Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 10:27, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Radziu, z tym zagonieniem rodziny do pracy żartowałam Moja rodzina przyjeżdżała na dłużej, ale nic im nie pozwoliłam robić. Bo ja to taka Zosia Samosia, wszystko lubię zrobić sama, nie pozwalam odbierać sobie przyjemności




Grażynko, też tak mam...ale u mnie to się kończy jeszcze sprzeczkami...bo ja lubię wszystko robić sam, a przez innych jest to odbierane jako bym się wywyższał i uważał że wszystko robię najlepiej...a wcale nie o to mi chodzi...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 10:28, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
eda napisał(a)


buziaki dla babuni super ale roboty zrobione podziwiam i cieszę się z tobą macham serdecznie i bardzo podoba mi się to twoje w dalszej części cytuję " takie tam " super rabatka piękny widoczek wyszedł :0 buziaki


Buuuuziaki
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 10:29, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
Radziu przesylam dla ciebie trzmieliny która ładniejsza




Tak, biała zdecydowanie bardziej mi się podoba Jako lizak także

Dziękuję za fotke Elu
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 10:36, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
Super wyszla ta donica z kamieni.
W ogole miejsce, ktore tam ogarnales wymagalo ogromu pracy ale jest teraz jest pieknie. Potencjal mega duzy i juz ciekawa jestem co tam sobie wymarzyles
Brawo!
...i ogromny podziw


Donica też mi się podoba...bo niby jest to zagroda dla kur...a kury to trochę takie szkodniki...ale może jak posadzę odpowiednie rośliny to dadzą przy nich radę
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 10:38, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Monia81 napisał(a)
Kawał pracy za Tobą Radziu, ależ masz teraz kawałek pikny do obsadzenia, no ciekawa jestem co wymyśliłeś na ten kawałek donica bardzo mi się podoba lubię takie kamienie, wyszło ci to naprawdę super pozdrawiam



Też je lubię, choć mam wrażenie, że póki co jest ich duuużo...dlatego chcę dodać jakieś rośliny, żeby odwróciły trochę uwagi od masy kamulców…
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 10:56, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Dobrze...to zacznę od moich planów i dylematów...tylko od czego zacząć, żeby to miało ręce i nogi...



Z tego kawałka przestrzeni chciałbym wyznaczyć osobny pokój ogrodowy...czyli potrzebuję jakiegoś żywopłotu (tak mi się wydaje, że potrzebuję), który ładnie oddzieliłby tą przestrzeń...myślałem o zimozielonym, bo o każdej porze roku będzie ładnym zielonym ekranem, a dodatkowo zimą osłoni to miejsce od wiatru...

Przyznam się szczerze, że najwięcej myślałem nad zwykłą tują szmaragd...to znaczy...ja nigdy nie byłem jakimś jej wielkim fanem, bo wydaje mi się, że stała się popularna do tego stopnia, że aż nudna...

Wolałbym oczywiście np. cisy...ale w jej kontekście przemawia za mną: cena (bo są dość tanie), tempo wzrostu (bo przecież rośnie szybko) i właśnie to o czym wspomniałem...jest zimozielona...

Jeśli chodzi o żywopłot liściasty...bo taka myśl też mi przemknęła...to wiąz turkiestanu...bo tani, szubko rośnie...tyle że nie zimozielony ale jakoś bym to zniósł

Taki żywopłot myślałem poprowadzić po całości tego wnętrza - tzn. w pasie w którym widzicie teraz hortensje, szałwie, liliowce...dalej wzdłuż siatki od zagrody...dalej wzdłuż szopki sąsiada, przez to jego "ogrodzenie" i dalej wzdłuż tego ceglanego muru, który niedawno pokazywałem...

I teraz moje pytania:
1.Czy poprowadzić żywopłot tak jak opisałem?

2.Co myślicie o gatunkach z jakich miałby powstać? (sugestie w doborze gatunku mile widizane)

3. A może nie prowadzić żywopłotu po całości (tak jak to przedstawiłem)-zostawić niezasłoniętą ścianę od szopki sąsiada, a zamiast siatki od zagrody, dać ładny płot ze sztachetek?

4. A może w ogóle nie zamykać tej przestrzeni?



……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..


Kolejne pomysły w następnych wpisach, żeby się nie pogubić
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:07, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Tak jak mówiłem, chciałbym żeby to był taki osobny pokój...a w środku...

Oczywiście rabaty kwiatowe...ale poza tym...

Nad wybetonowanym placem (to był plac pod basen...i beton musiałbym wylać jeszcze raz bo tamten częściowo popękał) postawiłbym taką...niby altankę...niby dlatego że filary i poprzeczki byłyby z drewna (wujek stolarz zrobiłby mi jakieś falujące, ozdobne zakończenia poprzeczek...bo wystawałyby poza całość). Zamiast dachu byłby tylko jakiś biały materiał (bo tą niby altankę też chyba pomalowałbym na biało...chyba? W tej kwestii też liczę na podpowiedź), który chroniłby tylko przed słońcem...i ten sam materiał byłby upięty do filarów (rozumiecie...jak taka niby zasłona)




A tutaj powstałaby drewniana woliera dla papużek falistych...

O coś takiego (wiadomo...w rzeczywistości kształt trochę inny, ale paint oferuje coś takiego więc poglądowo wstawiam)


I jak myślicie czy to dobry pomysł? Czekam na sugestie
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:12, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112

Trzecia sprawa, to sprawa tego niby ogrodzenia...nie mogę tego usunąć bo stawiał to sąsiad...więc babcia nie pozwala...zostaje mi to jedynie przysłonić...

Mówiłem o tych tujach...one na pewno skutecznie by to zasłoniły...ale z drugiej strony, gdyby tego płotu nie było, to nowy chciałbym z białych sztachetek...

Czyli chciałbym i sztachetki (których niby mieć nie mogę), i tuje …
I stąd narodziła się opcja...tuje przy samym ogrodzeniu sąsiada, a przed tujami postawię sobie biały sztachetkowy płot...ale nie jestem pewien czy nie będzie tego za dużo...tzn i żywopłot i płot...

Jeśli macie jakieś inne pomysły jak to zasłonić to ja chętnie wysłucham
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:18, 08 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
I trzecia i ostatnia sprawa...
Pisałaem, że teraz jest wielka akcja, bo 18 wpada rodzinka...porządki i wszelkie prace są więc robione tak żeby było wysprzątane, wypleione, ogarnięte...i ok...taka zagroda podoba mi się po wykonaniu w niej prac...ale na ile procent mi się podoba? Na 70%...bo siatka ogrodzeniowa za bardzo ozdobna nie jest, a kamienie które są u jej dołu ( a muszą być żeby kury nie przeszły...potrafią sobie wydrapać przejście) też muszą być...
I mam dylemat...czy siatkę i kamienie osłonić sadząc wspomniany już żywopłot? Czy może w przyszłym roku wymienić całe to ogrodzenie na płot ze sztachet? Czy może zrobić to częściowo-żywopłot od strony wydzielonego ogrodowego pokoju (widoczny dłuższy bok zagrody na zdjęciu), a krótszy bok zamienić na płot ze sztachet?

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
zoja 11:19, 08 sie 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
patrząc na ten uroczy płot sąsiada i to co za nim ja bym posadziła tuje brabant - szybko rosną i możesz z niego formować ścianę - tylko nie zapomnij wtedy o miejscu na dojście z obu stron z nożycami.
Smaragd jest może i ładniejszą tują ale rośnie wolno, stożkowo i nie daje szybko zwartej ściany...
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies