Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

dana1s 15:33, 13 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Witajcie po przerwie, nie mam czasu ostatnio na forum wcale. Praca pochłonęła mnie doszczętnie...
Czekam na urlop jak na zbawienie
Przepraszam, że u Was nie piszę, ale ledwo mam siłę na czytanie Waszych wątków i oglądanie zdjęć zatem jestem na bieżąco, ale po cichutku Zimą się poprawię

Byłam po tygodniu nieobecności w ogrodzie po pierwsze zobaczyć czy coś dolało do stawu, a po drugie zwyczajnie się stęskniłam
Ogródek zasypany liśćmi jak na jesień, ale nie chce mi się z tym walczyć. Podlało nawet w lasku, rośliny odetchnęły od upału i kurzu, który unosił się przez te upały. Drogę mamy jeszcze szutrową, ale do końca sierpnia położą asfalt Przestanie się tak kurzyć
Dalej czekam na odpowiedź z UM w sprawie działki, siedzę jak na szpilkach.
Mam jeszcze odrobinę nadziei.
Przeczytałam też co nawymyślali w sprawie ujednolicenia zabudowy miejskiej i tak muszę mieć kalenicę do drogi i tu zaczynają się schody, bo jak mi przekształcą to dom może mieć max 8,5 metra szerokości większy się nie zmieści i 7,5 długości . Dach czerwień lub grafit, uff chcę grafit
Dzięki Bogu dopuszczają klinkier. Kolor elewacji biały, krem lub pisakowy. Okna brąz lub białe. Narzucili sporo ograniczeń.
Ale byle mi dali zgodę to coś wymodzę. Szukam czegoś w gotowych projektach, bo chyba jednak taniej wychodzi niż projekt indywidualny, ale nie wiem jeszcze cz moje poszukiwania będą miały sens, także trzymajcie kciuki!

A to już dzisiejszy ogród po nocnych opadach

Staw







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 15:34, 13 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278








Miłego popołudnia Wszystkim życzę!!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
greg66 17:09, 13 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Staw się powoli podnosi, a bergenie nie do zdarcia
U mnie pada od dwóch godzin wreszcie.
Będę robił nową rabatę ale trawę musiałem ciąć.... siekierą tak zbita była.

Pozdrowienia serdeczne
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Basilikum 17:14, 13 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ale fajnie, ze i Ciebie popadalo. Ja tez ostatnio zaganiana i malo czasu na forum teraz tez z drogi zagladam. Poczytalam ale fotki w domu ogladne bo w Telefonie za male.

Mowia, ze nadzieja umiera ostatnia wiec Terz tez czekamy na pozytywna decyzje urzedu, mocno CI kibicuje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
greg66 17:18, 13 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No i oczywiście trzymam kciuki za pozytywną w sprawie domu. Jak się zacznie budowa to pewnie będziemy wszyscy kibicować a potem....parapetówa
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
HannaR 17:38, 13 lip 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
dana1s napisał(a)


Haniu tak to prawda mam sporo kalin, z kompaktowych ładnie kwitnących i jeszcze pachnących kalin polecam Burkwooda Ann Russel, dodatkowo jest często zimozielona. Na niej nigdy mszyc nie miałam.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny!


Dzięki za odpowiedź.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
dana1s 18:38, 13 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
greg66 napisał(a)
Staw się powoli podnosi, a bergenie nie do zdarcia
U mnie pada od dwóch godzin wreszcie.
Będę robił nową rabatę ale trawę musiałem ciąć.... siekierą tak zbita była.

Pozdrowienia serdeczne


Grzesiu jak popada to szybko się uzupełni. Bergenie podeschły, ale jeszcze dają radę.
U nas kropi, może się rozwinie.
Ja w tym roku nic nie ruszam, ale na wiosnę przerobię rabaty wokół leżaków, dostaną obwódki z Bergenie. Zamierzam ujednolicić całość.
Miłego wieczoru!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:41, 13 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Basilikum napisał(a)
Ale fajnie, ze i Ciebie popadalo. Ja tez ostatnio zaganiana i malo czasu na forum teraz tez z drogi zagladam. Poczytalam ale fotki w domu ogladne bo w Telefonie za male.

Mowia, ze nadzieja umiera ostatnia wiec Terz tez czekamy na pozytywna decyzje urzedu, mocno CI kibicuje


Izuś wreszcie
Ja nie narzekam cieszę się że pracuję, ale na nic nie mam czasu...
Mam nadzieję, że zrobią mi prezent na urodziny
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:42, 13 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
greg66 napisał(a)
No i oczywiście trzymam kciuki za pozytywną w sprawie domu. Jak się zacznie budowa to pewnie będziemy wszyscy kibicować a potem....parapetówa


Grzesiu jesteś zaproszony, tylko trzymaj kciuki i czaruj . Może się uda
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 18:43, 13 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
HannaR napisał(a)


Dzięki za odpowiedź.


Haniu proszę bardzo!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies