadującego, może byloby lepiej .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:21, 16 sty 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zostałaś tak miło przyjęta na Ogrodowisku a ile dałaś od siebie! Przepiękne zdjęcia, którymi od dawna się zachwycam i Twój ogród jak rezerwat przyrody z pięknymi roślinami i wyjątkowym klimatem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
dana1s 16:16, 16 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Nowa12 napisał(a)


A to nie jest tak że jeżeli ta droga należy do miasta to powinni ją utrzymywać w jakimś przyzwoitym stanie?
Ja dzwoniłam na numery kryzysowe z urzędu albo pisałam do nich jak było np. nieodśnieżone i następnego dnia przyjeżdżali i robili porządek.

Ale domyślam się że pewnie nie zawsze da się coś wskórać.
Ale najważniejsze że patrzysz optymistycznie. I tak trzeba wbrew wszystkiemu.
A wiosna już za pasem .


Odśnieżać, odśnieżają ale dziury są jak w serze szwajcarskim.
O muszę taki numer kryzysowy namierzyć i może spróbuję zadzwonić.
Muszę być optymistką inaczej zwariuję
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 16:18, 16 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)

moj znajomy na takich dziurach sobie noge zlamal i dostal dosc dobre odszkodowanie od miasta no i dziur tez juz nie ma

Dana u nas tez slonko swieci temp +4 i az chce sie zy owce wszystkie wylegly na pastwisko i sie opalaja w slonku


U nas nikt nie zwraca uwagi na nasze prośby, ani groźby nie ma funduszy i koniec pieśni...
Słonka nie było, ale + jak najbardziej. Poczułam wiosnę
Też bym poleżała na takim pastwisku...ach rozmarzyłam się
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies