Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

gogo 22:17, 10 cze 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Radziu2013 napisał(a)


9 języków...WoW...darzę ogromnym szacunkiem ludzi poliglotów, dla mnie to coś niesamowitego z jednego języka od razu przeskoczyć do mówienia w innym...

Ja póki co mam ambicję, żeby w przyszłości przestudiować niemiecki (bo dobrze mi idzie), angielski (bo teraz znać go trzeba), francuski (bo wydaje mi się taki dostojny i tez łatwo mi przychodzi) i włoski (podobny do francuskiego bo z tej samej rodziny, a poza tym taki radosny w odbiorze)... Ale zobaczymy jak będzie


Popieram Twoje plany językowe, jak się dobrze rozpędzisz to od 4 do 9 nie jest już bardzo daleko
Francuski i włoski są piękne w odbiorze
Dla koleżanki byłam pełna podziwu, bo ja antytalencie językowe
Z rosyjskim, z racji długiego okresu nauki, jakoś szło, ale z niemieckim w liceum było mi pod górkę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Radziu2013 11:32, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
HannaR napisał(a)
Ja bym pokusiła się też o kilka zimozielonych żywopłocików. Żeby było tło dla bylin i żeby można było na czymś oko zawiesić w zimę.

Super to oczko wodne.



Tak, kiedyś nawet dyskutowaliśmy na wątku, czy nie przydałyby się np. obwódki bukszpanowe (choć wtedy mówiliśmy bardziej o kwestii uporządkowania rabat), ale ostatecznie stwierdziliśmy, że byłyby one zbyt formalne...

Rośliny zimozielone chodzą mi po głowie, zwłaszcza właśnie zimą, ale jakoś nie umiałbym ich chyba wpasować. A może jakieś sugestie? W sumie najbardziej podobają mi się cisy I bukszpany, ale gdyby ładnie coś wpasować nie wykluczam innych możliwości...

W ogóle, kiedy już napiszę wszystkie matury, mam zamiar usiąść i na brystolu rozrysować całość...wiadomo, że na pewno będzie się to zmieniać, ale chociaż z nudów się pobawię...

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:34, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)

Popieram Twoje plany językowe, jak się dobrze rozpędzisz to od 4 do 9 nie jest już bardzo daleko
Francuski i włoski są piękne w odbiorze
Dla koleżanki byłam pełna podziwu, bo ja antytalencie językowe
Z rosyjskim, z racji długiego okresu nauki, jakoś szło, ale z niemieckim w liceum było mi pod górkę


A z ciekawości jakie języki zna koleżanka?

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:35, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112

Myślałem, że tej róży nie polubię, ale jednak...jednak z kocimiętką I przywrotnikiem ładnie wygląda...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 11:38, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Takie portrety dla mnie ku pamięci...

Z niecierpliwością wyczekuję tego potwora...była tak mocno przycięta wiosną, ale chyba nie za bardzo się tym przejęła...szkoda tylko, że kwitnie raz...

____________________
Radziu Z ogródka na wsi
HannaR 12:56, 12 cze 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Tak na szybko: Na Instagramie obserwuję konto z angielskiego ogrodu:

https://www.instagram.com/p/CBLqb8kg-ly/

Uwielbiam ten ogród. W lipcu mają dni otwarte i gdyby nie pandemia to bym tam była w tym roku.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
HannaR 13:11, 12 cze 2020


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
I widok z góry:

https://www.instagram.com/p/B_rLuWBgJck/
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Anda 13:37, 12 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33132
Radziu, ale pięknie u Ciebie

Czy mógłbyś podpisać róże? Co to za jedna do której nie mogłeś się przekonać?

Germanistyka - fajne plany
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Radziu2013 14:22, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Anda napisał(a)
Radziu, ale pięknie u Ciebie

Czy mógłbyś podpisać róże? Co to za jedna do której nie mogłeś się przekonać?

Germanistyka - fajne plany


Dziękuję

Pewnie, że podpiszę, ale jakoś powód wieczór Nie wiem jaką to odmiana róży, bo kupiona była w markecie. Ale podobno kształtem kwiatów i kolorem do takiej jednej, którą Ty masz u siebie...Tak mi się przynajmniej wydaje l, że jest podobna..


A nie jednak nie, byłem teraz zajrzeć do Ciebie I ta Róża WGL nie jest podobna do twojej
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 14:25, 12 cze 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
HannaR napisał(a)
Tak na szybko: Na Instagramie obserwuję konto z angielskiego ogrodu:

https://www.instagram.com/p/CBLqb8kg-ly/

Uwielbiam ten ogród. W lipcu mają dni otwarte i gdyby nie pandemia to bym tam była w tym roku.


Dzięki Haniu za link muszę sobie dokładnie obejrzeć wszystko jak wrócę do domu. Ale już teraz bardzo podoba mi się ten ogród warzywny w murowanych donicach...Taki włosko-angielski...bo donice z cegły angielskie, ale drzewko po środku jakieś takie śródziemnomorskie
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies