Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 15:41, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Wzięło mnie na wspominki...w pierwszym roku, w którym zainteresowałem się "badylami" zaczynałem tak...hahah



Ooo tutaj widać fragment "suchej rzeki" Wykopałem ja pod okapem żeby zbierała wodę i nie zalewało wszystkiego obok bo robiło się błoto...w głowie miałem inaczej i inaczej też wyszło bo była ona przerywana ze względu na pozostałości po studzienkach (trzeba by było kuć cegły itd. i ostatecznie babcia przekonała mnie wtedy na fragmenty).......na początku chciałem żeby szła ona przez całe podwórko...ale cóż (mostki były z palet)
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 15:48, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Pamiętam...zauroczony ogrodem pani Anny Babiuch zapragnąłem mieć wrzosy...posadziłem więc kilka ( jeszcze siewka dyni się gdzieś znalazła a ja ją tak zostawiłem)


Bardzo chciałem mieć wtedy w ogrodzie kwiaty o gorących barwach ( żółcie, pomarańcze, czerwienie itd; absolutnie nie białe i fioletowe a już na pewno nie niebieskie) bo że niby robią taką ciepłą atmosferę...i tak robią, po jakimś czasie spodobały mi się te chłodniejsze barwy...bardziej spokojne, może nawet wyciszające..

W związku z powyższym były czerwone mieczyki ( roślin nie za dużo ale ziemia na tej niby rabatce wypielona na glanc )
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 15:52, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Fragment przy parniku na początku był obsadzony paprociami i smagliczką potem dokupiłem rozplenicę, a po rozplenicy kolejne trawy bo bardzo mi się spodobały i dlatego ten fragment zmienił wygląd


I zaczęły kwitnąć wrzosy
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 15:57, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Wrzosy różowe...hmmm no jakże bez białych też się nie obędzie...a białe będą dobrze wyglądać na tle żółtych zrębków...ja nie wiem co mnie wtedy podkusiło na żółte zrębki

Ale fragment z hostami dostał już normalną korę


W między czasie zbieranie na polu po trochu kamyczków i wysypywanie żwirkiem rabaty wzdłuż stodoły ( do dzisiaj nie dokończyłem jej wysypywać...zawsze są miejsca które go bardziej potrzebują)
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:06, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nie wiem teraz czy tak było przez rok czy przez dwa...no ale w końcu coś zaświtało że trzeba coś zmienić (nadal nie było dobrze, ale...) ...znaczy że było zasypywanie suchej rzeczki, budowanie górki...zmiany roślin itd.


I gdzieś tam jakieś pierwsze kształty rabatki bagienkowej, która powstała w tym roku
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
patrycja 16:07, 01 sty 2018


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
Załapałam się na mieczyki, jupi.

Macham noworocznie
____________________
Patrycja mój ogródek
Radziu2013 16:11, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112


Aaa na wiosnę chyba też dwa lata temu powstawało "oczko" mino oczko
wiosną (brzydkie bo brzdkie ale nawet nie wiecie ile radości mi ono sprawiło)

i latem

Ale w tym roku jego wygląd i tak się zmieni bo folia gdzieś nieszczelna
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:18, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112


(Błagam nie patrzcie na te brzydkie okienka a już na pewno nie zwracajcie uwagi na tę szmatę w oknie...szmatki już nie ma ale okienka zostały...jeśli macie jakieś pomysły co z nimi zrobić to jestem otwarty , bo mój jedyny pomysł to okiennice-no na wiosnę na pewno muszę coś z nimi zrobić!!!)
Wiec rabatka dostała potem kory...pomyślałem-trawa jedna druga...hmmm trochę jak na prerii, nie? hahah dołożyłem więc gałęzie na ściony żeby była jeszcze bardziej w tym klimacie

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:23, 01 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
W zeszłym roku (ale w sensie nie 2017 tylko jeszcze 2016) jeszcze zmieniałem w tym obrębie...byliny które były na tej "preriowej" ( a były tawułki i chyba cos jeszcze) całkiem przesadziłem a ich miejsce zajęły kolejne trawy...+powstała kolejna górka na wrzosy itd.
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Katkak 16:26, 01 sty 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Radzio fajnie ta rabatka. A okienka bardzo mi się podobają, co się czepiasz?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies