Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 22:58, 01 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie się koło oczka zieleni A wąwóz z hostami jak?


W miejscu gdzie miał być wąwóz z hostami, aktualnie powstają kompostowniki - ogólnie będzie tam takie zaplecze. Kolekcja host albo powstanie w innym miejscu, albo będą one po prostu rozrzucone to tu to tam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 23:54, 01 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Kompost ważna rzecz w ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MariuszG 00:06, 02 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Witaj Radku,

Piszesz, że ogród to praktycznie jedna rabata... Kurczę, nie wiem, ja patrzę na Twoje zdjęcia z życzliwą zazdrością. To co zrobiłeś podoba mi się ogromnie. Wszystko jest spójne i widać konsekwencję przy obsadzaniu bylinami. Tak się zastanawiam, czy zdajesz sobie sprawę ile pracy i ile doświadczenia jest już za Tobą, skoro udało się już dojść do takiego efektu. A pomyśleć jak będą wyglądały kolejne odsłony z biegiem lat

Życzę powodzenia na maturze. Też mam maturzystkę w domu i chyba podobne emocje Tobie towarzyszą. Łatwo się mówi kiedy nie trzeba już przez to przechodzić, ale nie przejmuj się zbytnio, jakby nie było to jakoś to będzie .



Edit: A tak przez ciekawość: jak radzą sobie u Ciebie kozłki? Czy są kapryśne czy w miarę stabilnie rosną? Bardzo by mi pasowały na rabacie, ale mam z nimi niepowodzenie i waham się czy próbować jeszcze raz. Tak samo do arcydzięgla się zraziłem i nic już z baldaszkowatych mi na myśl nie przychodzi.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
AniazZielone... 20:33, 07 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu, w ogrodzie pięknie, chętnie się przespacerowałam☺
Życzę połamania pióra na maturze.
Pozdrawiam ☺
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Monia81 20:44, 07 cze 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Radziu oczko ci wyszło rewelacyjnie, ciekawie to wygląda pozdrawiam i powodzenia
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ryska 20:49, 07 cze 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11601
Powodzenia
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
hankaandrus_44 20:49, 07 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Jak po egzaminie? Mam nadzieję, że celująco?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Radziu2013 15:07, 09 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kompost ważna rzecz w ogrodzie



____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 15:12, 09 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
MariuszG napisał(a)
Witaj Radku,

Piszesz, że ogród to praktycznie jedna rabata... Kurczę, nie wiem, ja patrzę na Twoje zdjęcia z życzliwą zazdrością. To co zrobiłeś podoba mi się ogromnie. Wszystko jest spójne i widać konsekwencję przy obsadzaniu bylinami. Tak się zastanawiam, czy zdajesz sobie sprawę ile pracy i ile doświadczenia jest już za Tobą, skoro udało się już dojść do takiego efektu. A pomyśleć jak będą wyglądały kolejne odsłony z biegiem lat

Życzę powodzenia na maturze. Też mam maturzystkę w domu i chyba podobne emocje Tobie towarzyszą. Łatwo się mówi kiedy nie trzeba już przez to przechodzić, ale nie przejmuj się zbytnio, jakby nie było to jakoś to będzie .



Edit: A tak przez ciekawość: jak radzą sobie u Ciebie kozłki? Czy są kapryśne czy w miarę stabilnie rosną? Bardzo by mi pasowały na rabacie, ale mam z nimi niepowodzenie i waham się czy próbować jeszcze raz. Tak samo do arcydzięgla się zraziłem i nic już z baldaszkowatych mi na myśl nie przychodzi.


Kozłki pochylają się lekko do przodu, ale raczej przez to że wyginają się do słońca, a nie dlatego, że są rachityczne. Nie nawożę ich ani za bardzo nie podlewam...one chyba wolą być posadzone w grupie, bo wtedy sobie wzajemnie pomagają - opierają o siobie liście, zasłaniają podłoże przez co mają więcej wilgoci. Te które posadziłem gdzieś tam na rabacie jako pojedynczy okaz, są właśnie słabsze..

Ja z baldaszkowatych cały czas coś przeglądam bo mi się bardzo podobają, ale tylko przeglądam. Ostatnio w jednycm ze sklepów online widziałem barszcz/baszcz (nie wiem jak się mówi) o takich borodwych/ciemny róż baldaszkach. Wyglądał bardzo ładnie, ale zastanawia mnie czy on jest tak samo trujący jak ten dziki, czy nie, a nic więcej nie napisali...

Pozdrawiam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 15:14, 09 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Aniu, Moniu i Reniu Dzięki za życzenia połamania piór

Haniu, tak już po. To znaczy w tym tygodniu. Za tydzień czeka mnie jeszcze niemiecki pp i pr, a za dwa tygodnie historia...i będzie luzik
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies