Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 13:49, 17 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mirka napisał(a)
Ja w tym roku nie wysiewam nic. Będę wasze wysiewy podziwiać Radziu szalejesz z wysiewami



Jak to? Nic z a nic?
Mircia, właśnie staram się nie szaleć Bardziej z głową niż w zeszłym roku
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 13:52, 17 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
BKosimkArt napisał(a)
Wow chłopaku ale u Ciebie wysiewy, przypomniałeś mi o ostrogowcu, że zawsze chciałam go mieć, muszę wysiać też, długo wschodzi??

Piękne zakupy, wiele razy kupowałam tam i byłam zawsze zadowolona.



Oj Basiu, nie odpowiem Ci na to pytanie bo wysiewany był 23.02. a od tamtego czasu w ten weekend byłem pierwszy raz na wiosce, więc nie wiem czy wykiełkował po tygodniu czy po dwóch).


Ja w tym roku jeszcze zamawiałem w BR. Mam nadzieję, że paczka będzie równie super
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
gosika67 15:03, 17 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
No galante skarby, ja też miałam skrzynię od tapczanu, miałam w tym warzywnik, zapomniałam na zimę schować i ukradli mi.
Radziu chcesz ten len? Bo jest kilka sadzonek.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Radziu2013 12:23, 25 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gosika67 napisał(a)
No galante skarby, ja też miałam skrzynię od tapczanu, miałam w tym warzywnik, zapomniałam na zimę schować i ukradli mi.
Radziu chcesz ten len? Bo jest kilka sadzonek.


Teraz to chyba już będzie za późno Gosiu, ale i tak na razie nie mogę się powyrabiać więc może i lepiej, jakby miały się zmarnować to lepiej niech u Ciebie ładnie kwitną

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 12:31, 25 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Hej ho kachani

Po krótkiej przerwie odwiedziłem już wszystkie wasze ogródki...wybaczcie, że bez wpisów...WIOSNA U WAS PIĘKNA


Ja w tym roku tylko kilka tulipanów, które zostały w ziemi od zeszłego roku (inne wykopałem latem, a jesienią już nie miałem głowy na ich sadzenie)...a bratków... całe trzy sztuki w doniczce
...nie mam więc się czym chwalić

Susza, susza, susza...nie padało już z dobry miesiąc...
Stąd moje pytanie odnośnie ostróżek...
Czy te żółknące liście od spodu to z powodu małej ilości wody? mrówki? Co mam robić?



Ostatnio kupiłem lialaka Duży i w przyzwoitej cenie...ale jeszcze nie wsadzony

Za sadem i warzywnikiem kwitną łany rzepakowe KOCHAM


Zostawiam kwiatuchy i buziaki
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Anda 14:39, 25 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Ostróżki to pijaki i żarłoki Daj im jeść i pić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 15:30, 25 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Ostróżki to pijaki i żarłoki Daj im jeść i pić



No to teraz się wyjaśniło
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Gardenarium 21:27, 25 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewaj i lekko pociągnij, czy ich nornice nie podgryzły, wtedy wyjdą bez problemu Ja tak mam z niektórymi tulipanami. Pożarte
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Radziu2013 14:18, 26 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Gardenarium napisał(a)
Podlewaj i lekko pociągnij, czy ich nornice nie podgryzły, wtedy wyjdą bez problemu Ja tak mam z niektórymi tulipanami. Pożarte


W ziemi się trzymają, więc to raczej przez suszę Mam trzy ładnę kępki, które zapowiadają obfite ( jak na jednoroczną sadzonkę), i jakieś cztery, które są małe, jak gdyby zostało dopiero kupione No cóż...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 14:29, 26 kwi 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Kochani, proszę was o poradę...

Na rabacie garażowej wypuściły już wszystkie posadzone w ubiegłym roku byliny (nawet kozłek chuderlak się zagęścił)…

Pozostaje jeszcze do obsadzenia tylna część rabaty...i z nią właśnie mam problem

Bo po środku rośnie kozłek pomieszany z ostróżkami i floksami, więc chciałbym aby rośliny kwitnące z tyłu były od nich nieco wyższe...
no a jednocześnie ma się zachować wiejski klimacik ( stąd odrzuciłem np. sadźce, wernonie itd...być może błędnie więc w razie czego, proszę o sprostowanie )


Kupiłem już na tył dwie sadzonki malw (niestety były tylko dwie) i myślałem żeby pomieszać je jakoś z daliami (ale te też musiałyby być tak na 1,50m co najmniej) …

Myślicie, że idę dobrym tropem? A może macie jakieś propozycje? Proszę doradźcie...


Chodzi mi o tę rabatę ( tutaj jeszcze przed przesadzaniem)



____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies