Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 23:21, 01 sty 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aurelio, Moniu, Grażynko, Aniu, Elu, Ewo, Haniu, Basiu i Dorotko, dziękuję bardzo za życzenia Człowiek od razu się lepiej czuje, jak poczyta sobie takie miłe słowa- nowa energia w Nowym Roku


Sylwester faktycznie minął mi super, ale dzisiaj przez drugą część dnia dopadła mnie jakaś zaduma, melancholia, smutek...
że czas tak nieubłagalnie mija, a z roku na rok mam wrażenie, że coraz szybciej Tyle rzeczy, chwil, przeżyć, emocji minęło bezpowrotnie, tyle osób zostało w tyle (na własne życzenie, ale trzeba się otaczać ludźmi, którzy pozytywnie na nas wpływają-pchają ku górze, a nie powodują, że osiadamy na mieliźnie) i trochę mi się zrobiło szkoda, że ich nie ma...ale cóż...trzeba iść do przodu...

Potem musiałem sobie dostarczyć pozytywnych bodźców...parę blogów caotchingowych, parę cytatów, kilka rozdziałów książki i nieoceniony wkład O, na nowo postawiło mnie na nogi i dlatego teraz jestem na etapie planowania nadchodzącego roku

----------------------------------------------------------------

Aurelia, chwal się w takim razie co sobie upatrzyłaś z roślin...poszukuję na ten rok jeszcze parę gatunków w kilka miejsc...może akurat coś wpadnie mi w oko

Grażynko, Ewo - niby ta średnia ok, ale jak sobie pomyślę, że mogłem dać z siebie więcej, a niekiedy przez głupie sytuacje wyszło jak wyszło, to jestem zły Trzeba podkręcić śrubkę

Elu- a gdzie kupujesz dalie? Podaj namiary, bo będą mi potrzebne Dalie o ciemnych liściach ostatnio bardzo modne się zrobiły...może też się skuszę...
Niech Ci rosną do nieba


Dorotko- ok. mogę podać adres, ale przypomnij proszę, o jakie nasionka prosiłem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
mira 22:14, 02 sty 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Radziu - niech smutek odleci
dumaj o nasionach, przypomnij mi jakie chciałeś bo będę w tym tygodniu pakować i adres od razu podaj

te płoty co ma Iza to sie u nich kupuje gotowe - samemu się składa.
W Holandii tego sporo, tam widziałam że takie poskładane np. po metrze można kupić - Iza Ci napisze, składała jakoś sama. Są prześliczne.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Radziu2013 22:19, 02 sty 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
mira napisał(a)
Radziu - niech smutek odleci
dumaj o nasionach, przypomnij mi jakie chciałeś bo będę w tym tygodniu pakować i adres od razu podaj

te płoty co ma Iza to sie u nich kupuje gotowe - samemu się składa.
W Holandii tego sporo, tam widziałam że takie poskładane np. po metrze można kupić - Iza Ci napisze, składała jakoś sama. Są prześliczne.

pozdrawiam



Dumam, dumam...wczoraj się zastanawiałem co bym chciał wysiać... i ten wielki natłok myśli

Ech...czyli u nas pewnie się takich nie dostanie A szkoda...miałem już wyobrażenie takiego, po którym pną się wilce, powojniki... a wokół rabata...
Ale...mam całą zimę...może coś wystrugam hahaha
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 22:28, 02 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Weź zapomnij te płoty, one są strasznie drogie. Wilce i groszek pachnący mogą się piąć po czymkolwiek i zawsze będą ładnie wyglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rumianka 22:29, 02 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Radziu, Nowy Rok wkroczył w nasze progi, życzę Ci dużo pozytywnych myśli, gdyż tymi ponurymi sprawami dołujemy nasz pozytywizm, a szkoda go zaprzepaścić w otchłani smutku i zła...Głowa do góry, dobre myśli oznaczają dobre samopoczucie...niebawem wiosna nadejdzie(u mnie dziś wichura szaleje, garnkami hałasuje, wokół śnieżyce z deszczem), ogród Sylwii ze Szmaragdowej w Maji, będzie emitowany 31 marca...i czego nam więcej potrzeba... Trzymaj się chłopie...głowa do góry, nogi w dół, smutki na bok...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Radziu2013 22:38, 02 sty 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Weź zapomnij te płoty, one są strasznie drogie. Wilce i groszek pachnący mogą się piąć po czymkolwiek i zawsze będą ładnie wyglądać.




Też tak pomyślałem...przecież siatka jeszcze cieńsza, więc oplatać się roślinom też jest łatwiej...tylko taki drewniany lepiej wygląda o każdej porze roku...a gdyby tak zamówić u miejscowego pana (a mam szczęście, że taki na wsi jest), który pracuje w lesie przyczepkę fajnych, w miarę prostych gałęzi/konarów (a na pewno ma do takich dostęp) i tak po trochu, po trochu samemu toporkiem ciosać, to chyba nie wyszedłby tak duży koszt...musiałbym spytać ile kosztowałaby taka przyjemność...

No i jeszcze są konary w lesie, który mamy...tylko to są olchy...nie wiem, czy to taki trwały materiał...


A jak się nie uda to będzie więcej drewna do palenia...

Lepiej spróbować i żałować, niż żałować, że się nie spróbowało
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:41, 02 sty 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Rumianka napisał(a)
Radziu, Nowy Rok wkroczył w nasze progi, życzę Ci dużo pozytywnych myśli, gdyż tymi ponurymi sprawami dołujemy nasz pozytywizm, a szkoda go zaprzepaścić w otchłani smutku i zła...Głowa do góry, dobre myśli oznaczają dobre samopoczucie...niebawem wiosna nadejdzie(u mnie dziś wichura szaleje, garnkami hałasuje, wokół śnieżyce z deszczem), ogród Sylwii ze Szmaragdowej w Maji, będzie emitowany 31 marca...i czego nam więcej potrzeba... Trzymaj się chłopie...głowa do góry, nogi w dół, smutki na bok...



Dzięki Elisko Tobie również życzę wszystkiego co najlepsze w tym roku

Myśli odeszły już na bok...to chyba taka chwilowa niemoc była
Już 31.03. Hurra...nie mogę się już doczekać
U mnie dzisiaj pogoda okropna...wieje niemiłosiernie, przepaduje śnieg, a do tego doszedł mróz
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gosika67 21:25, 03 sty 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Radziu tak patrzę i co ? W styczniu minie 2 lata jak razem tutaj gościmy.
U nas też zimno, wieje, ten wiatr jest najgorszy, dodaje jeszcze więcej zimna,śniegu jak na lekarstwo, trochę poprószyło.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Aurelllia 22:33, 15 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Radziu jak zajrzysz na O, mógłbyś mi napisać skąd zamawiałeś kozłka lekarskiego? Miałam wysiać w zeszłym roku, ale oczywiście zapomnialam, a chcialabym miec już w tym roku kwitnącego
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Radziu2013 23:02, 29 sty 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kochani dzisiaj mijają cudowne dwa latka na O

Dziękuję wam za wszelkie rady, uśmiechy, za podtrzymywanie na duchu, motywowanie, za pomysły i przede wszystkim... za wasze piękne ogrody, które niesamowicie inspirują.

Chciałbym napisać coś więcej, ale jakoś nie mogę ładnie sklecić...




Pozdrawiam wszystkich ciepło
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies