Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 15:59, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Zagajanka na jesień pozbywala się róż z ogrodu więc ja przygarnąłem kilka...tak jak wiosną posadzilem je do foliowych worków i schowalem do szopki ustawiając na przeciwko okienka tak żeby miały światło...babci kazalem podlewać co jakiś czas...dzisiaj patrzę A one mają oczka (już takie na 1 cm)
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 16:24, 14 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Radziu2013 napisał(a)


Zapowiadają się mam nadzieję ze nie wyjdzie tak jak w zeszłym roku...muszę się zabezpieczyć porządnie przed ziemiurkami...


Ja zamiawiam zawsze ziemie marki Seramis. Nie wiem, czy w PL takowa jest, ale jest swietna, specjalnie do wysiewow.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 17:08, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)


Ja zamiawiam zawsze ziemie marki Seramis. Nie wiem, czy w PL takowa jest, ale jest swietna, specjalnie do wysiewow.


Ewo sprawdziłem póki co tylko pobieżnie i znalazłem na allegro i jeszcze w jakimś sklepie, ale jest tylko pokazane podłoże o granulowanej, porowatej strukturze (bardziej do storczyków i innych kwiatów domowych).

W zeszłym roku kupiłem zamarzniętą ziemię w worku...żeby sprawić by była normalna wsadzałem etapami do rozgrzanego do 200*C starego piekarnika...ziemia rozmarzła a ja myślałem że w takiej temperaturze pozbyłem się wszelkich szkodników itp... potem okazało się że mam ziemiórki które skutecznie podjadały korzonki (ale one pojawiają się z tego że jest wilgotno w doniczkach...dlatego w tym roku postaram się nie robić takich błędów przy podlewaniu itp. a poza tym kupię lep na te owady i inne środki rozpuszczalne w wodzie do podlewania
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
AniazZielone... 20:05, 14 sty 2018


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj Radziu, czytając co będziesz siał, zobaczyłam, że białe aksamitki. Na jesieni zamówiłyśmy z kuzynką nasiona białej aksamitki stwierdziłyśmy, że się podzielimy nimi jak przyjdą, już nawet myślałam jak będzie wyglądać obwódka z jeżówek z nich. Otwieramy opakowanie, a tam całe 6 sztuk nasion. Myślałyśmy, że pękniemy ze śmiechu
Niewiem czy wiesz, ale na jesieni będziesz mógł wykopać korzenie dziwaczka i przechować je przez zimę, w przyszłym roku będą podobno kwitły wcześniej i obficiej. Tylko uważaj one mają baaardzo długie korzenie.
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
gosika67 20:26, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć, ale okazów zamówiłeś. Ja patrzyłam na róże.Byliny będę zamawiać w lutym.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 21:36, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)
Witaj Radziu, czytając co będziesz siał, zobaczyłam, że białe aksamitki. Na jesieni zamówiłyśmy z kuzynką nasiona białej aksamitki stwierdziłyśmy, że się podzielimy nimi jak przyjdą, już nawet myślałam jak będzie wyglądać obwódka z jeżówek z nich. Otwieramy opakowanie, a tam całe 6 sztuk nasion. Myślałyśmy, że pękniemy ze śmiechu
Niewiem czy wiesz, ale na jesieni będziesz mógł wykopać korzenie dziwaczka i przechować je przez zimę, w przyszłym roku będą podobno kwitły wcześniej i obficiej. Tylko uważaj one mają baaardzo długie korzenie.
Pozdrawiam


Witaj Aniu

A w jakim sklepie zamawiałaś nasiona? Pytam się na przyszłość bo też miałem chęć coś zamówić ale chyba jednak zdecyduję się na zakupy miejscowe...stwierdziłem że przez internet to kupiłbym ich hohoho i jeszcze trochę, a potem nie wiedziałbym gdzie sadzić ( a jeszcze dojdą cebulki i nowe sadzonki itp.)

Obwódka z tych aksamitek na pewno bardzo ładnie będzie wyglądać Doda jeżówka fajnego charakteru

Za radę odnośnie dziwaczka dziękuję Nie wiedziałem o tym (szkoda tylko że tak jak mówisz korzenie są długie bo można je łatwo uszkodzić (a potem są problemy jak się je uszkodzi?) Jak coś to będę zbierał nasiona na zapas

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:44, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Cześć, ale okazów zamówiłeś. Ja patrzyłam na róże.Byliny będę zamawiać w lutym.

A tak mnie coś dzisiaj podkusiło na cebulki

Róże oglądałem już tydzień temu (w sklepie Rozaria-ceny wydaja mi się przystępne, a rekomendacje są bardzo dobre, ale jeszcze nic nie zamawiałem) Póki co pewne jest jak w banku że zamówię Ghislaine de Feligonde, New Dawn,Golden Showers (to z pnących, ale chyba w tym roku postawię tylko na nie...chyba)

Byliny też już przeglądałem w Albamar ( ale nie mam pewności czy chcę zamawiać je przez internet - z jednej strony zamówię, przywiozą pod drzwi i mam spokój nie muszę nigdzie latać, a z drugiej oglądając rośliny na miejscu mogę sobie wybrać bardziej rozrośniętą sadzonkę itd.)

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Rumianka 22:38, 14 sty 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Ależ dłuuuga lista zasiewów szykuje się u Ciebie...Zaczynasz nowy sezon z wielkim rozmachem...Wszystkiego udanego Radziu...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Radziu2013 22:40, 14 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Rumianka napisał(a)
Ależ dłuuuga lista zasiewów szykuje się u Ciebie...Zaczynasz nowy sezon z wielkim rozmachem...Wszystkiego udanego Radziu...


Zaczynam... Oby tylko wszystko dotrwało do momentu wędrowania na rabaty

Dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
barbara_kraj... 22:53, 14 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Radku, życzę udanego startu w tegorocznych zasiewach. Myślę, że w końcu lutego możesz zaczynać.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies