Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ...uDany ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

...uDany ogród

TAR 17:52, 19 kwi 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7548
Dana twoj ogrod wymiata, kaliny niezle zaawansowane, pocieszam sie ze u mnie pozniej sie naciesza a ryzyko przymrozkow mniejsze

dokupilam sobie dwie nowe kaliny: Rotundifolium (te chyba masz) i angielską "Śnieżka"

Moje rozowe epimedium Lilafee zdechło a kwitnie tylko to żółte Frohnleiten. A twoje to jaka odmiana, piekny ma kolor.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Nowa12 19:09, 19 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak zawsze cudowne zdjęcia. I tyle kwitnącego. Epimedium kompletnie nie znam. Muszę się doszkolić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
KasiaBawaria 07:42, 20 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Przepiekna wiosna. Zachwycilam sie i kalinami i epimedium
____________________
Zapraszam na kawe
Ewa777 20:49, 20 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
U mnie nadal bez deszczu. Sucho bardzo. Podlewamy, bo żal mi roślin.

Rzeczywiście to najpiękniejszy czas - czas kwitnienia drzewek owocowych
U mnie świdośliwa jeszcze w pąkach.

Twoje kaliny mnie zachwycają.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
dana1s 08:23, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Gosiek33 napisał(a)
Dla takich widoków warto w ogrodzie pracować


Gosiu to prawda, przedwczoraj trochę popracowałam a wczoraj wreszcie wybrałam się na upragniony szkółking. Niestety wybór słaby, a ceny przez ten przestój mocno poszły w górę. Kupiłam tylko jednego powojnika i tujkę Holub.

Basilikum napisał(a)

a ja biala mam, mialam dwie, zostala jedna ale jest tylko jakos nie widze, by sie za bardzo rozrastala. No i jeszcze trzy inne mam (przeglad u mnie) chce kolekcjonowac i na pewno beda kolejne. jedyny problem to, ze mam malo cienia ale powoli bedzie go wiecej


Izuś ja mam tylko tą jedną odmianę. Szukałam innych, ale nic nie spotkałam. Na białą mam chętkę U mnie cienia, aż za dużo

TAR napisał(a)
Dana twoj ogrod wymiata, kaliny niezle zaawansowane, pocieszam sie ze u mnie pozniej sie naciesza a ryzyko przymrozkow mniejsze

dokupilam sobie dwie nowe kaliny: Rotundifolium (te chyba masz) i angielską "Śnieżka"

Moje rozowe epimedium Lilafee zdechło a kwitnie tylko to żółte Frohnleiten. A twoje to jaka odmiana, piekny ma kolor.


Tarciu bardzo dziękuję za miłe słowa
Znów zapowiadają przymrozki, u mnie w ogrodzie bardzo zacisznie mam nadzieję że niczemu nie zaszkodzą.
Część kalin już przekwitła, reszta w blokach startowych
Mam obie Dostałam wczoraj jakąś nową nie wiem co to za jaka wiem że to japońska, ale bez nazwy gatunkowej. Później cyknę fotkę
Epimedium dostałam kilka lat temu od koleżanki z forum i tak się rozszalało, nie wiem jaka się nazywa ale jest cudowne. Kolor uwielbiam!

Nowa12 napisał(a)
Jak zawsze cudowne zdjęcia. I tyle kwitnącego. Epimedium kompletnie nie znam. Muszę się doszkolić .


Aguś bardzo dziękuję!
To najpiękniejszy czas w moim ogrodzie.
Epimedium to taka malusia perełka w ogrodzie. Polecam

KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekna wiosna. Zachwycilam sie i kalinami i epimedium


Kasiu wiosna zawsze mnie urzeka W tym roku jest zjawiskowa
Kaliny to moje ulubienice, a epimedium jest tak delikatne że nie sposób się nim nie zachwycać

Ewa777 napisał(a)
U mnie nadal bez deszczu. Sucho bardzo. Podlewamy, bo żal mi roślin.

Rzeczywiście to najpiękniejszy czas - czas kwitnienia drzewek owocowych
U mnie świdośliwa jeszcze w pąkach.

Twoje kaliny mnie zachwycają.


Ewciu u nas od kilku dni ładnie pada, wreszcie zieleń się wybarwiła i ogród odetchnął od tej duchoty.
Ja nie podlewam wcale.
Ewciu masz rację wtedy człowiek gdzie nie spojrzy coś kwitnie, kocham ten czas
U mnie już przekwitła.
Kaliny właśnie zaczynają pokaz

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Pola 08:28, 03 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
dana1s napisał(a)
Na koniec wczorajsze widoczki









Pozdrawiam Was serdecznie i trzymajcie się zdrowo

Moja ulubiona perspektywa, słupek odgapiłam tylko karczocha na nim postawiłam .
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
dana1s 08:38, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mamy długi weekend Trochę popracowałam w ogrodzie, trochę odpoczęłam no i wreszcie byliśmy na pozwiedzać szkółki. Pierwszy raz w tym przedziwnym roku.
Wybór słabiutki, ludzi całkiem sporo. Pełne parkingi były, a u Kapiasa staliśmy prawie 40 minut w kolejce do kasy.
Ale napasłam oko porządnie.
Zakupy bardzo małe, ale cieszą .Później pstryknę zdjęcia to pokażę.
Wcześniej na wyprzedaży w Biedronce wykupiłam wszystkie jakie były odmiany piwonii i jednego powojnika. Ma mieć olbrzymie kwiaty



Już ładnie rosną i co poniektóre będą kwitły, ciekawa jestem jaka będzie zgodność z obiecaną odmianą. Róże z tego samego miejsca z zeszłego roku zabrały się pięknie i też już mają pąki
Mój M pracuje nad warzywnikiem, tam niestety przeciwnik nie chce się poddać i robota idzie jak krew z nosa. Ja ogarnęłam część ozdobną.
Staw czeka w kolejce na czyszczenie. Dwie osoby na tyle roślin i areał to mało, ale nie poddajemy się
Mam nadzieję, że jak wykończymy część warzywno- gospodarczą będzie łatwiej zadbać o cały ogród.
Urząd dalej nie pracuje, zatem nie mieliśmy wizji lokalnej i chyba w tym półroczu się nie odbędzie...

Wiosna moi drodzy







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:41, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Kanzan



Amonogawa



Wiśnia plena



Ośnieża

____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:43, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Bergenie już się pozbierały po zimie oberwałam im zniszczone liście i właśnie zaczynają masowo kwitnąć



Kalina angielska się postarała w tym roku



Tomentosum też obsypana



____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 08:46, 03 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
W lasku kolorowo







____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies