Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

TAR 11:12, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7927
Dana no to masz liste moich ulubiencow:
głownie świerki: formanek, push, maigold, acrocona, orintalis aureospicata, lucky strike, węzowy, nidiformis, barryi, likiangeński, cuppressina, niebieski bialobok, glauca globosa, iseli fastigiata, hoopsi. mam jeszcze inwersy i pendula ale tak sobie je lubie, poluje jeszcze na engelmana. czesc z tych swierkow podczas kwitnienia ma zółte przyrosty ale one tylko chwilowo sa zółte potem zielenieja.

sosny: osciste, wszelakie kosodrzewiny, sosny czarne, bosniacka satelite, winter gold i wszelakie jeżyki. i jeszcze jedna, na ktora poluje to oregon green
jodły mam dwie: koreanki i jedna miniaturowa z żóltym nalotem (nie znam nazwy)
to taka skrocona lista iglakowatych. jest jeszcze kilka ale nie sa warte szczegolnej uwagi no i nie pamietam z glowy wszystkich nazw
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 13:38, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
Dana no to masz liste moich ulubiencow:
głownie świerki: formanek, push, maigold, acrocona, orintalis aureospicata, lucky strike, węzowy, nidiformis, barryi, likiangeński, cuppressina, niebieski bialobok, glauca globosa, iseli fastigiata, hoopsi. mam jeszcze inwersy i pendula ale tak sobie je lubie, poluje jeszcze na engelmana. czesc z tych swierkow podczas kwitnienia ma zółte przyrosty ale one tylko chwilowo sa zółte potem zielenieja.

sosny: osciste, wszelakie kosodrzewiny, sosny czarne, bosniacka satelite, winter gold i wszelakie jeżyki. i jeszcze jedna, na ktora poluje to oregon green
jodły mam dwie: koreanki i jedna miniaturowa z żóltym nalotem (nie znam nazwy)
to taka skrocona lista iglakowatych. jest jeszcze kilka ale nie sa warte szczegolnej uwagi no i nie pamietam z glowy wszystkich nazw


Aniu piękne zbiory
Ja na mojej liście mam głównie świerki :Brewera, Inversa, Cupressina, Omorika pendula Na te będę polowała.
Mamy już kilka świerków nidiformis, orientalis aureospicata, serbskiego i mamy srebrnego, ale nie wiem jak sie dokładnie nazywa. Kilka świerków nad stawem jakieś orientalne. Kilka jodeł juŻ dość dużych i jedną szczepioną balsamiczną.
Oprócz tego koreankę zwykłą i koreankę szczepioną na pniu silberlocke. Mam kilka choin kanadyjskich różnych odmian. Mam kosodrzewinę i jedną sosnę kolumnową. Mamy kilka cyprysików tępołuskowych i mnóstwo jałowców wszelakiej maści , metasekwoję i kilkanaście cisów.
Teraz przyszedł czas na cacka
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
anabuko1 13:44, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23689
dana1s napisał(a)







Pięknie jak zawsze.
A ,że mokro i soczyscie to dobrze.Ostatnio sucho było.Roślinki się cieszą.
My też.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
pestka56 13:57, 29 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4572
Brewera rośnie bardzo powoli. Swojego kupiłam dokładnie 10 lat temu za jakieś koszmarne pieniądze i miał 90 cm wysokości. Przez kilka lat przyrastał minimalnie. Teraz jakby ciut szybciej i wreszcie widać jak byduje swoją formę.
To fotka z października 2016. Teraz jest o 30 cm wyższy. Zrobię zdjęcie jeśli chcesz, dla porównania.


Polecam choinę kanadyjską Jeddeloh. Jest śliczna. To mój ukochany iglak w ogrodzie. Też wolniutko rośnie. Mam ję od krzaczka średnicy 30 cm już 11 rok i ma teraz wysokość 50 cm, a szerokość około 80 cm.

Jak popatrzysz usunę fotki, żeby nie śmiecić u ciebie.
____________________
Kasia
TAR 15:20, 29 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7927
a widzisz zapomnialam, ze mam jeszcze jidły balsamiczne i jedna szczepiona kule na pniu, doloze jeszcze swierka pendula bruns i erich frachm. jest kilka choin i cyprysikow. nawet i pare jalowcow sie znajdzie. ale tujki żadnej nie mam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 17:19, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
pestka56 napisał(a)
Brewera rośnie bardzo powoli. Swojego kupiłam dokładnie 10 lat temu za jakieś koszmarne pieniądze i miał 90 cm wysokości. Przez kilka lat przyrastał minimalnie. Teraz jakby ciut szybciej i wreszcie widać jak byduje swoją formę.
To fotka z października 2016. Teraz jest o 30 cm wyższy. Zrobię zdjęcie jeśli chcesz, dla porównania.

Polecam choinę kanadyjską Jeddeloh. Jest śliczna. To mój ukochany iglak w ogrodzie. Też wolniutko rośnie. Mam ję od krzaczka średnicy 30 cm już 11 rok i ma teraz wysokość 50 cm, a szerokość około 80 cm.

Jak popatrzysz usunę fotki, żeby nie śmiecić u ciebie.


Doczytałam trochę o nim i dla mnie to atut, że wolno rośnie Śliczny jest! Nie usuwaj zdjęć niech sie napatrzę Jasne, że chcę
Choiny też mam trzy różne gatunki min. ta Jeddeloh, zwykłą i jedną chyba pendulę.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:22, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
a widzisz zapomnialam, ze mam jeszcze jidły balsamiczne i jedna szczepiona kule na pniu, doloze jeszcze swierka pendula bruns i erich frachm. jest kilka choin i cyprysikow. nawet i pare jalowcow sie znajdzie. ale tujki żadnej nie mam


Zaraz sobie zerknę na te co teraz wpisałaś.

Mam sporo jałowców, cyprysików i tuj. Mam też kilka różnych szczepionych modrzewi
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:30, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Cały dzień lało, ale udało nam się wsadzić nowe nabytki i chyba własnie powstaje nowy zakątek magnoliowo kalinowy Ciut uszczupliłam część z ogniskiem i zaczynam coś tam tworzyć
Zrobiłam też rabatę pod domkiem ogrodnika, ciekawa jestem jak będzie wyglądała w sezonie.
Teraz już nie pada, ale podlało solidnie. Ziemia mokra na jakieś 30cm
I do stawu dobyło wody, wreszcie!
Kret mi zrujnował chodnik w jednym miejscu, nie wiem jak on to zrobił, ale zapadłam się po łydki. Czeka mnie jutro naprawianie i muszę się z tym dziadem rozprawić!

Paulownia zakwitła kilkom a kwiatami pierwszy raz Bardzo się cieszę jest to piękne drzewo!



W ogrodzie zaczyna się najpiękniejszy czas w sezonie Kwitnie juz tak wiele roślin, że nie chce mi się wracać do domu...







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:31, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 17:34, 29 kwi 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278






____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies