Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 14:02, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sierotka napisał(a)
Danuś ufff powtórzę za kimś gdyby nie staw to zalalo by Ci cały ogród ło matko dziś znów zle prognozy co się dzieje jutro jadą z domkiem nie wiem czy się śmiać czy płakać może nie udac się montaż wczoraj lało ,przestawało i znów lało dziś w mieście niebo niespokojne a w dębowym byłam z rana to już kropilo i poszło gdzieś ,ale na bank będzie tam dzisiaj lać


Bogusiu na pogodę nic nie poradzimy. Musimy tak działać żeby strat było jak najmniej. M ma w planach podkopanie naszego rowu żeby więcej przyjmował. Tylko ten czas...
Trzymam kciuki żeby nie lało i montaż poszedł sprawnie. Musi być dobrze!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 14:04, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)
o kurcze nieciekawie, biedne rybki juz udechniete na amen w tych kamieniach?


Aniu wszystkie z kamieni i chodników uratowanie, ale nie wiem ile odpłynęło rowem za ogród, po drodze jest jeszcze jeden staw to może im się uda przeżyć. Szkoda ich!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
TAR 14:07, 23 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7614
dana1s napisał(a)


Aniu wszystkie z kamieni i chodników uratowanie, ale nie wiem ile odpłynęło rowem za ogród, po drodze jest jeszcze jeden staw to może im się uda przeżyć. Szkoda ich!


i tego sie trzymajmy, ze przezyły.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
dana1s 14:46, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
TAR napisał(a)


i tego sie trzymajmy, ze przezyły.


Tak staram się myśleć.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
kerii 16:28, 23 maj 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Niezmiennie podziwiam Twoje kaliny, cudne są a fotki pięknego ogrodu nigdy się nie znudzą z resztą chyba wszyscy tak mają, że te same miejsca w ogrodzie pokazują i niby to samo a jednak inne bo inne światło, inne ujęcie roślinki

Rybek szkoda dobrze, że choć część się udało uratować. U nas leje i leje a dziś to już całkiem masakra niby żadna ulewa ale rzęsiście pada i ani na moment nie przestaje
____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 17:22, 23 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
dana1s napisał(a)


Aniu wszystkie z kamieni i chodników uratowanie, ale nie wiem ile odpłynęło rowem za ogród, po drodze jest jeszcze jeden staw to może im się uda przeżyć. Szkoda ich!

Danusiu moje po drodze stawu nie mają, jak nie dotrą do Wisły to po nich
Byłaś już w ogrodzie ? Jak teraz? Ja nawet nie mam jak sprawdzić czy przybiera czy opada
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 17:57, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
kerii napisał(a)
Niezmiennie podziwiam Twoje kaliny, cudne są a fotki pięknego ogrodu nigdy się nie znudzą z resztą chyba wszyscy tak mają, że te same miejsca w ogrodzie pokazują i niby to samo a jednak inne bo inne światło, inne ujęcie roślinki

Rybek szkoda dobrze, że choć część się udało uratować. U nas leje i leje a dziś to już całkiem masakra niby żadna ulewa ale rzęsiście pada i ani na moment nie przestaje


Joluś uwielbiam kaliny i one chyba to czują, bo odwdzięczają się pięknym kwitnieniem. Niestety te ulewy bardzo obiły kwiaty...
Cieszę się, że Was nie zanudzam i że chcecie oglądać mój ogród
Część ryb udało się uratować , a reszta mam nadzieję pływa w stawie za płotem
u nas na godzinę przestało i znów zaczyna...brak słów na tą pogodę! I pomyśleć, że miesiąc temu pisałyśmy, że susza i że mogłoby popadać...
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:09, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)

Danusiu moje po drodze stawu nie mają, jak nie dotrą do Wisły to po nich
Byłaś już w ogrodzie ? Jak teraz? Ja nawet nie mam jak sprawdzić czy przybiera czy opada


Sylwuś bardzo mi przykro,że znów Was nawiedziło takie nieszczęście
Człowiek się stara i w kilka minut po robocie i często po dorobku całego życia. Nie mogę patrzeć na wiadomości, nie dość że trąby powietrzne to teraz jeszcze niektórych zmyło...masakra
My właśnie wróciliśmy z ogrodu. Po tym jak rano zatkałam rozerwany wlot do stawu, woda zeszła poniżej rury wylotowej i już jest bezpiecznie.
Tam gdzie zalało, odwodnienie wszystko ściągnęło i odprowadziło do rowu melioracyjnego. Rów tez przeczyściliśmy i już woda płynie spokojnie, a nie wygląda jak rwąca rzeka. W ogrodzie ogólnie jest w miarę sucho i oprócz porzechylanych bylin od nadmiaru wody szkód nie ma. Dzięki Bogu!
Mamy listę najpilniejszych poprawek i miejsc newralgicznych gdzie gromadziła się woda przy ulewie, będziemy starać się to naprawić, ale to dopiero w weekend, bo M dzisiaj znów na noc.
Mam ochotę na słońce!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:16, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Wczoraj bawiłam się we fryzjerkę, pierwsze M potem dzieci a na koniec Tedzio

było tak



w trakcie tak, moja owieczka



a na koniec tak. Nie mam jeszcze wielkiej wprawy, ale powoli się uczę





____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:22, 23 maj 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
W ogrodzie wczoraj znalazłam ogromną ćmę Nastrosz







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies