Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Anda 10:54, 18 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Radziu, moja orlaya zaczela kielkowac, na razie 4 sztuki

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 16:40, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)


czekam na zdjęcia pochwal się paczkami


Aj Zoja, nawet nie myślałem żeby robić zdjęcia...kartony porozrywałem, wszystko wyciągnąłem...Zobaczysz wszystko jak trafią do ogrodu

Z Benexa jestem zadowolony, ale Albamar mnie nie porwał...to znaczy, wiedziałem w jakich donicach będą sadzonki; wiedziałem, że w okresie wiosennym część nad ziemna jest obumarła, ale mimo to czuje jakoś niedosyt...
Floks i wiesiołek miały młoda listki już po rozpakowaniu, a szałwia zaczyna właśnie wypuszczać (po dotarciu nie było nic w ogóle widać)...

Ale jeśli będę miał kiedyś coś zamawiać to nie rezygnuję z ich usług, bo mają duży wybór
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:41, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Radziu, moja orlaya zaczela kielkowac, na razie 4 sztuki



OOO To w sumie ile czasu potrzebowała?
Ja swoją wysiałem dzisiaj
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:50, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Wysiewy jednak zaczęły padać Ale wczoraj przepikowałem je do czystej (także wyparzonej ziemi), więc mam nadzieję że odżyją...

Strasznie ciężko jest pikować lobelie...

I z kobeą też się coś dzieje bo listki zaczęły podsychać...na razie wyciągnąłem z ziemi i wsadziłem do miseczki z wodą, a babcia ma dokończyć przesadzać je do świeżej ziemi bo ja nie zdążyłem...

Wysiałem nasiona roślin, które pierwszy raz trafiły do ziemi już wcześniej (mikołajek, nostrzyk, malwa itd.), ale ziemiórki wygrały... oby te lepiej się trzymały (w zeszłym roku jak miałem ziemiórki to część młodych siewek trafiła do ogródka przykryta butelkami i przetrwała...szkoda że teraz niestety leży śnieg...)

Do ziemi trafiły też nowe nasiona m.in. astrów, orlayi, zatrwianu...

Jeśli chodzi o pogodę, to tak jak wspomniałem wyżej śniegu nasypało sporo, do tego mróz i wiatr...dobrze że od jutra ma być już cieplej...może przed Wielkanocą uda się jeszcze ogarnąć trochę w ogródku...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 16:54, 18 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Radziu2013 napisał(a)


OOO To w sumie ile czasu potrzebowała?
Ja swoją wysiałem dzisiaj


Wysialam 5 marca
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gosika67 16:58, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Radziu a gdzie Ty się podziewałeś? Dla mnie przesyłka od Albamaru będzie pod koniec marca, tak się umawiałam. Co jeszcze zamówiłeś? Na róże skusiłeś się?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Mirka 17:08, 18 mar 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja nigdy do żadnych wysiewów nie wypażam ziemi.Bardzo rzadko mi coś pada.Na początku zawsze z umiarem podlewam raz w tygodniu.
Szkoda tego co ci padło ale takie życie ogrodnika.Macham Radziu
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Radziu2013 18:17, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)


Wysialam 5 marca


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:21, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Radziu a gdzie Ty się podziewałeś? Dla mnie przesyłka od Albamaru będzie pod koniec marca, tak się umawiałam. Co jeszcze zamówiłeś? Na róże skusiłeś się?




Do mnie 26.03 ma być jeszcze wysłana paczka z sadzonkami z innego sklepu...
Czekam jeszcze na wiadomość z Floribundy o wysyłce róż

Jeśli chodzi o jeszcze inne róże to skuszę się najwyżej na te z lokalnych sklepów np."Climbing Iceberg (bardzo lubię tą różę), Capistrano, Kristall, Canelot i Gloria Dei (tą też lubię)



____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:23, 18 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mirka napisał(a)
Ja nigdy do żadnych wysiewów nie wypażam ziemi.Bardzo rzadko mi coś pada.Na początku zawsze z umiarem podlewam raz w tygodniu.
Szkoda tego co ci padło ale takie życie ogrodnika.Macham Radziu


Szkoda...trochę mi to humor zepsuło...ale mam nadzieję że następna "partia" da radę...

Mircia, ale moje doniczki stoją na parapetach, a pod każdym jest grzejnik...więc po tygodniu byłby pieprz...a może spróbować?...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies