Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Great Dixter - Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Great Dixter - Anglia

mira 21:57, 13 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
abiko napisał(a)
Ogród widziałam kilkakrotnie w TV, były powtórki nawet. Mnie w nim zachwyca kolorystyka Ilość czerwieni, którą pokazałyście... I te doniczki... Mira nie kusiło, żeby dokupić?

Aaa i co ta dziewczyna miała na rękach jako osłonki?


Kusiło, ceny chłodziły .
To chyba była wolontariuszka albo ogrodniczka - miała takie zarękawki - był upał to może taki szpan ogrodowy a może żeby rąk nie mieć odrapanych.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:08, 13 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Wydobyłaś wszystkie smaczki z tego ogrodu, lubię Twoje detektywistyczne zapędy
w ogrodach, to szperanie po zakamarkach, które zazwyczaj są omijane.
No i to wiekopomne stwierdzenie-nie bać się wysokich bylin, cóż, że się pokładają, bo ogród to nie szufladka z grzecznie ułożonymi przedmiotami, to żywy twór. Ilekroć słyszę, że kanciki nie ostre, że coś nie trzyma pionu, że...itd. mam ochotę powiedzieć, spójrz człowieku w lustro, czyż jesteś doskonały? a żyjesz i chcesz żyć.
Właśnie zamówiłam kilka pelargonii, to dla mnie nowość bo nigdy nie tęskniłam do nich, masz mnie na sumieniu


Ewo mam problem gdzie jest granica pomiędzy wścibskością a zwyczajnym poznawaniem ogrodu z wszystkimi jego zakątkami - sama nie wiem - lubię spojrzeć na kompost i jeszcze go w ręce rozgnieść, i na inne rozwiązania - takie miłe zwiedzanie ogrodu jak dla mnie musi dawać też jakaś naukę - stąd wściubanie nosa. Tak wszyscy mamy pewnie.

Jeśli chodzi o wysokie byliny to właśnie była tam cała wielka rabata z bardzo wąskimi ścieżkami a po bokach żywopłoty.Tam byliny stały prosto i pewnie część tak miała, a te co by się pokładały to miały o co się oprzeć bo nasadzenia były bardzo gęste.
W połowie sierpnia przeciskałam się tymi ścieżkami a rośliny byly przeważnie wyższe od mnie.

Pelargonii będziesz mieć więcej .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:11, 13 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
laurowisnia napisał(a)
Dziękuję za relację, z wysokimi bylinami poszłabym dalej i chętnie założyła osobną rabatę, są takie majestatyczne.


Tam właśnie taka była - osobna. Zdjęcia ciężko było robić bo z mojego poziomu mogłam tylko w niebo - tak były wysokie.
Ja przekonałam się do wielgasów ale wolę je wstawić do rabaty z różnymi wielkościami.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:12, 13 lut 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ energetyczne widoki. W sam raz remedium na te zaokienna smutę. Dziękuję.


O to właśnie mi chodziło - miło mi.

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 16:30, 14 lut 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogród jak rajska łąka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anitka 07:57, 23 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Dokładam zdjęcia z wizyty w połowie czerwca 2019. Zachęcona relacjami dziewczyn postanowiłam wpisać ten ogród na listę do odwiedzenia. Widać, że wiele nasadzeń czy kompozycji w donicach się nie zmienia. Trafiliśmy na dobry okres dla tego ogrodu. Wiele roślin pokazywała się w najlepszym świetle.

Ale zaczynamy wędrówkę od początku.
Tuż przy parkingu były wielkie góry kompostujących roślin, zapowiadając skale tego ogrodu. Widać, że w ogrodzie dba się o każdy szczegół. Nawet stroje osób w nim pracujących są odpowiednio dobrane.

Aż chciało sie zapakować do bagażnika.


W tle widać charakterystyczne zakończenia na dachu posiadłości.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:04, 23 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Przy parkingu położony jest również warsztat. Jak ja lubię zaglądać w takie zakamarki.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:09, 23 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Idziemy do kasy.

I przekraczamy wejście z urocza bramką.



Cisowy żywopłot kryje Meadow Garden -dziką łąkę, ponad która górują stare drzewa owocowe.




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 08:17, 23 sie 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Szybki rzut oka do tyłu.


Przechodzimy przez przejście w żywopłocie. Po prawej stronie również jest niewielka rabata - Solar Garden, na której posadzone lwie paszcze, ale w tym roku różnokolorowe.


Można przysiąść na chwilkę przed posiadłością. Lub poobserwować, pracujące z dużym zaangażowaniem osoby w ogrodzie.



C.d.n.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anda 13:11, 23 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
To czekam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies