Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

anpi 21:48, 03 lut 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Magduska,może słabe kwitnienie New Dawn to wina nieprawidłowego rozpięcia pędów róży .Anda u mnie pisała że lepiej je prowadzić w poziomie.Ja swoją mam posadzoną przy wąskiej pergoli ,więc będę musiała jakoś spiralnie ją poprowadzić. Mam ją pierwszy rok i pędy poszły wysoko w górę i nad nimi nie zapanowałam od razu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mgduska 21:48, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Hahahaha noooo a już dla dorosłej kobietki to np kąpiel w płatkach róż - chociaż taka skromna na same stopy w misce




A widzisz - nazywanie jej śmieciuchem to nieporozumienie, trzeba się odpowiednio ułożyć i pozwolić, by sypała na Ciebie tymi płatkami
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:54, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Magduska,może słabe kwitnienie New Dawn to wina nieprawidłowego rozpięcia pędów róży .Anda u mnie pisała że lepiej je prowadzić w poziomie.Ja swoją mam posadzoną przy wąskiej pergoli ,więc będę musiała jakoś spiralnie ją poprowadzić. Mam ją pierwszy rok i pędy poszły wysoko w górę i nad nimi nie zapanowałam od razu


U mnie ta różą jest szersza niż wyższa i pędy ma rozwalone na boki - aż ciężko przechodzić z powodu kolców. Ona wypuszcza strasznie długie te pędy i kwitnie właściwie tylko na końcach, natomiast widać, że strasznie lubi rosnąć - ja myślę, że wbrew obiegowym opisom, ona potrzebuje znacznie więcej słońca, a u mnie drzewa z czasem pozbawiły ją tego. U mojej Babci rosła na patelni - słońce cały dzień.
Może ją przesadzę na płot?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Aurelllia 22:10, 03 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Z tym płotem to niezły pomysł New Down ma śliczną Daria ze "Słonecznego ogrodu"
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:14, 03 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Dubelek
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:15, 03 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Magleska napisał(a)
Nie poznałam Cię po nowym awatorku cofnęłam się wstecz i już wiem u Kogo jestem
Wiosna idzie .....wszyscy spragnieni roboty w ogrodzie i wychodzimy z zimowego snu
Fajne te szersze kadry ....i różyczka cudna


Oj Madziu jak ja już tej wiosny pragnę.....
Avatarek nowy, ale zostaje juz ze mną
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anpi 22:19, 03 lut 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Moja sąsiadka równocześnie ze mną kupiła New Dawn ,tylko moja była piękna,z grubymi pędami- sadzonka z gołym korzeniem ze szkółki różanej ,a jej rachityczna w kapersie z marketu.Pomagałam jej sadzić więc start jeżeli chodzi o podłoże miały zbliżone.Jej ruszała bardzo powoli,w końcu puściła w ciągu całego sezonu pęd o długości ok 180cm,ale nie zakwitła w ogóle.Moje(bo mam dwie) mają pędy ok 2,5m i kwitły do samej zimy,niektóre jej pąki już nie zdążyły wykwitnąćMoże w tym roku nadrobi?
Więc pewnie to też zależy od jakości sadzonki.
Pachnie ładnie, tylko mogłaby latem tak nie blednąć do białości ,jej kwiaty bardziej podobają mi się jesienią -ten perłowy delikatny róż.
Ja mam swoje posadzone przy pergoli pod którą jest przejście ,wiec ja stąpam po płatkach róż udając się do ogródka warzywnego np. po marchewkę,taki romantyzm u mnie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mgduska 22:29, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Moja sąsiadka równocześnie ze mną kupiła New Dawn ,tylko moja była piękna,z grubymi pędami- sadzonka z gołym korzeniem ze szkółki różanej ,a jej rachityczna w kapersie z marketu.Pomagałam jej sadzić więc start jeżeli chodzi o podłoże miały zbliżone.Jej ruszała bardzo powoli,w końcu puściła w ciągu całego sezonu pęd o długości ok 180cm,ale nie zakwitła w ogóle.Moje(bo mam dwie) mają pędy ok 2,5m i kwitły do samej zimy,niektóre jej pąki już nie zdążyły wykwitnąćMoże w tym roku nadrobi?
Więc pewnie to też zależy od jakości sadzonki.
Pachnie ładnie, tylko mogłaby latem tak nie blednąć do białości ,jej kwiaty bardziej podobają mi się jesienią -ten perłowy delikatny róż.
Ja mam swoje posadzone przy pergoli pod którą jest przejście ,wiec ja stąpam po płatkach róż udając się do ogródka warzywnego np. po marchewkę,taki romantyzm u mnie


ona ma niezaprzeczalny urok!
U mnie chyba kiedyś kwitła lepiej... Ale co ze zdrowiem? U Ciebie nie ma plam? Ja kiedyś oberwałam jej liście do zera, właściwie na każdym miała plamy...
____________________
Sałatka pokrzywowa
Aurelllia 22:31, 03 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Te plamy to choroba grzybowa jak rok deszczowy, mokry to zawsze atakuje wtedy to tylko oprysk ratuje, no i liście chore jak najbardziej obrywać
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mgduska 22:35, 03 lut 2019


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To wiem, ale widzisz - wszędzie piszą, że to zdrowa róża, a u mnie się to nie potwierdza. Chyba rzeczywiście spróbuję ze zmianą miejsca - ale to już jej ostatnia szansa, jak to nie pomoże - zmienię egzemplarz
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies