Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

pestka56 16:29, 28 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Chyba tak zrobię. Posadzę Veronicę. Ma jasne kwiaty, więc będzie pasować.
Hakuookan wyląduje na narożniku kuchni. Powinno mu być tam dobrze, bo nóżki osłonięte, a wystawa bardziej wschodnia niż południowa.

Zrobiłam przegląd kalin i chętnie kupiłabym 7 sztuk. Problem w tym, że wszyscy sprzedają małe, a niektóre dość wolno rosną. Prędzej umrę niż zobaczę je w pełnej krasie

Zaczęło siąpić z nieba Oby popadało ze 2-3 dni
____________________
Kasia
dana1s 18:04, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Wymyśliłam, żeby powojniki dosadzić do mojego różanego potwora Alchymista. Wczoraj tę różę ciełam. Poszła pełna taczka pędów, a Alchymist wciąż olbrzymi. Zajmuje przestrzeń od ziemi do okapu dachu parteru na długości ściany 3,5 m. Mimo podwiązywania nie jest płaski. Odstaje od ściany średnio na 60 cm.
Gdyby powtarzał kwitnienie, nic bym nie dosadzała. Ale on ma tylko 2-3 tygodnie piękne kwiaty, a potem zostaje masa liści.
Z drugiej strony boję się, że jak posadzę mu powojniki do towarzystwa, to nie będę mogła wycinać pędów róży nie uszkadzając powojników.
Kupiłam fioletowego 'Hakuookan' bo kwitnie V-VI i prawie biały 'Veronica's Choice' kwitnący VI-VII Oba powtarzają w VIII. A teraz mam zgryz czy je tam sadzić, czy może przy oknie kuchennym od frontu, a różę zostawić jak jest.


Mój Alchymist dopiero nabiera masy, przesadziłam kawałek spod starego domu i długo się zbierał, ale teraz jest już pięknym krzakiem. Nie powtarza, ale kwitnie dość długo żeby móc się nim nacieszyć U mnie rośnie w takim miejscu, że ta masa liści po kwitnieniu mi nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Rosnie pod trzmieliną europejską i obok jagód Goi , też myślę o ty, żeby puścić powojnika na tą trzmielinę...jeszcze się zastnawiam. Ale muszę je gdzieś podsadzić a M zwozi co rusz nowe
zaraz sobie zobaczę jak wyglądają te, o których piszesz
Ja bym sadziła, czasami taka intuicja dobrze robi ogrodowi
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:04, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
Mialam na mysli szkołki


Aniu o ja głupia
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:09, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


ja bym nie sadzila w rozy powojnika, bedzie ciezko jednemu i drugiemu. dosadzilabym byliny np. dzwonek brzoskwiniolistny jest dosc wysoki w kolorze niebieskim i bialym (widzialam gdzies taka kompozycje) moze tez gipsówki dodac. generalnie mnie roza pasuje z bylinka


Akurat dzwonki idealnie by rozświetliły u mnie tak rosną ale obok baleriny i kiedyś tam była Veilchenblau, ale niestety mi zmarzła zeszłej zimy...

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:10, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
TAR, ale to potwór, którego trzeba ostro ciąć, żeby na dach nie wchodził. Jak posadzę bylinki, to będą nisko Mnie chodzi o to, żeby coś kwitło wyżej, gdy Alchymist już skończył.
Marczyński pisze, że Veronica ładnie wygląda przeplatając się z wysokimi krzewami. Ona akurat by kwitła jak Alchymist skończy.
Nie wiem


Sadź!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:10, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
to probuj z powojnikiem tylko bedziesz musiala uwazac przy cieciu


da radę, myślę że będzie ładnie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:14, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Chyba tak zrobię. Posadzę Veronicę. Ma jasne kwiaty, więc będzie pasować.
Hakuookan wyląduje na narożniku kuchni. Powinno mu być tam dobrze, bo nóżki osłonięte, a wystawa bardziej wschodnia niż południowa.

Zrobiłam przegląd kalin i chętnie kupiłabym 7 sztuk. Problem w tym, że wszyscy sprzedają małe, a niektóre dość wolno rosną. Prędzej umrę niż zobaczę je w pełnej krasie

Zaczęło siąpić z nieba Oby popadało ze 2-3 dni


Dokładnie sama zobaczysz, czy Ci się spodoba jak nie przesadzisz i po kłopocie
Ja tez jeszcze kilka bym chciała, ale miejsca brak. Byliśmy przed chwilą rozejrzeć się w ogrodzie i coś zaplanować, powiem szczerze że jest bardzo ciasno, a chcę tak posadzić żeby potem już nie ruszać.
Wczoraj widziałam ogromne kaliny angielskie w bardzo przyzwoitych cenach, w zeszłym roku były wielkie Watanabe i Eskimo. Można kupić duże okazy
Ale przestań tak myśleć, a poza tym one dość szybko nabierają masy zupełnie jak ja

U nas pada nieprzerwanie od wczorajszego wieczora. Nie bardzo mocno, ale rośliny się napiły. Jutro ma być słonecznie czeka mnie plewienie Zarosło okropnie...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:19, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Własnie wróciłam z ogrodu, pada sobie deszczyk ale musiałam się dotlenić i zaplanować co gdzie posadzić. Jutro z rana jadę pierwsze wsadzić nowe nabytki a potem chyba do wieczora będę pokutować na kolanach, czas plewić. Chwasty bujnie rosną. Muszę delikatnie do tego podejść, bo w całym ogrodzie są setki siewek ciemierników wszelakiej maści, bodziszków i przylaszczek. Chcę je zachować będzie jak znalazł do obsadzania dolnych partii

Mokro i soczyście







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:21, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:23, 28 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies