Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 22:32, 15 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
Hostt nie znam, na przesadzaniu tez sie nie znam, ale czy ta porzeczka nie ma dziwnie poskrecanych lisci?

Co do zdjecia-reklamy.
Szczerze to tak: zrobiles piekne zdjecia zbiorow ale takie dozynkowe. Mysle, ze producentom nie o to chodzilo. Patrzac na Twoje zdjecia po prostu nie wierze, ze wszystko co na nich dales pryskales ta butelka

Ciekawa jestem tych tajemniczych planow na nastepny sezon
Macham!


Zoju, odnośnie konkursu mam takie same przemyślenia...ale spłynęły one na mnie już po wysłaniu zdjęcia...a dodatkowo to miały być chyba dojrzewające zbiory (chyba, bo tematu teraz dokładnie nie pamiętam), ale jakoś chrzestna mnie nakręciła na jakąś kompozycję i tak wyszło...no ale cóż...nie ma co rozpamiętywać Teraz zdobi mi ogród

Porzeczka ma lekko poskręcane liście, ale ja nie pryskam...ani drzew, ani warzyw, ani krzewów...przy kwiatach też staram się ograniczać...tylko do tego co niezbędne...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:34, 15 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Stare agresty dałam sąsiadowi i mają się u niego dobrze.A mi się Twoja kompozycja na drabinie bardzo podoba I te jabłka w białym koszu na krześle też świetne.
Ja daję Ci pierwsze miejsce na O.
Też jestem ciekawa co teraz zrobisz i jakie masz plany.


Och...pierwsze miejsce na O? Grażynko, na forum mamy takich florystów, że oko bieleje widząc ich kompozycje Ale dziękuję

Teraz? No cóż...jutro trochę "pogrzebię" w piątek podosadzam...itd.
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:31, 15 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112

Jak to połączenie nie wyszło...aż sam jestem zły Ale teraz pozostało albo czekać aż kupię coś w miejsce rudbekii (powoli zmierzam z sadzeniem ku miejscu, w którym rosną) albo przeczekać jesień






Niby telefon lepszy, a zdjęcia jakieś marne wychodzą...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 23:33, 15 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kupiłem ostatnio na bazarku pięć sadzonek astrów, ale wychodzi na to, że jeszcze mi ich zabraknie...tak więc czekam do piątku... Przy okazji zamówiłem astra gawędka i floksy A może coś jeszcze w oko wpadnie...

A wziąłem go nie ze względu na kwiaty, tylko liście...jakieś inne...jak nie marcinkowe...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gosika67 23:42, 15 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ale pyszności pokazujesz i tak ładnie przedstawione. Hosta ciekawa,ja astry wysiałam i mają pąki.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 23:46, 15 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
Ale pyszności pokazujesz i tak ładnie przedstawione. Hosta ciekawa,ja astry wysiałam i mają pąki.


Gosiu, jakie astry? Te jednoroczne, gawędki czy marcinki?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gogo 11:58, 16 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
A jakie wysokie są te kupione astry, faktycznie mają ciekawe listki.
Ja kiedyś kupiłam 5 sztuk właśnie białych marcinków i miały być niskie.
Posadziłam z przodu, a one są najwyższe i głupio to wygląda. Ale musi tak zostać, bo przesadzając musiałabym naruszyć kilka innych roślin.
Tak to wierzyć sprzedającym
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Radziu2013 12:09, 16 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
A jakie wysokie są te kupione astry, faktycznie mają ciekawe listki.
Ja kiedyś kupiłam 5 sztuk właśnie białych marcinków i miały być niskie.
Posadziłam z przodu, a one są najwyższe i głupio to wygląda. Ale musi tak zostać, bo przesadzając musiałabym naruszyć kilka innych roślin.
Tak to wierzyć sprzedającym


Szczerze? Dokładnie to sam nie wiem...spytałem się pani sprzedającej czy one będą wyższe bo chciałem je dać na środek rabaty...na co pani powiedziała że de facto nie ma niskich marcinków...wszystkie w drugim roku rosną wyższe niż powinny...więc możliwe, że te będą do połowy łydki albo i do kolan Ale bez różnicy...jak będą takie jak teraz to dobrze jak będą do połowy łydki lub do kolan to też dobrze

Czekam już do września Właściwie to do takiej chłodniejszej jesieni, żeby móc już zacząć przesadzać
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gogo 00:18, 17 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja też czekam, bo po obejrzeniu innych ogrodów i zaplanowaniu przesadzania już chcę działać A u mnie znowu gorąco, prace odkładam na wieczór i już niewiele wtedy można zrobić
Ciebie sprzedająca nie wprowadziła w błąd jak mnie, informacją, że będą miały najwyżej 30 cm.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
gosika67 20:02, 18 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Radzio to są astry z nasion jednoroczne.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies