Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

Magleska 21:44, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19143
Dana jak Ci wszystko w oczach rośnie bujnie zielono i kolorowo
poduchy floksowe- szał
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
dana1s 09:45, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Dzięki, Kobitki za rady. Sadzić będę dopiero we środę, ale zdecydowane

Dana, super w deszczyku ogród wygląda. A jak wszystko ruszy
U mnie już przestało siąpić niestety

TAR, mam chęć na japońskie Cascade, Kilimandżaro Sunrise i Wanatabe, koralową Park Harvest, koreańską Juddii, sargentę Onondaga oraz bodnanską Dawn. Najchętniej posadziłabym je blisko siebie. Mam takie miejsce ciut niżej niż reszta ogrodu, więc trochę więcej wilgoci, co przy takiej suszy jak w tym roku chyba nie byłoby złe.
Wypatrzyłam też u Marczyńskiego 2 fajne winobluszcze Redwall 'Troki' i 'Yellow Wall'. Mam dla nich potężny kawał ściany płn-zach.


No i dobrze, trzeba próbować może się okaże że to był absolutny strzał w 10
Lubię taki zmoczony ogród, fakt faktem miałam plany na ten weekend żeby oczyścić ogród, ale dobrze że wreszcie pada. U mnie wczoraj całą noc i dzień i dzisiejszą noc i dalej leje. Mam nadzieję, że trochę nawodni ogród
W ogrodzie już ruszyło, szczególnie chwasty

Ja z japońskich wybrałam Tomentosum ze względu na ogromne kwiaty i fioletowe liście jesienią, Red Robin na obfitość kwiecia i ich wielkość no i czerwono purpurowe liście jesienią oraz Watanabe bo najdłużej kwitnie i ma cudownie purpurowo różowe liście na jesień. Koreańskie mam Juddii, bo różowa i Eskimo piękna biała i obie wspaniale pachną!
Onondaga najpiękniejsza z talerzowych, kolor kwiatów powala Liście bardzo dekoracyjne o każdej porze roku.
Bodnantska kwitnie zimą, ale mam też wonną ze względu na zapach i ciut inny termin kwitnienia.
Tej koralowej nie kupiłam, bo żółtolistna, ale chyba jednak się skuszę , bo kupiłam rok temu jaśminy aurea i są wspaniałe, rozświetlają przestrzeń

Wybór kalin jest ogromny i nie da się mieć wszystkich, wybierałam pod kątem przebarwiania liści jesienią , wielkości kwiatów i długości kwitnienia.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 09:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


mam wszystkie poza Cascade i koralowa. Watanabe mam szczepiona na pniu, jest cudo


Aniu a ja nie mam żadnej szczepionej na pniu, lubię takie wielkie krzaczory, ale fakt zajmują więcej miejsca. Jedynie wyprowadziłam sobie na pniu jedną roseum wygląda wspaniale
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 09:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Magleska napisał(a)
Dana jak Ci wszystko w oczach rośnie bujnie zielono i kolorowo
poduchy floksowe- szał


Madziu wszystko ruszyło po nawozie w mgnieniu oka Teraz jeszcze ogród dostanie porządną dawkę wody. Myślę, że maj będzie piękny w ogrodzie!
Floksy kojarzyły mi się zawsze ze skalniakami, a tu u mnie na klepisku zrobiły super robotę Bardzo je lubię!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
TAR 09:52, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7928
dana1s napisał(a)


Aniu a ja nie mam żadnej szczepionej na pniu, lubię takie wielkie krzaczory, ale fakt zajmują więcej miejsca. Jedynie wyprowadziłam sobie na pniu jedną roseum wygląda wspaniale


na pniu mam dwie Anne Russel i Watanabe, akurat tak trafilam na ladnie wyprowadzone i przyznaje, ze mi pasuja. Krzaczory normalne tez mam ale te na pniu jakos tak "szlachetniej" sie prezentuja
ja to w ogole lubie roznosci na pniu, wszelakie pendule to u mnie na peczki. kazdy ma jakiej kuku
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 10:06, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


na pniu mam dwie Anne Russel i Watanabe, akurat tak trafilam na ladnie wyprowadzone i przyznaje, ze mi pasuja. Krzaczory normalne tez mam ale te na pniu jakos tak "szlachetniej" sie prezentuja
ja to w ogole lubie roznosci na pniu, wszelakie pendule to u mnie na peczki. kazdy ma jakiej kuku


Z pewnością wyglądają bardziej elegancko, ja zwykle zwracałam uwagę na cenę one są znacznie droższe... a chcąc mieć, kupowałam krzaczaste formy
Byłam wczoraj u Ciebie i podziwiałam te wszystkie iglaste rarytasiki. Cudowne!
U mnie liściaki biorą górę, nie mogę się im oprzeć. Jednak ostatnio mam chęć na Inversę, a M na Nutkaja...kto wie
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Gosiek33 10:09, 29 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Wiesz, że bardzo mnie cieszy Twoje przełamanie kolorystyczne - żółty kolor liści w ogrodzie, szczególnie wiosną jest bardzo odświeżający
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 10:30, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7928
dana1s napisał(a)


Z pewnością wyglądają bardziej elegancko, ja zwykle zwracałam uwagę na cenę one są znacznie droższe... a chcąc mieć, kupowałam krzaczaste formy
Byłam wczoraj u Ciebie i podziwiałam te wszystkie iglaste rarytasiki. Cudowne!
U mnie liściaki biorą górę, nie mogę się im oprzeć. Jednak ostatnio mam chęć na Inversę, a M na Nutkaja...kto wie


oj iglakow u mnie sporo, bardzo je lubie, lacze iglaki z lisciastymi, przynajmniej zima nie jest smutny widok za oknem. mam wiele ulubionych bylaby cala lista, nie bede wymieniac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 10:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Gosiek33 napisał(a)
Wiesz, że bardzo mnie cieszy Twoje przełamanie kolorystyczne - żółty kolor liści w ogrodzie, szczególnie wiosną jest bardzo odświeżający


Póki co kuszą mnie żółte liście. Trochę się pojawiło, bo i jaśminy, i tawuły, i berberysy i powiem szczerze bardzo mi się podobają
Do żółtych kwiatów jakoś się nie mogę przekonać. Może kiedyś?
Podobają mi się dzielżany takie żółto brązowe, jak się zdecydują to one pierwsze trafią do mojego ogrodu
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 10:47, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


oj iglakow u mnie sporo, bardzo je lubie, lacze iglaki z lisciastymi, przynajmniej zima nie jest smutny widok za oknem. mam wiele ulubionych bylaby cala lista, nie bede wymieniac


Bardzo lubię takie mieszane ogrody, u mnie też jest sporo iglaków. Jak przyszliśmy to rosły spore już świerki i jodły, ale żadne cudaki. Potem trochę M maluchów dokupił szczepionych, bo bardzo je lubi.
A teraz własnie tworzymy iglakową listę chciejstw Nie jest tego dużo, ale bardzo drogo
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies