Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 19:06, 08 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Nad tym klombem pracuję już 5 lat i chyba w końcu mogę stwierdzić, że mi się zaczął podobać, bo ciągle mi czegoś w nim brakowało. Postaram się odszukać fotki jak to się z nim zaczęła przygoda - od jakiego malutkiego kółeczka zaczynałam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 19:57, 08 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Tak się zmieniał klomb przez 5 lat:

Maj 2015


Maj 2017


Wrzesień 2017

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 19:59, 08 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wrzesień 2018



Maj 2019


Maj 2020


Na poprzedniej stronie wstawiłam jak wygląda obecnie po dosadzeniu magnolii.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowa12 10:16, 09 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To obie pracowałyśmy nad kółkiem . Jak się okazuje nie jest łatwo zagospodarować takie miejsca. Ty już masz go obsadzone. Ja dopiero będę się głowić co posadzić. Podobają mi się takie wijące ścieżki trawiaste pomiędzy rabatami jak u Ciebie. Na niektórych zdjęciach widać jaki ty masz ogromny ogród.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 21:15, 09 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Aurelllia napisał(a)
Nie wytrzymałam i powiększyłam klomb Dosadziłam do niego magnolię, która rosła na tej największej ogrodowej rabacie, ale wsród hortensji i traw ginęła, a na tym klombie za parę lat będzie stanowić ładny akcent




Fajnie wygląda Nie kusiło Cię jeszcze powiększyć bardziej? U Asi w Jeżówkowym Lowe od takiego kółeczka się zaczęła wielka metamorfoza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 21:30, 09 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Sylwia niewykluczone Jednak teraz idzie zima i o niektóre rośliny się obawiam czy po przesadzeniu nie zmarzną z tą magnolią zaryzykowałam, a na wiosnę zobaczymy czy dalej nie ruszę
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 21:54, 09 lis 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
To głęboko masz wodę głębinową podobnie jak u mnie

ładnie się prezentuje ta ścieżka trawiasta, tak fajnie wije się między rabatami i ta trawa teraz taka po deszczach gęsta i zielona .

Magnolie przesadziłaś tą co ja mam G.H.Kern?
Ja swoją też mam do przesadzenia choc ma taką swietną miejscówke, że lepszej nie znajdę ale chcemy większy tarasik i musi wylecieć.
mam nadzieje , że przeżyje , bo one nie lubią przesadzania.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
KasiaBawaria 08:20, 10 lis 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tezmi sciezka wpadla w oko. I szukam rowniez rozwiazan na wyspe na trawniku, ktora bedzie polaczona z jablonka.
____________________
Zapraszam na kawe
Aurelllia 14:23, 10 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
O takiej ścieżce marzyłam od dawna, odkąd zobaczyłam u kogoś na Ogrodowisku Zdradzę sekret tej ścieżki mianowicie jest zakładana z tych nasion trawy samozagęszczającej się Muszę stwierdzić, że to wcale nie jest że tak powiem ściema z tą trawą, bo mam ją już u siebie drugi sezon i jak dla mnie jest idealna Oczywiście w sezonie jest podlewana i nawożona co pewnie wpływa bardzo na efekt, ale muszę przyznać, że w tym roku miała chrzest, bo w okresie upałów często mnie nie było i nie była tak regularnie podlewana i po przyjeździe zostałam parę żółtych plaików na niej, ale wystarczyło kilka dni obfitego podlanie i zagościła i zazieleniła się na nowo
Nie mam idealnego trawnika w całym ogrodzie, bo nie jestem w stanie nad nim zapanować, wolę skupić się na rabatach i kwiatach i im poświęcić czas - jednak patrząc na te wasze wymuskane trawniki i ja zapragnęłam mieć go chociaż kawałeczek i przy tej nowej dużej rabacie właśnie posiałam nowa trawę
Wieczorkiem wstawię zdjęcia jak ona się prezentuje i porównawcze zdjęcia do pozostałości trawnika a raczej chwastowiska jakie mam na pozostałym obszarze
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 19:53, 10 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wstawiam zdjęcia z zakładania tego kawałka zielonego trawnika:

Tak wyglądał po 3 tygodniach od posiania, jeszcze się nie wzmocnił, więc gdzieniegdzie jeszcze wyrosły chwasty:


Po miesiącu już był gęsty:


Po kolejnych tygodniach utworzył fajny zielony dywan
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies