Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Nowalijka 05:47, 02 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)


Grazynko...zasadniczo powinien być duży...ale u mnie rośnie niski...
Wysiewa sie sam...u mnie w najmniej oczekwianym miejscu...np. przy ognisku...
Poza tym po ucięciu liści czy kwiatów do wazonu wydziela ładny zapach...

Jeśli chcesz to mogę zebrać Ci nasionka

Grażynko i Radziu u mnie wyrósł pokaźny, na jakieś ok. 80 cm
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Radziu2013 08:58, 02 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)

Grażynko i Radziu u mnie wyrósł pokaźny, na jakieś ok. 80 cm


To super
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Aurelllia 09:26, 02 sie 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radzio jestem pod wrażeniem - szczęka mi opadła !!!! Super przemiany
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowalijka 12:57, 02 sie 2018


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)
Z przyjemniejszych rzeczy...
A wysiany wiosną mikolajek ładnie urósł


Bingo!!! Jakiś czas temu na swoim wątku i wątku " rozpoznawanie bylin" pytałam o tą roślinę. Nikt mi nie dał odpowiedzi. A tu proszę, zaglądam do Ciebie i widzę roślinę. Wiosną wysiałam i nie pamiętałam co. Zresztą Radziu to nasionka od Ciebie. Radziu czyli w tym roku mikołajek nie zakwitnie?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
gogo 13:16, 02 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Cześć Radziu, odwaliłeś kawał roboty
Widziałam stertę cegieł, czy planujesz coś z niej zrobić, np. podwyższone rabaty, żeby tak nie kopać i tam gdzie jest beton.
Dzięki za info o aminku, chcę nasiona, napisz kiedy będą, to wyślę adres.
A tak a propos rycia przed przyjazdem rodziny, nie lepiej było poczekać i zagonić przyjezdnych, zapewniając im wakacyjną rozrywkę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Radziu2013 14:00, 02 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelllia napisał(a)
Radzio jestem pod wrażeniem - szczęka mi opadła !!!! Super przemiany



Hej Aurelia

Ach...bez przesady... na razie to jedna wielka rozpierducha (przepraszam za wyrażenie)
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 14:01, 02 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)


Bingo!!! Jakiś czas temu na swoim wątku i wątku " rozpoznawanie bylin" pytałam o tą roślinę. Nikt mi nie dał odpowiedzi. A tu proszę, zaglądam do Ciebie i widzę roślinę. Wiosną wysiałam i nie pamiętałam co. Zresztą Radziu to nasionka od Ciebie. Radziu czyli w tym roku mikołajek nie zakwitnie?


Wydaje mi się, że jego czas już minął...chyba że nas zaskoczy i pokaże jeszcze co nie co jesienią
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 14:07, 02 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Cześć Radziu, odwaliłeś kawał roboty
Widziałam stertę cegieł, czy planujesz coś z niej zrobić, np. podwyższone rabaty, żeby tak nie kopać i tam gdzie jest beton.
Dzięki za info o aminku, chcę nasiona, napisz kiedy będą, to wyślę adres.
A tak a propos rycia przed przyjazdem rodziny, nie lepiej było poczekać i zagonić przyjezdnych, zapewniając im wakacyjną rozrywkę


Grażynko, cegły się przydadzą przy budowie wąwozu hostowego (do budowy murku oporowego)…myślałem też o kompostownikach-piramidkach lub inspektach, ale póki co nie będzie na nie czasu...bynajmniej nie na murek czy kompostowniki...


Rodzinka przyjeżdża tylko na jeden dzień...bo to jest tak: wujek (brat babci) zmarł, ale żyje jeszcze ciocia (jego żona) i ona przyjeżdża z pozostałymi ciociami (córki) na wesele do swojej siostrzenicy...a będąc tak blisko muszą nas odwiedzić...tzn. ja się cieszę, że nas odwiedzą, tylko uwijać się muszę jak mrówka Tak więc...zatrudnianie ich do roboty na jeden dzień nie ma sensu...nawet bym chyba nie umiał tego zrobić...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 16:08, 02 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Radziu2013 napisał(a)



Ewo...jak ja się cieszę z twojej wypowiedzi

Oficjalnie...skorzystam z Twoich rad (przy różach się nie zawiodłem, więc i teraz będzie dobrze)...wszystko do zrealizowania...a to oznacza:
-rezugnację z trzmieliny i obwódki na tej rabacie
-na jesieni zamówię przywrotnika (z tego sklepu -nie A, zamawiałem sadzonki na wiosnę, przyszły ładne, a w sezonie mega się rozrosły)
-żeby przywrotnik ładnie się skomponował, to muszę poprzesadzać trochę białą szałwię i kocimiętkę
-rozejrzeć się za malwami w jakiś ładnych kolorach

Ewo, a jakieś dwie/trzy kulki bukszpanowe? Posadzić, czy nie ?


Z opóźnieniem spowodowanym urlopem odpowiadam
Cieszę się, że moje rady się przydały
Kulkom bukszpanowym w dobie ćmy bukszpanowej stanowczo dziękujemy. Zobacz:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5700-ogrod-ani?page=710#post_5

Jeśli masz ochotę na kulki, trzy , bo myślę, że będą pasować, to raczej cisowe.

Gratuluję odwalenia kawałka dobrej roboty. Podziwiam szczerze za moc jaką masz w sobie Masz świetne pomysły, a ogród coraz piękniejszy




____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gogo 18:02, 02 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Radziu, z tym zagonieniem rodziny do pracy żartowałam Moja rodzina przyjeżdżała na dłużej, ale nic im nie pozwoliłam robić. Bo ja to taka Zosia Samosia, wszystko lubię zrobić sama, nie pozwalam odbierać sobie przyjemności


____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies